שתף קטע נבחר

צפו: ניסוי מוצלח למערכת ההגנה "ברק 8"

המערכת מיועדת לפעול על גבי ספינות או על הקרקע, בתצורת סוללות, לזהות מרחוק ולהשמיד באוויר איומים כמו מל"טים, מטוסי קרב, טילים ורקטות

התעשייה האווירית ערכה אתמול (יום ב') בדרום הארץ ניסוי יירוט מוצלח ראשון למערכת ההגנה המתקדמת "ברק 8". במהלך הניסוי יורטה מטרה שדימתה מטוס קרב של האויב.

 

 (צילום: התעשייה האווירית) (צילום: התעשייה האווירית)
(צילום: התעשייה האווירית)

וייס (משמאל) ולוי בחדר הבקרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
וייס (משמאל) ולוי בחדר הבקרה(צילום: עידו ארז)

בשנה האחרונה מופעלת כבר המערכת באופן חלקי על אחת מספינות הטילים בחיל הים, שנהנית מהתראת מכ"ם לטווחים של עשרות קילומטרים. בעקבות הצלחת הניסוי, יתר חלקי המערכת, ובהם הנשק המיירט, יוכלו להיקלט בחיל בחודשים הקרובים. לבד מצה"ל, נמכרה המערכת עד כה לצבא ההודי ולצבאות נוספים.

 

המערכת מיועדת לפעול על גבי ספינות או על הקרקע, בתצורת סוללות, לזהות מרחוק ולהשמיד באוויר איומים כמו מל"טים, מטוסי קרב, טילים ורקטות - גם כאלה שמשוגרים במקביל. היא תעניק מענה גם לטיל החוף-ים-חוף המתקדם "יאחונט" מתוצרת רוסיה, שעמד במוקד חשש ישראלי מפני זליגתו מצבא סוריה לידי חיזבאללה.

 

"במהלך הניסוי טסה מטרת מטוס הקרב של האויב במסלול תקיפה", תיאר גורם בכיר בחטיבת מערכות טילים וחלל של התעשייה האווירית. "המכ"מים של המערכת עקבו אחריה, וברגע הנכון נבחר הטיל לצאת לעברה. הוא קיבל תוך כדי מעופו עדכונים, פתח את 'העין' שלו, רכש את המטרה, התביית עליה והשמידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: התעשייה האווירית
תיעוד הניסוי
צילום: התעשייה האווירית
מומלצים