שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שבת עם ציפורים: אטרקציות לסופ"ש
  סדנאות לכבישת זיתים בצפון, טיול בין גבעות ומערות בנחל השופט, שבת עם ציפורים נודדות במעגן מיכאל וגם מסלול לכל המשפחה עם יתדות וסולמות בנחל אוג שבדרום. שלל אטרקציות שוות בארץ לסוף השבוע

  צפון

  אירוע מסיק מרכזי

  בכפר הדרוזי דליית אל כרמל, הממוקם באזור הכרמל תתקיים פעילות מגוונת בגרעין הכפר העתיק. בבית הבד העתיקתוצג תערוכת אמנות בנושא תהליך המסיק והפקת שמן הזית, יוקרן סרט אודות הזית ובתי הבד העתיקים. במרכז המורשת יוצגוצמחי מרפא ותבלינים, תרופות סבתא ויערך ביקור בבית "אום האדי", בבית דרוזי מסורתי ותתקיים סדנת כבישת זיתים ודוכנים למכירת תוצרת מקומית.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר, 10:00– 17:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר

   

  רזי העדה וגלגול נשמות

  הכפר בית ג'אן ממוקם בלב שמורת הטבע הר מירון במרום גליל. במהלך פסטיבל הזית יתקיימו סיורים מודרכים ברכבים פרטים להר הארי. ביקור באתר הקדוש לעדה הדרוזית וסיפורים אודות העדה, רזי הדת, האמונה וגלגול נשמות. לאחר מכן, תצפית מפסגת ההר וביקור בבית הבד "גליל " ומרכזי המבקרים איה נטורל, ומעבדות ד"ר דבור שפיתחו קוסמטיקה טבעית על בסיס שמן זית.

   

  מתי: שבתות 15, 22 בנובמבר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 050-7937167

   (צילום: חיים ברום)
  (צילום: חיים ברום)
   

  שפים ושמן זית

  במרכז המבקרים ובבית הבד של משק משפחת ג'השאן במושב כלנית יתקיימו אירועים קולינאריים ופעילויות לכל המשפחה. המבקרים יוכלו לצפות בתהליך הפקת השמן ולטעום מטעמים שיוכנו על ידי שפים החברים באיגוד "טעם השלום". אמן החול נאיף שחאדה יעביר סדנת יצירה מחול צבעוני, המתאימה לכל המשפחה. בנוסף, יתקיימו סדנאות לכבישת זיתים וכדורי לבנה.

   

  מתי: שבת 15 בנובמבר, 18:00-10:00

  מחיר: מחיר מנה 10 שקל, סדנאות 30-10 שקל

  לפרטים: 050-7881481

   

  סיפורים ומחולות צ'רקסים

  בכפר הצ'רקסי ריחניה, במרום הגליל, מקיימים הדרכות במוזיאון המורשת עם הסברים על נושאי היסטוריה, מנהגים, שפה, דת ויחסי צ'רקסים יהודים ומדינת ישראל. בנוסף, יתקיים סיור בגרעין העתיק של הכפר שנבנה בזמנו כחומה להגנה עצמית ויערך מופע ריקוד מסורתי.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 050-5203146

   (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  (צילום: רונית סבירסקי)
   

  בתי בד ובתים פתוחים

  סיורים רגליים ורכובים לכל המשפחה בכפר "ירכא" שבגליל המערבי, וביקור בבתי בד ובתים פתוחים. הסיורים מתקיימים בהדרכת מורי דרך מוסמכים, בני הכפר, שיובילו את המטיילים בין סמטאות הכפר העתיק.

   

  מתי: שבתות, 29-15 בנובמבר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 054-2600094

   (צילום: עירית עשת-מור)
  (צילום: עירית עשת-מור)
   

  ימי הזית בפקיעין

  סיורים מודרכים, בהדרכת מורי דרך מקומיים, בין סמטאות הכפר הגלילי בו חיים בהרמוניה דרוזים, מוסלמים, נוצרים ויהודים והכרות מעמיקה עם תושבי הכפר. סיור בסמטאות גרעין הכפר העתיק, כיכר המעיין וביקור מודרך בבתי הבד לרגל פסטיבל הזית וימי המסיק.

   

  מתי: שבתות, 29-15 בנובמבר, 10:00, 12:00, 14:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 046885438

   (צילום: אלעד מנטל)
  (צילום: אלעד מנטל)
   

  רוח סתיו בנחל

  טיול בנחל השופט מותאם למשפחות עם ילדים. המסלול עובר בין גבעות ירוקות, מערות מסתוריות, טחנת קמח וברקע צלילי זרימת המים בנחל. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   (צילום: זיו ריינשטיין)
  (צילום: זיו ריינשטיין)
   

  שלכת ונופים

  מסעדת "בית שלום" הנמצאת במטולה, מקיימת ארוחת בוקר בשילוב עם סיור אל עצי המטע שבשלכת עם עצירות ותצפיות נוף. מסיירים במטעי עצי המישמש, אפרסק ונקטרינות, משם ממשיכים אל מצפה שכונת הר צפייה, יוצאים לסיור במושבה מטולה, במצפה שי לצורך תצפית על עמק החולה ובכפר ראג'ר והסביבה. ממשיכים למצפה רותם לתצפית על האתר המזוהה עם "אבל בית מעכה" התנ"כי.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר, 12:00

  מחיר: 85 שקל לאדם ובתיאום מראש

  לפרטים: 04-6940767

   

  המרד הגדול ויודפת

  סיור מודרך בתל יודפת, מספר את סיפורו של המרד הגדול ברומאים שהתנהל ברחבי ארץ ישראל ובגליל. על אזור הגליל פיקד יוסף בן מתתיהו, שקבע את מושבו ביודפת וגם נפל שם בשבי בידי הרומאים. לאחר מכן ימשיך הטיול במורדות הר עצמון בין נופי הגליל. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  קבלת שבת עם ציפורים

  סיור מודרך על גבי עגלה רתומה לטרקטור בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל בשעות אחר הצהריים, לקראת כניסת השבת. הגעה לחוף הים וקבלת הסברים על עולם הציפורים וחיי הלילה שמתרחשים על שפת הים. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   (צילום: רונית סבירסקי)
  (צילום: רונית סבירסקי)
   

  כשבד פוגש צבע

  סדנת יצירה לילדים, "כשבד פוגש צבע", מתקיימת כחלק מסדרת מפגשים למבוגרים ולילדים במוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן. מדובר בסדנת יצירה מבדי ריפוד צבעוניים, בצבעי אקריליק, בחותמות ובשבלונות בהשראת התערוכה "חלקי חילוף" של האמנית אלה אמיתי סדובסקי שמוצגת במקום.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר, 14:00-10:00

  מחיר: ילד 40 שקל, מבוגר 26 שקל

  לפרטים: 04-9109609

   

  נופש וצפרות

  חודש נובמבר במלון מצפה הימים מוקדש לבעלי הכנף שמגיעים מארצות הקור אל ישראל. במקום יתקיימו שלל אירועים, סדנאות והרצאות בנושאי צפרות בהדרכת מומחים וחוקרים ידועים, תצפיות וחוויות מהעולם על עולמן של הציפורים הנודדות.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6994555

   

  מרכז

  במוזאון "חצר ראשונים" בקיבוץ עין שמר, חוגגים את פסטיבל הזית כמו שחגגו בימים עברו. מתנסים במסיק זיתים, משתתפים בהפקת שמן זית בבית בד מראשית המאה ולכל אלה מתווספים אפיית פוקצ'ות, ביקור במוזאון הטרקטורים, נסיעה ברכבת טורקית מקורית ויצירה בחומרי טבע.

   

  מתי: שבת, 22 בנובמבר, 15:00-10:00, הסיור הרכוב יוצא בין 13:00-12:30

  מחיר: ילד מעל גיל חמש ומבוגר - 45 שקל, פעוט בגיל 5-2 - 40 שקל

  לפרטים: באתר

   (צילום: גיל ירום)
  (צילום: גיל ירום)
   

  ירוק ביער

  קהילת מודיעין של החברה להגנת הטבע תקיים הפנינג ביער בן שמן, שיכלול הפעלות ופעילויות אקולוגיות לכל המשפחה ותמיכה בשמירה על השטח הפתוח והירוק.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר, 12:00-10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מחווה ספרותית

  מופע בסדרה "תן למילים לעשות בך" מבית היוצר של מדיטק חולון "הניצבת מול ארבע נשים" מחווה לסופר ולמחזאי א.ב יהושע עם צאת ספרו החדש "ניצבת". בהשתתפות: א.ב יהושע, אפרת בן – צור, מרינה גנשין, קרן טפרברג, דניאל סלומון, קרני פוסטל, ערן צור, ניסים קלדרון ואסף רוט. המופע יתקיים במדיטק בחולון.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר, 12:00

  מחיר: 60 שקל

  לפרטים: 03-5021552

   

  הפעלות בבוסתן

  בבוסתן תם, הנמצא בכניסה לכרם מהר"ל והוקם לזכרו של טייס חיל האוויר תום פרקש, יתקיים מסיק משפחתי של זיתים, הפעלה לילדים של הפקת שמן זית, תוך שחזור עבודתו של בית בד עתיק, פעילויות הקשורות לשמירה על הטבע ושימוש בחומרים אורגניים וסיור בבוסתן תם. במקום יפעלו דוכני אוכל ושתייה.

   

  מתי: שישי- שבת, 15-14 בנובמבר, 16:00-10:00

  מחיר: כניסה וחניה ללא תשלום

   

  צומחים בקהילה

  במסגרת התוכנית לגינון קהילתי "צומחים בקהילה" יתקיים הפנינג, סדנאות ודוכנים לגדולים ולקטנים. הכנת קירות ירוקים, יצירה מחומרים ממוחזרים, שעת סיפור, הכנת עציצים מבקבוקים וטקס הכנת קפה אתיופי. האירוע יתקיים במתחם המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בשכונת ג'סי כהן שבחולון.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר, 19:00-16:00

  מחיר: כניסה חופשית

   

  תל אביב

  שעתו היפה של הפרינג'

  חגיגת הפרינג' הגדולה של ישראל - "לילה פרינג'" - היא הזדמנות לצפות בהצגות תיאטרון שאינן מוסדיות במחירים סמליים. במקום יתקיימו למעלה מ-20 הפקות ממיטב תיאטרוני הפרינג', קבוצות ויוצרים עצמאיים בישראל, כמו גם מרתון של הצגות שיועלו בחללים שונים בתל אביב.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר

  מחיר: 30 שקל

  לפרטים: באתר

   (צ ילום: יודן עבדי) (צ ילום: יודן עבדי)
  (צ ילום: יודן עבדי)
   

  קיפוד הזהב

  טקס פרסי "קיפוד הזהב" ינעל את אירועי "לילה פרינג' " ויתקיים בתיאטרון יפו. הפרסים נועדו לעודד ולחשוף את היוצרים והיצירה העצמאית הישראלית בתחומי התיאטרון והאמנויות הרב תחומיות. לציון עשור לפטירתה של המחזאית והמשוררת אלישבע גרינבאום יוענק על שמה,פרס למחזאי המצטיין לשנת 2014.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר, 12:00

  מחיר: ללא תשלום

   (צילום: אייל בריברם)
  (צילום: אייל בריברם)
   

  מנקודת מבט של אסיר

  בתיאטרון תמונע תועלה ההצגה "התינוק של בן שיטרית", המציגה את העולם דרך עיני אסיר על במה חשופה. מאת: אלישבע גרינבאום. בימוי: מור לידור משחק: יפתח אופיר.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר

  מחיר: 30 שקל

  לפרטים: 03-5611211

   

  הרמת מסך

  פרויקט " הרמת מסך" בתחום המחול, חוגג 25 שנים. במסגרת הפרויקט יוצגו לראשונה יצירות מחול חדשות במרכז סוזן דלל בתל אביב ובאודיטוריום רבקה קראון בירושלים. בנוסף יתקיימו סדנאות עבודה ליוצרים.

   

  מתי: חמישי- שבת, 13–15 במרכז סוזן דלל

  מחיר: 60 שקל

  לפרטים: 03-5105656

   

  הדרך אל האושר

  "חובזה", של צוותא, היא הצגה המורכבת מחמישה סיפורים מאת הסופר אתגר קרת. זהו סיפור מסע אל חובזה - מקום בו האנשים מאושרים. בדרך אל האושר פוגשים את תושבי חובזה, דמויות מסיפוריו השונים של אתגר קרת. שחקנים: בוגרי המסלול לתיאטרון מחול בבית הספר למחול, סמינר הקיבוצים.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר

  מחיר: 30 שקל

  לפרטים: 03-6950156

   

  מפגש גורלי

  "דברי אלי כמו גשם" של תיאטרון מלנקי היא דרמת אהבה אינטימית ונואשת. מפגש גורלי על סוללת פסי רכבת בין נערה נטושה לנער, אהבה ראשונה ומתעתעת, מפגש גורלי המוביל לאחר שנים לזוגיות המתנהלת בקווים מקבילים, בחדר קר ואפל בניו יורק. מאת: טנסי ויליאמס. תרגום: יפים ריננברג. במאי: איגור ברזין. שחקנים: אנה סטפן ודימה רוס.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר

  מחיר: 30 שקל

  לפרטים: 054-2488104

   (צילום: יוסף מוסטובוי) (צילום: יוסף מוסטובוי)
  (צילום: יוסף מוסטובוי)
   

  שישי חי

  יריד המזרח ליד נמל תל אביב, משיק את "שישי LIVE " בצפון הנמל. מוזיקה חיה ותפריטים מיוחדים במסעדות צפון הנמל.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר, 15:00-13:00

  מחיר: כניסה חופשית

   

  אי זוגי

  התיאטרון הרפרטוארי אספקלריא, מעלה מחזה דרמטי-קומי על זוגיות בת זמננו. זהו מחזה, המספר את סיפורם של שלושה גברים ויחסיהם עם נשותיהם כשהם מחליטים, בעקבות מודעה בעיתון, ללכת לראשונה לייעוץ זוגי המיועד לגברים בלבד. ההצגה תוצג במרכז סוזן דלל בתל אביב ובמרכז ז'ראר בכר בירושלים.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר במרכז סוזן דלל

  מחיר: 40-30 שקל

  לפרטים: 02-6511936

   

  גוף ומסיגי גבול

  פתיחת שתי תערוכות חדשות בבית בנימיני: "גוף עבודות" פיסול דמויות עכשווי, עם הסיפור שהן מספרות. "מסיגי גבול" מספר על 13 חתולים בחלל הגלריה, לכל אחד תנועה והבעה משל עצמו, כל אחד מהם מקיים אינטראקציה שונה עם האחרים, או מתעסק בעצמו כאילו קיומם של האחרים אינו נוגע לו. רחוב העמל 17.

   

  מתי: חמישי- שבת, 15-13 בנובמבר

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-5182257

   

  פסטיבל שקספיר

  בתיאטרון הקאמרי יתקיים פסטיבל שקספיר בינלאומי בו יוצגו מיטב ההצגות שנעשו על פי מחזותיו של ויליאם שקספיר, שהשנה מציינים 450 שנה להולדתו. הפסטיבל יתקיים בחמשת אולמות התיאטרון, במגוון רחב של אירועים והצגות מהארץ ומחו"ל.

   

  מתי: חמישי- שבת, 15-13 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6061911/2

   

  הוא הלך בשדות

  מופע מיוחד במוזאון תל אביב לאמנות בעקבות הסופר משה שמיר. התבוננות מחודשת בטקסטים שניסחו את החלום הציוני ועיצבו את דמות הצבר המיתולוגי, אך הכילו בתוכם גם את שברו של החלום ותשליל דמות הצבר.

   

  מתי: חמישי- שישי, 14-13 בנובמבר.

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 03-6077020

   

  העות'מאנים בבנק

  פרויקט "תרבות וקהילה" של הבנק הבינלאומי מארח את ההרכב הראל שחל והעות'מאנים במופע הנקרא "בחזרה למקורות". ההרכב מונה שישה נגנים המנגנים יחדיו מוסיקה טורקית קלאסית. ההופעה תתקיים באודיטוריום הבנק הבינלאומי, שדרות רוטשילד 42.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר, 20:00

  מחיר: פתוח לקהל הרחב ומותנה בהרשמה מראש

  לפרטים: 03-5130001

   

  מרוץ "רצים בצבע 2014"

  עמותת נט"ל בשיתוף חברת נירלט עורכת מרוץ חוויתי וצבעוני למען נפגעי טראומה מטרור ומלחמה. השנה, יעמוד המרוץ בסימן מבצע צוק איתן. כל ההכנסות קודש לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה. מרוץ "רצים בצבע" כולל מקצה ילדים, נוער ובוגרים. במסגרת האירוע ייערך הפנינג לכל המשפחה בפארק גני יהושוע בתל אביב.

   

  מתי: שישי, 14 בנובמבר, 7:00

  מחיר: 100-40 שקל, כניסה להפנינג חופשית.

  לפרטים: 0732-363-328

   

  ירושלים

  אדום אדום

  טיול מודרך בנחל קטלב, כשלאורך המסלול פוגשים בעצים המיוחדים של הקטלב בעלי גזע אדמדם, שצומח בעיקר באזור ירושלים בקרקע של קירטון וחוואר. ירידה אל נחל שורק וסיור בתוואי הרכבת ובמתקן ההיסטורי שסיפק מים לקירור הקיטור. בהדרכת בית הספר שדה שקמים של החברה להגנת הטבע.

   

  מתי: שבת, 15 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   (צילום: רונית סבירסקי)
  (צילום: רונית סבירסקי)
   

  לעוף עם הרוח

  לרגל הסתיו, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד מציע שפע של פעילויות חדשות בנושא הרוח. המבקרים במקום יצפו בהדגמה תיאטרלית על כוחו של אוויר וסדנת בנייה לילדים הצעירים. כמו כן תיפתח במוזאון תערוכת צילומי סתיו שיוצרים אשליה של תלת ממד.

   

  מתי: חמישי- שבת, 15-13 בנובמבר

  מחיר: 45 שקל

  לפרטים: 02-6544888

   

  מחול בקוביה

  בית הספר לפיסול ולציור "הקוביה" מעלה מופע של מוסיקה, ריקוד ופיסול ולאחריו הקרנת מקבץ מעבודותיה של הכוריאוגרפית טרישה בראון.

   

  מתי: חמישי, 13 בנובמבר, 20:30

  מחיר: כניסה חינם

  לפרטים: 02-5456222

   

  דרום

  גבים ומפלים

  טיול במסלול נחל אוג: מסלול מעגלי קצר ומאתגר הכולל יתדות וסולמות, עם אפשרות לטבילה בגבים מלאים. בהדרכת בית ספר שדה עין גדי של החברה להגנת הטבע.

   

  מתי: 15 בנובמבר

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זיו ריינשטיין
  לא, זו לא שוויץ. נחל השופט
  צילום: זיו ריינשטיין
  מומלצים