שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שלטון יחיד ב-TV הטורקית: 5 שעות ארדואן
  עוד עדות לשלטון היחיד שהולך ומבסס נשיא טורקיה בארצו: הטלוויזיה הממלכתית נענשה בקנס והורדת תכנים, כי בימים שלפני הבחירות סייעה לו ושידרה 5 וחצי שעות מנאומיו. כמה דקות מסך קיבלו לדעתכם יריביו?

  רשת הטלוויזיה הממלכתית של טורקיה נקנסה היום (ד') בגין מתן סיקור עודף לראש הממשלה דאז, רג'פ טאיפ ארדואן, במהלך הימים שקדמו לבחירות לנשיאות באוגוסט. ארדואן ניצח בבחירות, התמנה לנשיא - והעונש שהוטל היום על הערוץ הממלכתי רק מגביר את התחושה שהוא הולך ומבסס בטורקיה שלטון ריכוזי למדי.

   

  עוד חדשות בעולם :

  איראן: טיסת בכורה לחיקוי המל"ט האמריקני

  בכמה נמכר "הגביע הקדוש" של השעונים?

  דו"ח: משטרת ברזיל הורגת 6 אנשים ביום

  500 אלף נעקרו מבתיהם בלילה: "עולם אדיש"

   

  הבחירות לנשיאות היו צעד חשוב בניסיון של ארדואן לבסס את שליטתו בטורקיה אחרי עשור שבו שימש ראש ממשלה. ארדואן פועל להרחבת סמכויות הנשיא, תפקיד שעד להיבחרו אליו היה בעל משמעות סמלית בעיקר.

  היריבים הועלמו מהמסך. ארדואן מצביע בבחירות (צילום: MCT)
  היריבים הועלמו מהמסך. ארדואן מצביע בבחירות(צילום: MCT)

  הערוץ הממלכתי TRT, שממומן מכספי המסים של האזרחים הטורקים, קיבל מהרגולטור עונש נוסף: הוא ייאלץ להחליף 11 מתוכניותיו הקרובות בסרטי תעודה, ולהצהיר בפומבי בשידוריו מה הסיבה שבגינה הוא נענש.

   

  הרשות המפקחת על TRT החליטה על צעדי הענישה בעקבות תלונה מנציבות הבחירות העליונה על הפרה של כללי הסיקור במהלך הבחירות. תגובתו של הערוץ טרם נמסרה.

   

  לפי הרשות המפקחת, בימים 6 עד 8 באוגוסט השנה, תקופה מכרעת לפני הבחירות שנערכו ב-10 באוגוסט, שידרה TRT לא פחות מ-5 שעות ו-26 דקות של נאומי ארדואן והצהרותיו. לעומת זאת היא לא שידרה הצהרות של יריביו מהאופוזיציה.

  הארמון הלבן של ארדואן. נבנה בהון עתק (צילום: EPA)
  הארמון הלבן של ארדואן. נבנה בהון עתק(צילום: EPA)

  במהלך הבחירות הואשם ארדואן על-ידי יריביו בניצול משאבי ציבור לצורך הקמפיין שלו. בבחירות עצמן הוא ניצח עם כמעט 52% מהקולות.

  מה שעוד עשוי ללמד על חריגות ה"מחווה" שלה זכה ארדואן מרשת TRT, הוא העובדה שזו הפעם הראשונה שהרשת הממלכתית נקנסת ב-45 שנות קיומה.

   

  ארדואן מתמודד בימים אלה עם ביקורת ציבורית בטורקיה גם בשל כניסתו לארמון הנשיאות החדש והראוותני שבנה, בעלון של כ-600 מיליון דולר. הארמון כולל יותר מאלף חדרים, נבנה על אזור שנחשב ל"ריאה ירוקה" באנקרה, ויש הטוענים שמבחינה סמלית אף נועד לגנוב את הבכורה מארמון הנשיאות הקודמת המזוהה עם מוסטפה כמאל אתאטורק, מייסד טורקיה המודרנית, שדאג לקדם את החילוניות של המדינה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שלטון יחיד ב-TV הטורקית: 5 שעות ארדואן"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים