שתף קטע נבחר

מחווה לזועבי: חבר כנסת נאם בלשון נקבה

לאחר שעורר זעם הבוקר כשעלה לנאום מעל בימת הכנסת עם כאפייה, ח"כ באסל גטאס הציג הצעת חוק של חברתו לסיעה חנין זועבי, שהושעתה לחצי שנה, עם טוויסט בעלילה: הקראת ההצעה בשמה ובלשון נקבה

אחרי הכאפייה, ח"כ באסל גטאס מספק הופעה נוספת מעל בימת הכנסת: במהלך דיון במליאה בצהריים (ד') הציג גטאס הצעת חוק של ח"כ חנין זועבי, שהושעתה למשך חצי שנה מפעילות פרלמנטרית בשל התבטאויות שהשמיעה במהלך המבצע בעזה. גטאס בחר להציג אותה בלשון נקבה כמחווה לחברת מפלגתו בבל"ד. צפו:

 

עוד בחדשות:

ציון הגיוס לצה"ל: מודיעין והוד השרון מובילות

ההסלמה בהר הבית עוברת למגרש ההסברה

דייגים צדו כריש - וגילו בתוכו ראש אדם

 

גם בצהריים עלה גטאס כמו הבוקר עם כאפייה על כתפיו והציג את התיקון להצעת חוק לזכויות נפגעי עבירה בשמה של זועבי, שעקבה אחרי 55 מקרי רצח של נשים ערביות מאז שנת 2009.

 

"אני חנין זועבי", אמר גטאס, "מקדישה חוק זה לזכר אותן נשים יקרות שנרצחו כשהיה ניתן למנוע את הרצח שלהן. חוק זה מוקדש לכל הנשים שנרצחו בעת שהפושע הנתעב עודני חי, חופשי ומסתובב בינינו".

 

גטאס המשיך להקריא את כל הצעת החוק בלשון נקבה ובשמה של זועבי. "חוק זה בא להציל את כבוד הנשים שעודן בחיים ובא להגן עליהן כי עצם העובדה שהרוצח מבלה באופן חופשי מהווה אור ירוק לרצח הבא בתור".

 

גטאס ציין בשמה של זועבי כי במקרי הרצח שאירעו ברמלה ובלוד מאז שנת 2003 ועד היום התרחשו 24 מקרי רצח ופוענחו רק חמישה בלבד. "חוק זה בא להגיד לפושעים השפלים, רוצחי הנשים שלא מותר לכם לרצוח. חוק זה בא להגיד למשטרה שאסור להתרשל בחקירת הרצח ואסור לכם לסגור תיקים בתירוץ", סיכם חבר הכנסת מבל"ד את דבריו.

 

גטאס עורר מהומה הבוקר בכנסת לאחר שעלה לנאום עם כאפייה לאות הזדהות עם תלמידי בתי הספר הערביים שהותקפו לטענתו משום שלבשו כאפיות. הוא גם קרא לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' להתפטר מתפקידו.

 

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) מתחה ביקורת חריפה על המהלך של גטאס והצהירה כי "חברי הכנסת הערבים ממשיכים להסית. הם סוסים טרויאנים בכנסת. אני מבקשת מהיועץ המשפטי להעמידו לדין בשל הפרובוקציה העלובה בעיקר בימים מתוחים אלה".

 

זועבי כאמור הושעתה מכל פעילות בכנסת למשך חצי שנה על ידי ועדת האתיקה לאחר ההתבטאויות שהשמיעה נגד צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן" וחטיפת שלושת הנערים, התבטאויות שהובילו לתלונות נגדה בוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים