שתף קטע נבחר

לבני והרצוג דנו עם בכירים ערבים: "להוביל יחד לרגיעה"

ברקע פיגועי הטרור והמהומות במגזר ביקשו שרת המשפטים ויו"ר האופוזיציה לשמוע באמצעות ראשי רשויות את קולה של האוכלוסייה הערבית. לבני: "פוליטיקאים מנצלים את ההתלהמויות". הרצוג: "לפעול לדיאלוג פורה"

מנסים להרגיע את הרוחות: שרת המשפטים ציפי לבני ויו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג ערכו היום (ד') בכנסת כינוס חירום עם ראשי יישובים ערביים. ברקע המתיחות במגזר הערבי ושרשרת פיגועי הטרור התאפשר לראשי הרשויות להשמיע את קולה של האוכלוסייה הערבית ולבחון דרכים להשבת הסדר.

 

עוד בחדשות:

ציון הגיוס לצה"ל: מודיעין והוד השרון מובילות

אחרי הקריאה לאינתיפאדה: ברגותי בבידוד

 

ח"כ הרצוג אמר במהלך הכינוס: "יש לי ביקורת נוקבת על דברים שנאמרו בתקופה האחרונה בכל הקשור ליחסים בין יהודים לערבים במדינת ישראל, גם דברים שנאמרו על ידי ראש הממשלה, אבל המטרה שלנו כמנהיגות אחראית היא להוביל ביחד לרגיעה וחיים משותפים באמצעות דיאלוג פורה. אנו כאן קוראים ופועלים להרגעת הרוחות מתוך אחריות לאומית שחוצה את המערכת הפוליטית".

 

השרה לבני אמרה: "אי אפשר להבין זה את זה אם לא מקיימים דיאלוג. יש סכנה שהסכסוך הזה יתפוס אלמנטים דתיים משני הצדדים. סכנה נוספת היא שהסכסוך הישראלי-פלסטיני נכנס פנימה לתוך שטחי מדינת ישראל ומשפיע על יחסי ערבים-יהודים ולכן חשוב לדבר ולהרגיע את הרוחות".

הרצוג ולבני עם גנאים, היום (צילום: דניאל הרוש) (צילום: דניאל הרוש)
הרצוג ולבני עם גנאים, היום(צילום: דניאל הרוש)

לדברי לבני, פוליטיקאים משני הצדדים מנצלים את ההתלהמויות כמקור

 לרווח פוליטי. היא אמרה עוד כי משרדה יפעל בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להחזיר את השקט לרחובות.

 

מאזן גנאים, ראש העיר סכנין ויו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, הודה להרצוג ולבני על הכינוס, אך יחד עם זאת מתח ביקורת על נתניהו. לדבריו, "דברים שנאמרו על ידי ראש הממשלה וחלק מהשרים בימים האחרונים מלהיטים את הרוחות ברחוב הערבי ויש לדחותם ולפעול להרגעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל הרוש
לבני והרצוג בכינוס החירום
צילום: דניאל הרוש
מומלצים