שתף קטע נבחר

אחרי העימות: הרמטכ"ל וראש השב"כ נפגשו

רב-אלוף בני גנץ ויורם כהן נפגשו בלשכת ראש הממשלה. נתניהו הנחה את השניים לחדול לאלתר מעיסוק פומבי בנושאים שצריכים להיות מלובנים בין גורמי הביטחון. "יש לכולנו אחריות לאומית לביטחון מדינת ישראל ועלינו להמשיך בשיתוף פעולה מלא למען ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה

בעקבות המכתב החריף, ששלח הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, נגד ראש השב"כ יורם כהן, כינס אחר הצהריים (יום ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו מפגש בין השניים.

 

עוד בחדשות:

מורה ותלמידה נפצעו מאבנים שיידו ערבים בטיול

מפגן כוח: פוטין שולח מפציצים למפרץ מכסיקו

 

נתניהו הנחה את גנץ וכהן לחדול לאלתר מעיסוק פומבי בנושאים שצריכים להיות מלובנים בין גורמי הביטחון. "יש לכולנו אחריות לאומית לביטחון מדינת ישראל ועלינו להמשיך בשיתוף פעולה מלא למען ביטחונם של אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה.

הרמטכ"ל גנץ וראש השב"כ כהן (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הרמטכ"ל גנץ וראש השב"כ כהן(צילום: עמית שאבי)

גנץ שלח מכתב תלונה נגד ראש השב"כ כיוון שבכירים בשב"כ אמרו כי הייתה התרעה לצה"ל לפני מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון. גורמים מהימנים במערכת הביטחון אמרו שצה"ל, כגוף מרכזי שמופקד על ביטחון המדינה, אינו יכול להשלים עם מצב שבו גוף ביטחוני אחר טוען שנתן לו התרעה למלחמה והוא התעלם ממנה.

 

הגורמים הוסיפו כי הרמטכ"ל אינו יכול להשלים עם מצב שבו ראש הממשלה, שר הביטחון, הוא עצמו וראש אמ"ן טוענים שלא הייתה שום התרעה כזו - וגם לא נמצא לה שום סימן וזכר במסרים שהוחלפו בין צה"ל לשב"כ ובין השב"כ לגופים אחרים. הם הוסיפו כי מצב שבו ראש השב"כ ממשיך לטעון שהייתה התרעה כזו - הוא בלתי נסבל.

 

הרמטכ"ל, אמר אחד הגורמים במערכת הביטחון, חייב להישיר מבט לכל אם בישראל ולהגיד לה שעשה הכול כדי להכין את צה"ל לעימות ולכן אינו יכול לעבור בשתיקה על האשמה כזו שמטילה דופי בתפקודו ובאחריותו ובתפקודם של בכירי צה"ל. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, שגם קיבל את המכתב מהרמטכ"ל גיבה את גנץ, ומצפה להבהרות והסברים מראש השב"כ בנושא.

 

הרקע למחלוקת הרועמת בין צה"ל ואמ"ן לשב"כ נוגע לשאלת ההתרעה שניתנה או לא ניתנה לדרג המדיני, מתי ניתנה ומה הכילה.

 כפי שדווח בתוכנית "עובדה" בערוץ 2, בשב"כ אמרו כי כבר מחודש ינואר השנה הועלו לדרג המדיני ידיעות, שלפיהן מתקבלים סימנים מעידים על הכנות חמאס להסלמה מול ישראל.

 

ידיעות אלה התעבו ככל שעבר הזמן, ובחודש אפריל הציג ראש השב"כ יורם כהן לדרג המדיני התרעה מפני פיגוע אסטרטגי רחב היקף שחמאס מתכנן לבצע תוך חודשים ספורים, באמצעות הזרמת עשרות לוחמי הארגון דרך מנהרה מסועפת לכרם שלום, הרג מסיבי וחטיפת חיילים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
גנץ ויורם כהן
צילום: עמית שאבי
מומלצים