שתף קטע נבחר

ח"כ גטאס באולפן ynet: "כאפייה זה סמל - לא התססה"

חבר הכנסת מבל"ד שנאם עם כאפייה טוען כי ההתקפה עליו הייתה מחוסר ידע: "רציתי להזדהות עם תלמידים שנדרשו להוריד את הכאפייה, לא להתסיס". ויש לו גם כמה מילים על החברה למפלגה חנין זועבי המושעית

יום אחרי הסערה שעוררה הכאפייה שאותה עטה על עצמו בכנסת, ח"כ באסל גטאס מבל"ד מסביר כי לא מדובר בפרובוקציה אלא בהזדהות עם תלמידי תיכון שנדרשו להסיר את הכאפייה ואחרים שהחליטו להגיע איתה לבית הספר במחאה. "כל זמן שמישהו נכנס לכנסת עם כיפה אני יכול להיכנס עם כאפייה. יש סטיגמה שחברי הכנסת הערבים מתסיסים את השטח, והיא לא נכונה", הוא אומר לאולפן ynet.

 

ח"כ גטאס מסביר כי הכאפייה היא חלק מהלבוש הערבי הפלחי, שהיה לו מעמד סמלי יותר בתקופת יאסר ערפאת. "עשיתי את זה אתמול כדי לעמוד לצד תלמידי התיכון שהותקפו. רציתי למחות נגד ניסיונם של מורים ומנהלים לשכנע תלמידים להסיר את הכאפייה. לא תיארתי לעצמי שזה ייחשב בתקשורת למגה-אירוע", הוא אומר. "אנחנו רגילים להסתות נגדנו, גם בימין אני מבדיל בין שני חלקים: יש ימין שפוי ויש ימין הזוי התנחלותי משיחי. אפילו לימור לבנת והשר אורי אורבך פנו אליי ואמרו לי שאין להם בעיה עם הכאפייה".

 

גטאס התייחס גם לאירוע הירי בצעיר מכפר כנא ואמר שהם דורשים ועדת חקירה ולא מאמינים במח"ש. הוא עמד לצדה של חברתו למפלגה, ח"כ חנין זועבי, ואמר כי הקריא את הצעת החוק שלה בלשון נקבה כדי שתוכל להמשיך ולהשמיע את קולה בכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים