שתף קטע נבחר

בין הסמארטפון לריטלין: ועידת ישראל לחינוך של ארגון המורים

כיצד משפיעה ההתמכרות למסכים על ילדינו והאם הגענו לנקודת האל-חזור בנושא, ומה מעמדו של הריטלין במערכת החינוך? ynet מעביר בשידור חי את ועידת ישראל לחינוך של ארגון המורים. צפו

הם מגיעים מבית הספר ומיד מתיישבים מול המחשב או הטאבלט, וזה כמובן בלי להסיר את המבט מהסמארטפון. הם מכינים שיעורי בית במחשב, תוך כדי מתכתבים עם החברים ברשתות החברתיות, מפרסמים תמונות ומשתפים במחשבות על היום שהיה ומה עוד צפוי. אומרים שכמות המידע שמגיעה דרך אמצעי המדיה השונים הפכה את הילדים שלנו לחכמים יותר, מסוגלים לבצע כמה פעולות בבת-אחת ובין היתר גם הפכו את חיי כולנו לקלים יותר.

 

אין ספק שיש חשיבות עצומה לאמצעים הטכנולוגיים ולאבחונים ותרומתם לפרט ולחברה רבה מאוד, אך יש גם לעתים תחושה של "הגזמנו", "התמכרנו", "הם מסוכנים", טעינו". אולי איבדנו את הבלמים - זוהי העמדה העומדת במרכזה של ועידת ישראל לחינוך של ארגון המורים, הנערכת זו השנה השישית, תחת הכותרת "החור באיזון".

 

 

מטרת הוועידה להציג עמדות שונות באשר להיבטים המגוונים בתחומים אלה. הארגון הקפיד, בכל הוועידות, לעסוק בנושאים מגוונים ואקטואליים, מתוך מחשבה שציבור המורים יוכל להיתרם מהם ולאור תפישה זו נבחרו כמשתתפים מיטב המומחים ובעלי הידע בכל נושא ונושא.

 

בוועידה הנוכחית יידונו נושאים העומדים במקום גבוה בסדר היום הציבורי, הנוגעים לכלל, מילדים ועד מבוגרים, נושאים המעסיקים מערכות חברתיות רבות ולא רק את מערכת החינוך וככלל, נושאים שאינם רק "אופנתיים", אלא כאלה שיישארו אתנו זמן רב.

 

לא בכדי כותרת הוועידה היא: "החור באיזון" (כמובן על משקל "החור באוזון") - כמו בכל עניין בחיינו, לא כל הדברים מוחלטים וברורים. ברבים מהם יש דעות לכאן ולכאן, חילוקי דעות, שינוי דעות, אין שחור לבן, יש צדק בזה וגם בזה.

 

  • ynet מעביר בשידור חי את הפאנלים הבאים: מאחורי המסכים: מתי המכשירים הופכים להתמכרות (10:45-11:45) וריטלין, רסקיו ומה שביניהם (13:15-14:45)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החור באיזון - ועידת ישראל חינוך של ארגון המורים, 2014
מומלצים