שתף קטע נבחר

פוקסמן נגד אדלסון

ראש הליגה נגד השמצה מבקר את המיליארדר שלדון אדלסון על כך שאמר כי לא נורא אם ישראל תהיה יהודית אך לא דמוקרטית

העיתון "פורוורד" מדווח כי מנכ"ל הליגה נגד השמצה, אייב פוקסמן, מתח ביקורת קשה על התבטאויות המיליארדר האמריקאי, שלדון אדלסון, אחד התורמים הגדולים ביותר לתוכנית "תגלית" ולוועדה הישראלית-אמריקאית IAC, כמו גם הבעלים של החינמון הישראלי "ישראל היום", שאמר לאחרונה כי לא נורא אם ישראל לא תהיה מדינה דמוקרטית.

פוקסמן אמר כי בעל רשתות הקזינו התבטא באופן מדאיג והתעלם מחזונה של מדינת ישראל כפי שהוא מנוסח במגילת העצמאות, כאשר אמר לאחרונה כי אלוהים לא בהכרח ציווה שבישראל תהיה דמוקרטיה.

 

שלדון אדלסון. צילום: שחר עזרן ()
שלדון אדלסון. צילום: שחר עזרן

 

"תגובתו של אדלסון רומזת כי זה לא חשוב שישראל תשאר מדינה דמוקרטית, זו תגובה מטרידה ברמות רבות", כתב פוקסמן לעיתון. " למעשה, מקימי הארץ הבינו את הדברים היטב כאשר הם שמו את הדגש על החשיבות של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית כאחד. כל יוזמה שתנסה להזיז את המדינה מאחד הערכים הללו תשרת לרעה את המדינה ואת אנשיה", הוא ציין.

 

את הדברים אמר אדלסון בכנס הארצי הראשון של אירגון (Israel American Council (IAC בוושינגטון בסוף השבוע האחרון. אדלסון, שהוא התורם הראשי לאירגון, אמר במסגרת פאנל מרכזי שהתקיים ביום ראשון כי "אלוהים דבר על הדברים הטובים בחיים. הוא לא דיבר על ישראל כמדינה דמוקרטית. ואם ישראל לא תהיה מדינה דמוקרטית אז מה?"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים