שתף קטע נבחר

ראש השב"כ נגד גנץ: "טענותיו חסרות בסיס"

נמשך העימות חסר התקדים בין ראש השב"כ לרמטכ"ל על רקע השאלה אם הייתה התרעה למלחמה. במכתב לגמלאי השב"כ תוקף ראש שירות הביטחון את הרמטכ"ל ואומר כי במכתב ששיגר לראש הממשלה "הועלו טענות קשות וחסרות בסיס נגד הארגון. אנו דוחים טענות אלה מכל וכל"

נמשכת המלחמה חסרת התקדים בין ראש השב"כ לרמטכ"ל גם אחרי הודעת ההבהרה מטעם השב"כ והשיחה בין ראש השב"כ לרמטכ"ל בנוכחות ראש הממשלה. במכתב לגמלאי השב"כ שהגיע לידי רביב דרוקר בערוץ 10 ראש השירות יורם כהן תוקף אישית את רב-אלוף בני גנץ: "הרמטכ"ל שיגר לראש הממשלה ולשר הביטחון מכתב חריף, שבו הועלו טענות קשות ביותר וחסרות בסיס נגד הארגון. אנו דוחים טענות אלה מכל וכל".

 

לקריאת מכתבו המלא של ראש השב"כ - לחצו כאן  

 

עוד בחדשות:

משפחת פלסטיני: בננו נפצע קשה מכדור גומי

הזוג המוזר: הגבוה והנמוך בעולם נפגשו

 

ראש השב"כ יורם כהן שחותם במכתב לגמלאי הארגון בראשי התיבות של שמו י"כ כותב: "אנחנו עומדים מאחורי כל הדברים שנאמרו על-ידי אנשינו באותה כתבה של עובדה. הם מדויקים ומשקפים את תמונת המציאות ואת השתלשלות האירועים הנכונה. המידע שנמסר בכתבה אמין ומגובה באסמכתאות".

 

לאחר מכן הוא גם מחריף את הטון כלפי צה"ל וטוען שהעימות הוא תוצאה של התנהלות צה"ל: "הדרך והמסרים שבהם בחר צה"ל להציג את התייחסותו לדברים מבלי ששמע אותם או צפה בתוכנית הם אלו שהובילו לחילופי הדברים הקשים ולעימות הקשה שהתגלה". 

 

היום התבטא ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה בפומבי בנושא ואמר: "שיתוף הפעולה בין לצה"ל לשב"כ הוא נדבך יסוד בביטחון הלאומי שלנו. שיתוף הפעולה הזה הניב תוצאות משמעותיות ב'צוק איתן'. הוא הציל חיים רבים. אני אחראי ששיתוף הפעולה הזה יימשך, כי ביטחון אזרחי ישראל עומד מעל לכל מחלוקת".

 

כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע הביא הבוקר את המכתב ששלח גנץ לנתניהו בעקבות התחקיר שפורסם בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 שהצית את האש בין שני גופי הביטחון וראשיו. "שיתוף הפעולה של השב"כ עם תוכנית הטלוויזיה המאדיר את הארגון תוך הכפשת הדרג המדיני, הוא שבר מוסרי ואתי".

 

בשירות הביטחון הכללי הבהירו הבוקר כי "ידיעות שהופצו על ידי שב"כ החל מינואר 2014 הצביעו על תחילת הערכות ואימונים של חמאס לקראת עימות אפשרי עם ישראל. ראוי להדגיש כי בשום שלב לא טענו אנשי השב"כ, ובכלל זה המרואיינים לכתבה בתוכנית 'עובדה', כי שב"כ העביר לאור ידיעות אלו, התרעה למלחמה מול חמאס ביולי. החל מסוף אפריל 2014, בעקבות מידע חדש, הופצה על ידי שב"כ התרעה על כוונות חמאס להוציא לפועל פיגוע גדול אשר עלול להוביל למערכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הרמטכ"ל וראש השב"כ
צילום: עמית שאבי
מומלצים