שתף קטע נבחר

בהוראת משרד התקשורת: HOT תחבר עוד 64 יישובים

ל-HOT אין פריסת תשתיות באזורים רבים בארץ, ועל כן אינה יכולה לספק שירותי תקשורת לכ-390 אלף בתי אב. השר ארדן: "HOT הפרה את חובתה לחבר יישובי פריפריה ואזורים מרוחקים, והיא תיאלץ לתקן זאת"

שר התקשורת, גלעד ארדן, חתם על הוראה המחייבת את חברת HOT להגיע ולחבר לתשתית את כל יישובי המדינה. בשלב הראשון יחוברו בשנתיים הקרובות 64 ישובים שבהם לא קיימת כיום תשתית של הוט טלקום. במקביל תגבש הוועדה את רשימת היישובים לשלב הפריסה השני.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

ועדה שמונתה ע"י המשרד מצאה כי ל-HOT טלקום אין פריסת תשתיות באזורים רבים בארץ, ועל כן אינה יכולה לספק שירותי תקשורת לכ-390 אלף בתי אב ברחבי הארץ. באשר לחברת בזק, נמצא כי התשתיות של החברה אינן מאפשרות מתן שירותי תקשורת לכ-2,400 בתי אב בארץ.

 

על פי ההמלצה, רק במקרים חריגים ביותר ניתן יהיה לאפשר דחייה מחובת הפריסה האוניברסאלית, לאחר בחינת האינטרס הציבורי. עוד נקבע כי אם הוט לא תיישם את החלטת השר, יוטלו עליה עיצומים כספיים כקבוע בחוק התקשורת, אשר עשויים להגיע לסכום של 6 מיליון שקל.

 

עד כה העדיפה HOT להתמקד במתן שירות בעיקר באזורים הרווחיים ביותר, למרות מחויבותה להתקין תשתית בכל רחבי המדינה. ממשרד התקשורת נמסר כי בזק ו-HOT הגישו עד היום מאות בקשות לפטור והקלות בחובת הפריסה המוטלת עליהן. לאחר שהוועדה דנה בבקשות התברר כי אין מניעה הנדסית ממשית לקיום חובת האוניברסאליות, ולכן נקבע שלא יאושרו הקלות ופטורים גורפים במתן שירותי תקשורת.

 

"כל אזרחי המדינה זכאים ליהנות משירותי תקשורת מתקדמים ומתחרות", אמר ארדן. "HOT הפרה במשך שנים רבות את חובתה לחבר גם יישובי פריפריה ואזורים מרוחקים, והיא תיאלץ לתקן הפרה זו ולספק שירות שוויוני לאזרחי המדינה".

 

מחברת HOT נמסר בתגובה: "היקף ההשקעות של HOT לאורך השנים בתשתיות גדול בהרבה מההשקעה של כלל חברות התקשורת האחרות בשוק, והיא שמקדמת את התחרות בשוק התשתיות. מרביתם של האזורים הלא מרושתים יסודם בהתנגדות של התושבים והרשיות לפריסה, או לחלופין היעדר ביקוש לשירותי החברה .בחלק מהישובים החברה אף החלה בפריסה תשתיות ונבלמה בעקבות התנגדות התושבים.

 

מכל מקום, ראוי כי המשרד ישלים בדחיפות את הסדרת השימוש בתשתיות חברת בזק (צנרת, עמודים), לצורך הרחבת הפריסה ללא חפירות נוספות וגרימת מטרד ציבורי מיותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים