שתף קטע נבחר

שלח: ההתנהגות של נתניהו מקרבת לבחירות

מחריף המשבר בממשלה סביב יישום הרפורמות של יש עתיד ברפואה, בדיור וברווחה. יו"ר הסיעה: "ההתנהגות של נתניהו נובעת מלחצים של פוליטיקאים ובעלי עניין". שטייניץ: "מציע ליש עתיד לא לאיים עלינו"

יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח שיגר בצהריים (יום א') מסר חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו. "התנהגותו של ראש הממשלה בנוגע לרפורמות שתמך בהן בממשלה מקרבת אותנו לבחירות למרות שאנחנו לא רוצים בהן", אמר שלח ל-ynet.

 

עוד בחדשות:

חוק הלאום עולה להצבעה. נתניהו: יהיו שינויים

גרמן: העברת חוק ההסדרים תבחן אם פיו ולבו של נתניהו שווים

 

ביום שני שעבר במהלך ישיבה של הנהלת הקואליציה התברר כי קיימים חילוקי דעות מהותיים בנוגע לרפורמות שיש עתיד מעוניינת לקדם. מדובר בשורת רפורמות בתחום הבריאות, הרווחה והדיור שבליכוד מעוניינים לפצל מהתקציב וביש עתיד רואים בכך קבורה של הרפורמות על ידי דיונים בוועדות שמנהלים חברי הליכוד.

 

מאז שהתפוצצה הישיבה האחרונה בשל היעדר ההסכמות, הצדדים ניתקו מגע וכך מתעכבים דיונים על התקציב וחוק ההסדרים לקראת קריאה שנייה ושלישית. כך גם אישור סופי של חוק מע"מ אפס.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו  (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אמיל סלמן)

שלח ולפיד. "לא נוותר על הרפורמות" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שלח ולפיד. "לא נוותר על הרפורמות"(צילום: גיל יוחנן)
 

"עמדתו של ראש הממשלה מסכנת ומנסה לטרפד רפורמות חיוניות להורדת יוקר המחיה ולשינויים משמעותיים ברפואה, בדיור וברווחה", אמר היום שלח. "בכל הרפורמות הוא תמך בשלב שבו עברו בממשלה. ההתנהגות הזאת שנובעת מלחצים של פוליטיקאים ובעלי עניין מקרבת אותנו לבחירות למרות שאנחנו חושבים שהן מיותרות".

 

שלח הדגיש כי יש עתיד תעמוד בכל מקרה על אישור חוק מע"מ אפס במנותק מיתר המחלוקות האחרות. "אין קשר בין מע"מ אפס לבין המחלוקות הקיימות ברפורמות", אמר. "אנחנו לא נוותר על שורת הנושאים הקשורים ביוקר המחיה ובהורדת מחירי הדיור גם במחיר של הליכה לבחירות".

 

אמש נמסר מלשכת לפיד כי "שר האוצר נחוש להעביר תקציב חברתי לטובת מעמד הביניים והשכבות החלשות, ולצד זה תוכנית דיור רחבה. אם מישהו יפגע בנושאי הליבה הללו, הוא יפרוש מהממשלה".

 

השר יובל שטייניץ התייחס לפני ישיבת הממשלה לדיווחים לפיהם מפלגת יש עתיד עלולה לפרוש מהקואליציה אם התקציב לא יעבור ואמר: "אני מציע ליש עתיד לא לאיים עלינו בבחירות. יש תקציב ויש נוהל קבוע להעברתו בוועדת הכספים. אני מציע ליש עתיד ולכל מפלגה אחרת לא לאיים עלינו בהליכה לבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים