שתף קטע נבחר

שלח לנתניהו: "נלך עד הסוף"

"מדברים על בחירות, זה באוויר". כך אמר עפר שלח בראיון לאולפן ynet על רקע המשבר סביב אישור תקציב המדינה ורפורמות בתחום הדיור, הרווחה והבריאות. לדבריו, העיכוב בחוק מע"מ 0 הופך את הציבור לבן ערובה. שלח שלל אפשרות לשינוי בהרכב הממשלה: "לא מגששים מול לבני על איחוד"

"נעמוד על הדברים החשובים לנו, ונעמוד על זה שאי אפשר יהיה לקבור אותם. אנחנו לא נוותר ונלך עד הסוף". על רקע המשבר החריף בממשלה התראיין הבוקר (יום ב') יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח באולפן ynet והבהיר כי הוא וחבריו אינם חוששים מבחירות. שלח הוסיף כי חוק מע"מ 0 כבר עבר את נקודת התפוגה שלו והאשים את מי שמכשיל אותו בכך שהוא מעמיד את הציבור כבן ערובה.

 

ח"כ שלח ציין ש"מדברים על בחירות, זה באוויר", והרחיב בנושא חוק מע"מ 0: "זה חוק שהבשלות שלו להיות מאושר כבר עברה את נקודת התפוגה. השוק מחכה לו. מתחילות בעיות עם התחלות בנייה, הרבה מאוד זוגות צעירים יושבים ומחכים שהחוק הזה יאושר. מי שמעכב אותו גורם נזק לאנשים שמחכים לו".

 

- מה לדעתך מוביל את ראש הממשלה נגד התקציב?

"אני יודע מה מוביל אצלו התנגדות לרפורמות. מובילים אותו אינטרסים פוליטיים וכלכליים מאוד מאוד ברורים. כל מי שמכיר את הנושא של תיירות המרפא ורפואה פרטית – שזאת המהות של הרפורמה של ועדת גרמן – יודע אילו אינטרסים נמצאים בצד שני. אני לא יודע מי פועל בשמם אבל אני מכיר את האינטרסים ואני רואה את הפעולה".

 

- יש לך הבטחה מפורשת מליברמן שלא יחליף אתכם בחרדים?

"בעיניי כל התסריטים לממשלה אלטרנטיבית לא קיימים במציאות הפוליטית שאני מכיר. ממשלה כזאת לא תהיה. האלטרנטיבה למצב הקיים היא בחירות".

 

לאורך כל השבוע האחרון, לקראת ההכרעה על התקציב, סערה הקואליציה על רקע האפשרות של כישלון והליכה לבחירות.

העימותים בין הסיעות המרכיבות את הממשלה הגיעו לשיא אתמול כשמהלך מתואם של שרת המשפטים ציפי לבני ושל יש עתיד דחה את הדיון בהצעת חוק הלאום בוועדת השרים - חוק שנתניהו מתכוון לקדם.

 

כמו כן התפרסמו הערכות על פגישה אפשרית בין נתניהו לנציגי המפלגות החרדיות לבדיקת אפשרות להקמת ממשלה חלופית, אולם ח"כ משה גפני מיהדות התורה מיהר להבהיר שאין לו ולחבריו כוונה להפוך לקרש ההצלה של ראש הממשלה: "אם ניכנס לממשלה נציל את לפיד והוא יעלה בסקרים. עד היום הוא כישלון מוחלט".

 

במקביל, במה שמקובל בדרך כלל במהלך מערכות בחירות, תועדו שני השחקנים הראשיים – נתניהו ולפיד – במשחקה של נבחרת הכדורגל של ישראל, שניצחה אמש 0:3 את נבחרת בוסניה בחיפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים