שתף קטע נבחר

רדיפה? השיא של השוטר שמזוכה שוב ושוב

שלא בטובתו מנהל השוטר שי קורן "רומן" של 16 שנה עם המחלקה לחקירות שוטרים. "רודפים אותי אישית", אמר אחרי שזוכה ממשפט שלישי, הפעם ממעשים מגונים. הביקורת בבית המשפט מעלה תהיות על התנהלות מח"ש

את השיא שמחזיק השוטר שי קורן ספק אם יש אדם במדינה שיכול לשבור: שלוש פעמים הוא הועמד לדין על ידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). שלוש פעמים זוכה. קורן היה שמח לוותר על השיא המפוקפק, ומתחנן שחוקרי מח"ש יניחו לו. לאחרונה, אחרי הזיכוי השלישי (מאישום בביצוע מעשים מגונים), הוא אמר ביציאה מבית המשפט: "מח"ש רודפים אותי באופן אישי. אני רק רוצה לחזור לחיי".

 

קורן היה שוטר עד לא מזמן, אך נאלץ לפרוש הן בעקבות האישומים והן בשל בעיות בריאותיות. סקירת הכרעות הדין שבהן זוכה, והביקורות שנשמעו על מח"ש בבית המשפט, מעלה תהיות בנוגע להתנהלות המחלקה.

 

"הרומן" של קורן עם מח"ש החל לפני 16 שנה. הוא היה שוטר צעיר בתחנת נתניה והואשם בתקיפה הגורמת חבלה של ממש. על פי כתב האישום הוא עצר את ח"כ רוברט אילטוב שהיה מעורב בקטטה, אזק אותו ותקף אותו בתחנת המשטרה. קורן הכחיש, והשופטת קלרה רג'ינאינו האמינה לו ואמרה שעדותו הייתה "עקבית, הגיונית, אמינה ומשכנעת יותר מזו של המתלונן".

אילוסטרציה (המחשה: הרצל יוסף) (המחשה: הרצל יוסף)
אילוסטרציה(המחשה: הרצל יוסף)

ב-2007 התרחש המקרה השני והחמור יותר: בכתב האישום הואשם קורן כי כשהיה שוטר בימ"ר מרכז ביצע מעצר אלים של שני חשודים שהמשטרה ערכה אחריהם מרדף. "בעת שהמתלוננים שכבו על הרצפה, כאשר ידיהם אזוקות מאחורי גבם, ניגש הנאשם ובעט בפנים של המתלוננים כמה פעמים. כתוצאה מהבעיטות האלה נגרמו למתלוננים חבלות, שברים ודימום תת עורי וחיצוני", נטען.

 

כתב האישום התבסס בין היתר על עדותם של ארבעה שוטרי יס"מ שהיו עמו בעת המעצר. קורן הכחיש את ההאשמות, ושופטת בית משפט השלום בראשל"צ איטה נחמן זיכתה אותו בפברואר 2012 וקבעה ששוטרי היס"מ שיקרו.

 

השופטת אף מתחה ביקורת חריפה על התנהלות מח"ש, ועל החוקר מטעמה: "עולים קשיים רבים לעניין אופייה של החקירה ואופן ניהולה, עד כדי שמתעורר חשש כי חקירה זו התנהלה באופן מגמתי ותוך מתן אמון מוחלט בטענות שוטרי היס"מ".

 

כאילו לא די בשתי המפלות הללו, בעודו נמצא בהשעיה בגלל ההליכים המשפטיים של האישום בתקיפה, הגישו במח"ש כתב אישום נוסף נגד קורן. הפעם, נטען, בעת שהועסק כגנן במהלך השעייתו, הוא ביצע שלושה מעשים מגונים.

עו"ד בני כץ ()
עו"ד בני כץ

במקרה הראשון הואשם קורן שחשף את איבר מינו מול אישה שבביתה עבד. בעוד שני מקרים חשף את איבר מינו כאשר נכנס לקנות בסופרמרקט. שלוש נשים שהופיעו בכתב האישום של מח"ש טענו כי איבר מינו נחשף מתחת לפאוץ' שהיה על מותניו.

 

כאמור, לפני כשבועיים זיכה בית המשפט את קורן בפעם השלישית. "לא שוכנעתי ברמה הנדרשת בפלילי כי מערך הראיות הנסיבתיות מאפשר הסקתה של מסקנה אחת, בילתה אין, המתחייבת באופן הגיוני", נקבע.

 

סנגורו של קורן, עו"ד בני כץ, אמר אחרי הזיכוי: "לא יכולה שלא לעלות תהייה מהסבל שנגרם לאדם שמזוכה במשפט פלילי אחד, כל שכן בשלושה משפטים. הנזק שנגרם למרשי הוא עצום והוא לכל החיים. האירועים האלה גרמו לפירוק משפחתו. הדבר היחיד שהוא רוצה כרגע זה להחזיר לו ולבנו את שגרת החיים".

 

ממח"ש נמסר בתגובה: "מח"ש אינה 'רודפת' שום שוטר. היא חוקרת חשדות למעשים פליליים המובאים לפתחה על דרך של תלונות ומעמידה לדין פלילי כאשר הראיות מצדיקות זאת. כך היה גם בעניינו של השוטר קורן, שאכן זוכה לאחרונה מחמת הספק בהכרעת דין, שנלמדת בימים אלה במחלקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
אילוסטרציה
צילום: אבי רוקח
מומלצים