שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': זו מלחמה ובסוף נדביר אותה

יממה לאחר הפיגוע בבית הכנסת בירושלים, אמר השר לביטחון פנים באולפן ynet כי "אנחנו לא באינתיפאדה". מופז: דיבורי נתניהו על שלום וביטחון התפוררו

ח"כ שאול מופז מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע הטבח שאירע אתמול (יום ג') בבית כנסת בירושלים. "דיבורי נתניהו על שלום וביטחון התפוררו", האשים בדבריו באולפן ynet. "הפיגוע אתמול הוא טבח שמזכיר לנו תקופות אפלות אחרות. אנחנו נמצאים במלחמת דת, ונתניהו מגלה חוסר אונים".

 

מופז קשר בין המצב הביטחוני לבין המבצע בעזה ואמר: "זה חלק מהתוצאות של 'צוק איתן' - מכיוון שלא הייתה הכרעה, ארגוני הטרור מרימים ראש. זה לא מפגעים בודדים, חמאס מנהל את העניינים ובונה עצמו מחדש בגדה. ראש ממשלת ישראל והקבינט צריכים לתת תשובה למצב הזה ולא רק להאשים את הרשות. ראש הממשלה הוא לא פרשן והוא מתנהג כרגע כפרשן".

 

"צריך ליצור תשתית מודיעינית חדשה ולפעול באופן יזום מול המפגעים", הדגיש מופז. "על הבסיס של זה צריך להכניס יחידות שיודעות לבצע את זה, להכניס את צה"ל למזרח ירושלים. אם למשטרה אין כוחות שיכולים לבצע את זה, יש להכניס את היחידות המיוחדות של צה"ל למזרח ירושלים. בשנים האחרונות ישראל הפקירה ביטחונית את מזרח ירושלים, לא הייתה שם פעילות מודיענית או מבצעית. כמה מעצרים היו שם? כמה פעולות יזומות? בעודנו יושבים ומדברים, שם מתכננים את הפיגוע הבא. מדברים איתנו על בטונדות ומחסומים ונתניהו מחלק את ירושלים. עדיין לא הוכנה החלופה המתאימה למציאות הביטחונית החדשה בירושלים. לעבור לפעילות התקפית ולהגיע אליהם לפני שהם מגיעים אלינו".

 

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הוסיף כי "אנחנו נמצאים במערכה. זה לא 'זבנג וגמרנו'. נוסיף קרוב ל-200 שוטרים ויחידות מיוחדות מול הכפרים שמנו מחסומים נושמים כדי לבדוק כל רכב שיוצא. נמשיך ונהרוס את בתי המחבלים.

 

"כל המפגעים שיצאו עד היום לא היה מידע לגביהם. אנחנו מתעוררים ומקבלים את הפיגוע. אין תשתיות שעומדות מאחוריהם. לא היה שום קשר

ביניהם לבין תשתית כזאת או אחרת. קשה מאוד לאתר אדם שמחליט בבוקר לצאת לפיגוע. ישנם עשרות אלפים עם תעודות זהות כחולות. אותם שניים, לא היה שום מידע, אחד עבד קרוב מאוד לישיבה, והלכו וביצעו את הפיגוע", הדגיש.

 

לדבריו, "אנחנו לא נמצאים באינתיפאדה. יכול להיות שנגיע לזה, הייתי בראשונה ובשנייה וזו התקוממות עממית יום יום. אנחנו עדיין לא שם. אנחנו עושים הכול כדי להחזיר את השקט. זו מלחמה ובסוף נדביר אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה בזירת הפיגוע
צילום: גיל יוחנן
מופז
מומלצים