שתף קטע נבחר

חמאס מגביר קצב: שיגר ארבע רקטות לים ביממה האחרונה

קצב ניסויי השיגור של הזרוע הצבאית בעזה מתגבר ומעיד על חידוש מערך ייצור הרקטות. צה"ל אישר בטוויטר: שוגרו ארבע רקטות תוך 24 שעות. לפי הפלסטינים, בשבועות האחרונים שוגרו 14 רקטות לפחות

חמאס ממשיך בייצור ובפיתוח ארסנל הרקטות שלו, וביממה האחרונה שיגר ארבע רקטות לעבר הים, כחלק מניסויים שערך באמצעי הלחימה. שתיים מהרקטות שוגרו אתמול בצהריים, אחת הלילה ונוספת הבוקר. צה"ל, שנמנע עד כה מלהתייחס באופן רשמי לניסויים שנמשכים זה כחודשיים, פרסם זאת הבוקר (יום ה') בחשבון הטוויטר שלו באנגלית. לפי מקורות פלסטיניים, בשבועות האחרונים שוגרו 14 רקטות לפחות.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ההודעה על ארבעת השיגורים ביממה האחרונה פורסמה כאמור באופן יזום, באנגלית בלבד, על-ידי דובר צה"ל בטוויטר, לאחר שבעבר הוטל איפול על הנושא. "מהתראות עולה כי מחבלים בעזה עורכים ניסויים במטרה לחזק את יכולתם לשגר רקטות", נכתב באחד הציוצים של הצבא הבוקר, וכעבור שניות פורסם עוד ציוץ: "צה"ל זיהה שיגור רקטה ממרכז עזה לתוך הים, בפעם הרביעית ב-24 השעות האחרונות".

 

הזרוע הצבאית של חמאס הגבירה בשבועות האחרונים את קצב ניסויי הירי של רקטות מייצור עצמי. לפי גורמים פלסטיניים, הירי בוצע ממקומות שונים ברצועת עזה ומרבית הרקטות שוגרו לכיוון הים. ניסויי הירי מצביעים על כך שחמאס חידש את ייצור הרקטות מתוצרת עצמית שלו ברצועת עזה, אחרי שהמערך נפגע במהלך מבצע "צוק איתן" אך לא הושמד לחלוטין.

 

הימשכות המבצע גרמה לכך שמערך הרקטות מייצור עצמי של חמאס שהגיעו לגוש דן וצפונה, דוגמת רקטת M75, הידלדל מאוד במהלך הלחימה. בתחילתו היו לחמאס מאות בודדות של רקטות לטווחים אלה, ובסיום המבצע ההערכה הייתה שהם נותרו עם עשרות בודדות בלבד. במערכת הביטחון יש מי שמעריך שחמאס מורתע מאוד מישראל בגלל המבצע בקיץ, ולא צפוי לחדש בקרוב את האש באופן יזום. הארגון אוכף את הפסקת האש, ופעל נגד חוליות ג'יהאד איסלאמי שירו פעמיים רקטות קצרות טווח לעבר ישראל מאז סיום המבצע.

  

מאז סגירת המנהרות ברפיח על ידי מצרים חמאס מקפיד לייצר בעצמו את הרקטות שלו במערך ייצור שפעל בקצב מרשים למדי לפני מבצע "צוק איתן". כעת נראה שהזרוע הצבאית מצליחה לשקם אותו בעקביות - חודשיים וחצי בלבד מאז סיום המבצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
שיגור רקטות מרצועת עזה
צילום: AFP
מומלצים