שתף קטע נבחר

כמה זה עולה לנו? ניתוח מזל אישי

בני איזה מזל הם עצמתיים ומלאי שמחת חיים, איזה מכורים לאקזוטיקה ומי מהם חיים חיים במציאות מורכבת? גיל פרחי עם הסבר על כל מזל ומזל, מהו הרושם הראשוני ולמה לא הכל אבוד. בית ספר לאסטרולוגיה

מזל עולה טלה - פרא אציל

אם העולם הוא שדה קרב – מה טבעי יותר מלהיות לוחם? מזל עולה טלה משוכנע שתקיפות, ולעיתים קרובות אפילו תוקפנות, הן הדרך הטובה ביותר, לא רק לשרוד, אלא גם להשפיע. בגרסה הראשונית, מדובר ב"פרא אדם", כשמה שלא הולך בכוח, הולך בעוד יותר כוח. בגרסה המשודרגת, המפותחת, נקבל את "הפרא האציל".

 

 

זו ווריאציה אבירית יותר, בה מזל עולה טלה מטפח אומץ לב, כנות וישירות, המשולבים בספונטניות נמרצת. היכולת להגיב במהירות, ליזום, לזנק על הזדמנויות ולהיכנס ראש בראש במכשולים, כל אלה מבססים את הביטחון העצמי של מזל עולה טלה ואת תחושת האפקטיביות והיכולת שלו. עבורו, "שקט הוא רפש", ואילו קול רם כנהמת המנוע של מכונית המרוץ, המזנקת קדימה ומאיצה בפול גז. לכן, מידה של מתינות תמיד נחוצה, כדי לא לשרוף את הדלק מהר מדי וכדי לשמור על הבטיחות.

 

משימתו של הלוחם, מזל עולה טלה, היא להקפיד להילחם רק את המלחמות הנכונות, כי יש כאלו שנחוץ לוותר עליהן ובעניין זה יש לו מה ללמוד מהמזל הקוטבי והמשלים לו - מזל מאזניים.

 

מזל עולה שור - רגליים על הקרקע

מזל עולה שור נכנס בצעדים מדודים, איטיים, כשהוא מקפיד בנינוחות לשמור על הקשר עם הקרקע. כפות הרגליים משתהות, לוקחות את הזמן להישאר על האדמה והוא מקרין תחושה של יציבות מסיבית. ואכן, מה טבעי יותר עבור מזל עולה שור מלהשתלב ביציבות החומרית של העולם שהוא רואה לנגד עיניו? עבורו זהו עולם של חומר וגוף, שאפשר להסתדר איתו היטב בעזרת הקו המנחה של נוח, נעים ופשוט.

 

המגע עם החומרי, עם הטבע, מיטיב עמו. הוא שואב תמיכה וכוח מן האדמה, התברך בשקט וחווה בשלווה את החושים. הוא מטפח את הנפש תוך כדי עבודה גופנית. לא מדובר באיכר בור וצר אופקים, אלא בשומר הגן. כל מפגש עם מזל עולה שור יכול להזכיר לנו שגן העדן אפשרי עבורנו ולא נמצא הרחק הרחק בשמים וכי עדיין האדמה הזאת כאן עבורנו, ואנחנו עבורה, לשומרה ולעבדה.

 

 

מזל עולה תאומים - ידע הוא כח

מאחר והמציאות נתפסת בתור מידע, הרי שעבור מזל עולה תאומים ידע הוא כוח. אינפורמציה היא "סם החיים" שמתדלק את התנועה הבלתי פוסקת ביקום. כשאתה מאמין שהשרדותך תלויה בקליטת מידע ובהפצתו, התכונות שאתה מפתח לשם כך הופכות לתווי ההיכר שלך בכל רושם ראשון שאתה עושה על אנשים.

 

ערנות, סקרנות, חקרנות ותקשורתיות לא בהכרח אומרות ידידותיות, אך הרעיון המנחה אותן הוא שיתוף מידע. הדיאלוג הוא מזון הנשמה. לשם כך נחוצות קלילות, אי-היצמדות לנושא, וזריזות, משום שחלקי הפאזל הסביבתי רבים מאד ויש צורך במערכת קלט-פלט יעילה שאינה מתעכבת על חפירת עומק לשם השלמתו.

 

עם נתונים תורשתיים תומכים, לעיתים קרובות יש נטייה למראה של "פיטר פן" הצעיר מכפי גילו, צעיר לנצח ברוחו, תזזיתי, חסר מנוח. עודפי מידע מתנקזים לחוש הומור והסכנה היא כי ידבר עצמו לדעת. האתגר עבור מזל עולה תאומים הוא לממש תקשורת דו-כיוונית, ללמוד להקשיב ולהתבונן, ממש כמו לשאול שאלות ולדבר.

 

 

סוד המזלות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
סוד המזלות(צילום: shutterstock)

 

מזל עולה סרטן  - חוף מבטחים

מזל סרטן שייך לארכיטיפים של יסוד המים. בעוד שמזל דגים מציע את דימוי של האוקיאנוס, הרי שמזל עולה סרטן מציע את הדימוי של חוף מבטחים. עולם המים הוא העולם של הסביבה הפנימית ועבור מזל עולה סרטן הסביבה החיצונית מלאה באלו המטפחים את עולמם הפנימי.

זה אומר הגנה על מה שבפנים,- רגיש, פגיע וזקוק לתנאים החיצוניים שתואמים ומזינים את הריתמוס הפנימי. רגשות, צרכים, משאלות, חלומות, תקוות, פחדים, רוך, צורך באהבה, לתת ולקבל אותה.

 

המשימה של מזל עולה סרטן היא לבנות נמל מבטחים לנשמה, בית לנפש. בית שאינו רק Home, אלא גם בעל דלתות וחלונות שניתן לסגור אותם כשסוער וקשה בחוץ. לכן, הרושם הראשון שמזל עולה סרטן עושה בפגישה ראשונה, ינוע בין התייחסות פעילה למה שזקוק לטיפול רגיש (ילדים למשל) לבין מופנמות שקטה.

 

מזל עולה אריה - עוצמה ושמחת חיים

הדימוי הארכיטיפי של מזל עולה אריה הוא של עולם הבנוי ממוקדי כוח, המחיים ומארגנים את הסובב אותם, למשל כמו מערכת השמש. עדיין ברמה ארכיטיפית, מדובר במלך ובממלכה. בהקשר אנושי נפוץ יותר נגלה את המנהל, המנהיג, הבוס, ולמרבה הצער לעיתים גם הרודן. כדי לשרוד בעולם שכזה, מזל עולה אריה מטפח בו תכונות שיעוררו כלפיו כבוד כבר במפגש הראשון איתו.

 

ביטחון וערך עצמי, נוכחות קורנת, עוצמה ושמחת חיים. בדרך כלל, מזל עולה אריה שחצה כבר את גיל ההתבגרות, אינו רעשני ואינו נזקק לדרמטיות כדי להיות במוקד תשומת הלב. אנשים נמשכים אל הלבביות האופטימית שלו ואל סמכותו הכריזמטית. כשהוא נכנס לחדר, הרושם הראשון הוא כאילו הזרקורים נדלקים והוא במרכז הבמה.

 

מכיוון שהוא חש שהאצילות מחייבת, הוא בדרך כלל נמנע מכל מה שעלול לעורר גיחוך. אבל שתי ווריאציות נוספות אפשריות: האחת, דמות הילד - בה גם המבוגר עושה רושם ילדי (במובן החיובי!) והוא עליז, יצירתי ומשחקי. השנייה, היא דמות המוקיון - בטוב לבו יספר בדיחות על חשבון הסובבים, תוך כדי זה שהוא מבהיר מי הוא הארי שבחבורה.

 

מזל עולה בתולה - מציאות מורכבת

תחשבו על עולם שבנוי מערכות בתוך מערכות, כשכל מערכת היא מכלול המורכב מתפקודים שונים, ולכל חלק במערכת תפקיד, פונקציה המשרתת את השלם. נשמע מורכב? ובכן, זו תמונת העולם הארכיטיפית של מזל עולה בתולה. כדי לתפקד היטב בעולם שכזה ולשרוד בו, מזל עולה בתולה מטפח את התכונות והיכולות שתומכות בכך.

 

ראשית, מדובר בתשומת לב לפרטים, מבט אנליטי, היכולת לראות את העצים ולא רק את היער ואת הענפים, העלים, הנימים ולבחון במבט מיקרוסקופי את התאים. עבורו זה לא מייגע אלא תאוות חיים. התכונה השנייה היא תשומת לב לתפקוד - מודעות חריפה לפער בין הרצוי למצוי.

 

חדי העין יקלטו את המבט הביקורתי כבר ברושם ראשון. אבל, חובה להבין את הכוונה הטובה שבביקורת שלו: להטיב, ליעל ולשרת, לשכלל את היכולת, להיות לעזר. גם אם עליו לחרוק שיניים ולמתן את בוטות הביקורת (עדיף), ולעשות בעצמו את שצריך להעשות ויעשה זאת במסירות ובחריצות, בלי כל מחשבה אנוכית או אינטרסנטית.

 

מזל עולה מאזניים - הרמוניה מאוזנת

תמונת העולם הארכיטיפית של מזל עולה מאזניים היא של יקום העשוי מניגודים משלימים. לא ניגודים שנאבקים זה בזה, אלא שיחד יוצרים יופי והרמוניה מאוזנת. לכן, ההסתגלות השורדת שלו היא באמצעות החיפוש המתמיד אחר החצי השני - בין אם מדובר בחבר/ה, בבני זוג, ברעיונות, או בעיצוב סביבתי. לשם כך הוא לומד ומטפח את היכולות המאפשרות לו שרידה ושגשוג בעולם שכזה והראשונה שבהן, היכולת לתפוס מרחק.

 

בעוד שמזל טלה, המשלים למאזניים, מטפח את היכולת לקרב בין הרצון לבין העשייה - הרי שמזל עולה מאזניים מטפח את היכולת ההפוכה, המשלימה - היכולת השכלית לבלום ולהשהות את הדחף לשפוט ולעשות. יש מי שיראו, בנוסף לחביבות ולידידותיות שלו, הססנות וחוסר החלטיות, אבל זהו שיפוט מוטעה. כדי להחליט ולעשות, מזל עולה מאזניים זקוק לבהירות ולתמונת מצב צלולה, שאינה משובשת על ידי דחף כלשהו ורק אז, לפעול, במתינות ובהחלטיות. וזו תרומתו הייחודית לעולמנו המסוכסך.

 

מזל עולה עקרב - שיא שמחולל שינוי

תמונת העולם של מזל עולה עקרב אינה קלה. זהו עולם בו עוצמות נאבקות בעוצמות ללא רחמים, עולם בו האובדן, הנישול והמוות הם עובדת חיים בסיסית. מדובר באנרגיות כבירות שבדרך כלל מעדיפים להתעלם מהן ולהדחיקן, בתשוקות העזות ביותר שלנו, בפחדים הגדולים ביותר שבנו, ברצון לעוצמה, בשאיפה הקיומית לחיות חיים עזים של עומק ומשמעות.

 

כדי לשרוד ולשגשג במציאות שכזאת, מזל עולה עקרב מטפח בו את התכונות והיכולות המתאימות. הוא בוחר בכל מה שמעצים את האינטנסיביות הפנימית שבו, כולל באפקט סיר הלחץ - לשמור בפנים עד נקודת הרתיחה שתעיף את המכסה. זו לא סתם מופנמות, זו אסטרטגיה. לתת לתחושות, לתשוקות, לרגשות, לרצון, להתעצם מבפנים – ואז, לשחרר בעוצמה שאין לעמוד בפניה. לתת לאינטנסיביות הפנימית להגיע לשיא שמחולל שינוי - למשל, סקס ואורגזמה. 

 

אנשים עשויים להבחין במבט החודר של מזל עולה עקרב, בלסת הקפוצה לעיתים, בנחישות העוצמתית שלא ברור לך עדיין מה כוונתה, עד שאתה תוהה אם לא עדיף לך להימלט, או להיכנע לחלוטין.

 

 

החיים כגלגל (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
החיים כגלגל(צילום: shutterstock)

 

מזל עולה קשת  - קורץ לאקזוטי והלא מוכר

אם גדול ועצום הוא היקום, מה טבעי יותר מהתנועה אל מעבר לאופק המוכר? ואם העולם הוא הרפתקה חסרת גבולות, מה מתאים יותר מלהיות הרפתקן בנשמתך ובהתנהגותך? עבור מזל עולה קשת, הדרך לשרוד ולשגשג בעולם שכזה היא ללמוד ולטפח את התכונות והיכולות המתאימות לכך. נכונות לשינויים, תנועתיות, חקרנות, התלהבות, אמון ואמונה, אנרגטיות הנובעת מאופטימיות, שמחת חיים, גישה חיובית, הנאה מהדרך וחזון.

 

ברושם ראשון מזל עולה קשת נראה מלא שמחה, אנרגיה והתלהבות. יחד עם זאת, הוא נוטה להשתעמם במהירות. אבל זה קורה אם איננו מצליחים לספק לו הקשר רחב של משמעות. חוסר המנוחה שלו מסמן לנו שאנחנו שבויים בהרגלים, במוכר ותמיד האקזוטי והבלתי מוכר מאותת לנו מעבר לפינה. מזל עולה קשת מחייך בסלחנות נדיבה על הגיאוגרף שב"נסיך הקטן", הטוען שהוא רב חשיבות מכדי לצאת למסעות. אבל האם עלינו להיות סלחניים כל כך בעניין זה ביחס לעצמנו?

 

מזל עולה גדי - נחוש בדרך לפסגה

דמו בנפשכם עולם שהוא הר כביר, או פרמידת מדרגות עצומה. מזל עולה גדי מתחיל למרגלות אלה. הוא מטפס צעד אחר צעד, מדרגה אחר מדרגה, הוא עולה בהתמדה. בסבלנות, בלי קיצורי דרך מסוכנים, ללא קפיצות מיותרות. מהר מאד מזל עולה גדי לומד שהעולם, בין אם זה עולם החומר, או העולם החברתי, דורש התנהגות שמתאימה לסדר ההיררכי שקיים שם בחוץ - לשרת את מה שמעליך, לקחת אחריות על מה שמתחתיך. וכך, כשאתה משלים את חובתך, אתה יכול לעלות אל השלב הבא - רצינות, התמסרות לתפקיד, יושרה, מחויבות והיכולת להבטיח ולקיים. וכך, בסבלנות אין קץ של רץ למרחקים ארוכים, הוא שואף להגיע אל הפסגה.

 

כבר ברושם ראשון שמזל עולה גדי יוצר במפגש ראשון, אנחנו מבינים במהירות שמדובר במישהו רציני. אחד שמחפש ומוצא את הדרך לעשות בלב שלם את מה שעליו לעשות. אדם שהוא מומחה בלדייק את כוונתו ועשייתו. עליו נאמר: ייקוב הדין את ההר. ועל כך היה מעיר מזל עולה מאזניים: בתוך כל גדי חבוי המזל המשלים שהוא סרטן, כך שבתוך כל זה מסתתרת חמלה גדולה.

 

מזל עולה דלי - נוכח אך נפקד

סביב מדורת השבט יושבים במעגל נשים, גברים, זקנים וילדים. כל אחד ואחת מהם ייחודי, אחד יחיד ומיוחד. יש מי שמבטה מצועף, יש מי שמהופנט מהלהבות, יש מי שמתכרבל בנועם. מזל עולה דלי מתבונן, קשוב ורואה את השוני, יחד עם השוויון. הוא שם, אבל גם לא שם. הוא בתוך, אבל גם בחוץ. הוא רואה את האש והאנשים, אבל מבטו גם רואה למרחוק. הוא יודע שכשהשיחה תתחיל, יהיה עליו להביא את הדברים הקשים מכל, את האמת ולא משום שיש לו בשורות רעות. להיפך. מזל עולה דלי רואה מציאות בה האמת נסתרת על ידי מה שאינו אמת.

 

מוסכמות הרגליות משבשות את החופש לראות. תבניות חשיבה ישנות חונקות את האמת החיה. וכך, כדי לשרוד במציאות לא פשוטה שכזאת, חיצונית ופנימית, עליו להיות דובר האמת. לשם כך, הוא מטפח בו תכונות ויכולות שחיוניות לעניין. ראה ערך אי-הזדהות. לעיתים עד כדי ריחוק, זרות, ניכור וגלות. הוא שומר תמיד על קשב פנוי גם תוך הקשבה למישהו או למשהו שמולו. כבר ברושם ראשון עשוי מזל עולה דלי להראות כמי שהגיע מכוכב אחר, או אפילו מגלקסיה אחרת. אבל הוא כאן בשבילנו עם מסר בלתי מתפשר. אמת וחופש המטפחים אחווה.

 

מזל עולה דגים - התמזגות עם השלם

שאלה: איך לשמור על טיפת מים? תשובה: לשים אותה בים! זוהי, במשפט אחד, האסטרטגיה של מזל עולה דגים לשרוד בעולם הזה. במה מדובר? לא פחות מהתמזגות עם השלם הגדול. זרימה עם "האחד", הטאו, הקוסמוס. כי היקום הוא כוללות אחת עצומה, והדרך האפשרית היחידה עבור מזל עולה דגים לשרוד בו היא לזרום, להיסחף, להיענות, לא להיצמד, להתמזג, לחזור שוב ושוב אל האוקיאנוס.

 

כדי לשרוד ולשגשג בעולם שכזה, מזל עולה דגים מטפח תכונות ויכולות המאפשרות את היענותו לזרימה הגדולה. למשל, להודות ולברך, על הטובה והרעה כאחת. למשל, הקשבה לקולה של החמלה. למשל, האמונה שהאוקיאנוס, השלם הגדול, שומר וחומל את הטיפות שבו. וכמובן, הידיעה שהכול זורם, ושאינך יכול להיכנס פעמיים לאותו נהר, משום שגם הנהר וגם אתה השתניתם.

 

ברושם ראשון מזל עולה דגים עשוי להראות "מרחף", מבולבל, לא ממוקד, חולמני, בלי רגליים על האדמה. אבל מזל עולה דגים אינו נמצא כאן כדי לרצות את החברה החומרנית וההישגית שלנו. המחדל הוא שלנו. קשה, אם לא ממש שמים לב, לראות שהוא מקבל אותנו, לוקח את האנרגיות שלנו לתוכו, מרכך אותן, שוטף אותן, ולאחר שהוא מרפא אותן, מחזיר לנו את העצמי היותר טוב שלנו. והאמת, גם הוא בדרך כלל אינו יודע על כך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים