שתף קטע נבחר

בעקבות פרסום בפייסבוק: הוחרם כלב שאוזניו נחתכו

תושבת עפולה שפירסמה תמונות בפייסבוק של גור כלבים שאוזניו נחתכו בניגוד לחוק, אותרה על ידי משרד החקלאות והמשטרה. החוק כיום אוסר על חיתוך של אוזניים, זנבות ופגיעה בגופם של בעלי החיים. במשרד החקלאות מציינים כי החקירה נמשכת בנסיון לאתר את הווטרינר שביצע הניתוח. הכלב הוחזק ללא חיסונים, שבב או רשיון מסודר והוחרם למתקן מוגן. בעלת הכלב צפויה לעמוד בפני קנסות של יותר מ-4,000 שקלים

תושבת עפולה פרסמה בחודש שעבר פוסט בפייסבוק ואליו צירפה תמונות של גור כלבים מגזע פיטבול, כשראשו חבוש בתחבושת גדולה המגינה על אוזניו. בעלת הכלב הוסיפה וכתבה כי "מסכן קטן, גזרנו לו תאוזניים...".

 

ב-2011 ועדת החוקה ומשפט בכנסת אישרה את התקנות הנוגעות לחוק צער בעלי חיים שיאפשרו ענישה מיידית בדמות קנס במקום הגשת כתב אישום פלילי.

 

 (צילום מסך) (צילום מסך)
(צילום מסך)

 

באותה שנה כבר הוחמר הקנס על חיתוך ברקמה חיה של בעלי חיים למטרות נוי או סחר והועלה מ-2,000 שקל ל-4,000 שקל לכל מי שיבצע חיתוך של אוזניים או זנב לבעל חיים. כיום על פי חוק צער בעלי חיים אסור לחתוך ברקמה של בעל חיים למטרות נוי.

 

הכלב הוחזק ללא רשיון מסודר

ד"ר נירית ציפורי, סגנית הממונה על פי חוק צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות, סיפרה כי הדיווח על החשד לגזירת אוזני הכלב הגיע באופן אנונימי באמצעות צילום מסך של הפוסטים שפורסמו בעמוד הפייסבוק של תושבת העיר.

 

"למשרד החקלאות אין חשבון פעיל בפייסבוק ורק אחרי עבודת בילוש באמצעות הפרופילים האישיים שלנו, הצלחנו לגלות שהיא גרה באזור נצרת עם בן זוגה. לאחר שלא מצאנו אותה, המשטרה הכריזה עליה כדרושה לחקירה וביום חמישי שעבר איתרנו את כתובת מגוריה".

 

למקום הגיעו שוטרי סיור ומפקחי משרד החקלאות. הכלב הוחרם לבקשת ד"ר ציפורי ובעלת הכלב הובאה לחקירה. "הכלב היה ללא חיסון, ללא שבב וללא רישיון כפי שנדרש בחוק. מאחר שנעשתה עבירה, הוחלט להחרים את הכלב ולא להסתפק בקנס כספי ולהשאיר בידיהם את הכלב", היא אומרת ל-ynet. "בעלת הכלב הודתה במעשים. מבחינתנו, לא היה עניין חקירתי, מאחר ובפרופיל הפייסבוק שלה יש את ההודאה במעשים".


 (צילום מסך) (צילום מסך)
(צילום מסך)
 

 (צילום: ג'ניס גולדמן) (צילום: ג'ניס גולדמן)
(צילום: ג'ניס גולדמן)

 

צפויה לקנסות נוספים

במשרד החקלאות טוענים כי בעלת הכלב מסרבת למסור את פרטי הווטרינר שביצע את הניתוח וכי הנושא נמצא עדיין בחקירה. "מדובר בכלב בן כחצי שנה, בעל אופי נעים מאוד והוא כרגע הוחרם למתקן מוגן של משרד החקלאות ויועמד לאימוץ בקרוב", מסבירה ציפורי.

להערכתה, הקנס הצפוי לבעלת הכלב בעקבות המקרה, לא יסתכם רק ב-4,000 שקלים ועל פי החלטת הרופא הווטרינרי הרשותי, היא צפוייה להיקנס בסכומים נוספים של מאות שקלים בגין אחזקת כלב ללא חיסון, ללא שבב וללא רישיון.

 

"מגיעות אלינו תלונות רבות עם צילומי מסך בנוגע למקרי התעללות והזנחה שמפורסמים בפייסבוק, אך ללא דיווח שם מקום מדוייק להימצאות בעלי החיים הנתונים בסכנה, אנחנו לא יכולים לטפל בתלונות ולהתחקות אחרי מקורן כשיש לנו רק פרטים כלליים בלבד", היא מסכמת. "חיתוך אוזניים היא עבירה חמורה ובעלי כלבים צריכים לקחת בחשבון, שלא רק שהם צפויים לקנס, אלא גם כלבם יוחרם".

 

לדיווח על מקרי התעללות והזנחה של בעלי חיים, ניתן לקבל פרטים נוספים באתר משרד החקלאות

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ניס גולדמן
ענישה מיידית בדמות קנס
צילום: ג'ניס גולדמן
מומלצים