שתף קטע נבחר

שלילת אזרחות, גירוש לעזה, אי גישה לקבר. תוכנית 8 השלבים נגד הטרור

חקיקה זמנית שגיבש ח"כ יריב לוין קוראת לצעדי ענישה קשים נגד פעילי טרור ובני משפחותיהם. על פי ההצעה, גם מיידי אבנים ומניפי דגלי אויב צפויים לעונשים חמורים, כמו גם בתי עסק שידפיסו פרסומי תמיכה בטרור

יד קשה נגד הטרור: יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין גיבש תוכנית בת שמונה שלבים להתמודדות עם גל הטרור של השבועות האחרונים. בהצעה, שכוללת שמונה סעיפים ותובא כחקיקה זמנית (הוראת שעה), מובאת סדרת צעדים להתמודדות עם פעילי טרור ועם בני משפחותיהם, עם סייענים, עם מסיתים ועם מי שנוקטים הפרות סדר. לדברי לוין, שגיבש את התוכנית לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, הצעת החוק אמורה לספק למערכת האכיפה כלים יעילים יותר ובעיקר להשיג הרתעה ממשית.

 

על פי נוסח ההצעה, כל מי שייתפס עוסק בפעילות טרור, תישלל באופן אוטומטי אזרחותו או זכות התושבות שברשותו, ומיד עם תום ריצוי מאסרו הוא יגורש אל מחוץ לגבולות שטחה הריבוני של ישראל. מבצעי פעולות טרור שייהרגו במהלכן לא יזכו להלוויה על פי ההצעה. גופות המחבלים לא יועברו למשפחותיהם, והם ייטמנו ללא טקס וללא אפשרות גישה למקום קבורתם. גם ביתם ייהרס בתוך 24 שעות מרגע ביצועה של פעולת הטרור.

 (צילם: AFP) (צילם: AFP)
(צילם: AFP)

"כלים יעילים להרתעה ממשית". ח"כ לוין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"כלים יעילים להרתעה ממשית". ח"כ לוין(צילום: גיל יוחנן)
 

מסיתים, מיידי אבנים ורעולי פנים שהשתתפו בהתקהלות אסורה שבה נורו זיקוקים או הושלכו בקבוקי תבערה, קובעת ההצעה, ייעצרו מיד עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. כך גם מי שהניף בהתקהלות שכזו דגל אויב, לרבות דגל הרשות הפלסטינית.

 

מי שיורשע באחת מהעבירות האלה יאבד באופן אוטומטי את זכותו לקצבה מהביטוח הלאומי וכן את רישיון הנהיגה שלו למשך עשר שנים ממועד ביצוע העבירה.

ענישה חמורה למיידי אבנים (צילום: AP) (צילום: AP)
ענישה חמורה למיידי אבנים(צילום: AP)

תוכנית לוין מתייחסת גם לבני משפחותיהם של פעילי טרור. אלה יאבדו את אזרחותם ואף יגורשו לעזה אם יביעו תמיכה במעשה. תמיכה על פי ההצעה היא התבטאות בכלי התקשורת, בפרסומים או ברשתות חברתית.

 

ההצעה כוללת גם סגירת בתי-עסק שידפיסו פרסומי תמיכה בטרור וכן הוראה מיוחדת שלפיה יוכל כל מעסיק לפנות למשטרה כדי לקבל מידע בנוגע להרשעות בגין עבירות ביטחון של עובדיו. אם יתברר שלמועסק עבר ביטחוני בעייתי, יהיה המעסיק רשאי לפטרו מיד ללא פיצויי פיטורים.

 

Read this article in English  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
המהומות בכפר כנא השבוע
צילום: AP
מומלצים