שתף קטע נבחר

מספר עובדי הבניין הפלסטינים יגדל ב-8,000

משרד הבינוי: מכסת עובדי הבניין הפלסטינים המורשים לעבוד בישראל תגדל ל-45 אלף, ולראשונה גם עובדים מעזה יקבלו היתר. יחד עם העסקת כ-34,000 שוהים בלתי חוקיים, מועסקים בארץ בפועל 100,000 פלסטינים

מכסת עובדי הבניין הפלסטינים המורשים לעבוד בישראל תעלה ב-8,000 עובדים נוספים - כך הודיע עוזר מנכ"ל משרד הבינוי, נתנאל לפידות, בוועדת העובדים הזרים של הכנסת. לדבריו, לראשונה אחרי הפסקה ממושכת, יקבלו גם עובדים מעזה היתר לעבוד בישראל.

 

>> גם אתם יכולים להשקיע בקלות - הערוץ שלכם לעולם שוק ההון

 

לדבריו, עובדי הבניין הפלסטינים, כמו זרים אחרים, מועסקים בעיקר ב"עבודות רטובות" בענף הבנייה (יציקה וכו'), שבהן יש מחסור כרוני של כ-10,000 עובדים מקצועיים. המחסור מציק נוכח היקף הבנייה הפעילה, בעיקר למגורים.

 

לפידות ציין כי 8,000 העובדים הפלסטינים יגדילו ל-45,000 את מכסת הפלסטינים בענף הבנייה בישראל, שהוגבלה עד כה ל-37,000 עובדים, ולא כללה עובדים מעזה. המטרה של הגדלת המכסה היא לעמוד בקצב הבנייה הנדרש לבניין מגורים - ממוצע של 29-18 חודשים.

 

סא"ל יאיר ממן, ראש אגף כלכלה במשרד הביטחון, הוסיף כי ביישובי יהודה ושומרון מועסקים כ-26,000 פלסטינים גם בחקלאות, בשירותים ובתעשייה. לדבריו, יחד עם העסקת כ-34,000 שוהים בלתי חוקיים, מועסקים בארץ בפועל 100,000 פלסטינים.

 

חקלאי: לחדש רישיונות הנהיגה על טרקטור לפלסטינים

חי בנימין, מארגון מגדלי ההדרים, ביקש את התערבות הוועדה אצל השב"כ כדי להוריד את גיל המינימום של הפלסטינים המורשים לעבוד בישראל מ-24 ל-23. "מיצינו את ההיצע של בני 24 הנשואים. אנחנו זקוקים לעוד כוח אדם, ואין. הורדת הגיל תפתור את הבעיה".

 

סא"ל ממן השיב: "פעם אישרו כניסה רק לבני 30. במסיק הזיתים מתירים גם מגיל 21. אנחנו נלחמים עם השב"כ להוריד את הגיל". יו"ר הוועדה, ח"כ מיכל רוזין (מרצ) העירה: "לצערנו לטרור אין חוקים. האופי שלו שהוא תמיד מפתיע".

 

אילן לוין, חקלאי ממזכרת בתיה, ביקש לחדש את מתן רישיונות נהיגה על טרקטורים לפלסטינים. "תאילנדים שיכורים מקבלים רישיון בחצי יום, ופלסטיני עם רישיון למונית שעובד במשק שלי 30 שנה לא מורשה לנהוג טרקטור, אחרי שלקחו את ההיתר למרות שהיה מוגבל לטרקטור מסוים עם התחייבות החקלאי המעסיק שהוא ינהג רק במשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים