שתף קטע נבחר

הברונית רוטשילד אזרחית כבוד בראשון לציון

ראש העיר דב צור הודה לברונית ואמר: "היו אלה בני המושבה, בסיועו של הברון רוטשילד, שהפכו את החזון למעשה"

130 שנים אחרי שהברון רוטשילד הציל את המושבה ראשון לציון מחורבן וסייע לה כלכלית להפוך, בערבות הימים, לעיר הרביעית בגודלה בישראל. העניק ראש העיר, דב צור, לברונית אריאן דה רוטשילד, הנשואה לנינו של "הנדיב הידוע", אזרחות כבוד מעיריית ראשון לציון.

 

אזרחות כבוד (צילום: עיריית ראשון לציון) (צילום: עיריית ראשון לציון)
אזרחות כבוד(צילום: עיריית ראשון לציון)

דב צור והברונת בסיור בעיר (צילום: עיריית ראשון לציון) (צילום: עיריית ראשון לציון)
דב צור והברונת בסיור בעיר(צילום: עיריית ראשון לציון)

 

הברונית אריאן דה רוטשילד אמרה: "זהו רגע מרגש עבורי. במהלך הביקור במוזאון ראשון לציון התרשמתי ששני דברים הובילו את הברון ואת המייסדים - רצון ונחישות. כנאמר: היכן שיש רצון - יש דרך, ויחד הם מצאו את הדרך ובנו את העיר הנפלאה הזו. גם מדינת ישראל נמצאת היום במקום שהיא צריכה למצוא את דרכה". הברונית התייחסה ליחסי המשפחה עם מדינת ישראל, "יש עליות ומורדות, אך הם נמשכים, וזה הדבר החשוב".

 

ראש העיר ראשון לציון, דב צור, אמר: "לב העיר ההיסטורית בראשון לציון מהווה עדות מוחשית לנחישות של דור המייסדים למימוש כיסופי העם היהודי במשך אלפי שנים - להקים בארץ ישראל בית לאומי לעם היהודי.

 היו אלה בני המושבה, בסיועו של הברון רוטשילד, שהפכו את החזון למעשה. לא חסדים ביקשו בני המושבה, אלא כלים לבניית אומה: שפה עברית, תרבות עברית, עבודה עברית, והברון נתן להם כלים אלו מתוך ההבנה המשותפת לצרכי העם היהודי ולעתידו בארץ ישראל באותה העת. במלאות 80 שנה לפטירתו של הברון, אנו בראשון לציון גאים להעניק לברונית ממשיכת פועלו תואר אזרחות כבוד ומקווים כי הקשר הטוב והנאמן בין העיר למשפחה ימשיך ויתחזק עוד דורות רבים אחרינו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית ראשון לציון
ראש העיר דב צור עם הברונית
צילום: עיריית ראשון לציון
מומלצים