שתף קטע נבחר

איסור פונדקאות בתאילנד: לא מפעל לתינוקות

הפרלמנט במדינה, הנתונה תחת שלטון צבאי, העביר בקריאה ראשונה איסור על פונדקאות בתשלום. זאת בעקבות זעם ציבורי על כך שלא מופעלת רגולציה על התעשייה. מחוקק: "זרים צריכים להבין שתאילנד היא לא מפעל לתינוקות"

הפרלמנט של תאילנד הצביע בעד איסור פונדקאות בתשלום בעקבות זעם ציבורי שניצת בשל העובדה כי לא מופעלת כמעט רגולציה על התעשייה, וכמו כן לנוכח חשדות כי זוג אוסטרלי שביקש להרות עם אם פונדקאית נטש לאחר הלידה תינוק שאובחן עם תסמונת דאון. כך אמר מחוקק במדינה היום (יום ו').

 

תינוק פונדקאות מת בתאילנד, האבות נאבקים להביאו לקבורה בישראל

 

עוד חדשות בעולם :

שוברת טאבו: רוקדת ברכבת בטהרן בלי רעלה

כל הוצאות החג עליו: אובמה משלם הכול

מחאת פרגוסון: חרם שחורים על בלאק פריידי

 

הצעת ההחלטה שלפיה כל אדם המרוויח כסף מפונדקאות צפוי לעונש מאסר מקסימלי של 10 שנות מאסר עברה בקריאה ראשונה בפרלמנט במדינה שנתונה תחת שלטון צבאי. "אנחנו רוצים שזרים יבינו כי תאילנד היא לא מפעל לתינוקות", אמר לסוכנות הצרפתית. "ההצעה זכתה לתמיכה גדולה".

 

פונדקאות אסורה טכנית על ידי מועצת הבריאות בתאילנד, אך עד לאחרונה גם מרפאות בכירות הציעו את השירות. תאילנד מהווה יעד מועדף לישראלים שמבקשים לעבור תהליך פונדקאות בחו"ל. בחודש אפריל, בעקבות החלטת ממשלה ראשונית בבנגקוק בנושא, פרסם משרד החוץ אזהרה: "משרד החוץ מבקש להודיע לישראלים וכן למי שמסייע להם ומארגן הליכים בעבורם כי מדינת ישראל לא תיתן את ידה ולא תשתף פעולה עם הליכים אשר לעמדת הרשויות התאילנדיות הם מנוגדים לחוק המקומי שם".

 

באוגוסט רעשה תאילנד בעקבות מקרה של אישה מקומית שהרתה לתאומים עבור זוג אוסטרלי והאשימה אותם בנטישת אחד התינוקות משום שאובחן בתסמונת דאון. התינוק השני כן נלקח על ידי השניים. הזוג הכחיש כי נטש את הזוג, העונה לשם גאמי, אצל אמו הפונדקאית, שלה שילם כ-15 אלף דולרים.

 

במקרה אחר, המשטרה חשדה באזרח יפני שהיה אב ל-15 תינוקות שנולדו לאמהות פונדקאיות

ממניע לא ברור. כמו כן, זוג הומואים אוסטרלי נעצר גם הוא בדרכו לעזוב את תאילנד עם תינוק משום שמסמכיהם לא היו מלאים כראוי.

 

החונטה הצבאית ששולטת בתאילנד מאז ההפיכה במאי הציבה לה למטרה לפשוט על התעשייה. עשרות, אם לא מאות, זוגות זרים, נותרו כעת בין הכסאות משום שהתחילו בהליכי הפונדקאות במרפאות בממלכה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
פונדקאות בתאילנד
צילום: EPA
מומלצים