שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמו של איזנקוט ל-ynet: "הוא ילד טוב, תמיד האמנתי בו"
  בשיחה עם ynet שיחזרה אסתר איזנקוט את השיחה עם בנה לפני כניסת השבת: "אימא, עכשיו עוד אין שום דבר, עוד מעט את צריכה להדליק נרות, נכון?". היום הגיעו אליה מתפללים בבית הכנסת באילת לברכה ואז הבינה שנבחר לשמש כרמטכ"ל הבא. אחיו: "יש לו יכולות עצומות"

  אתמול, לפני כניסת השבת, צלצל הטלפון בביתה של אסתר אסתר איזנקוט, אמו של הרמטכ"ל הבא המתגוררת באילת. על הקו היה גיסו של איזנקוט שעדכן אותה שכתבים נמצאים מחוץ לביתו של בנה. לאחר העדכון הזה שוחחה עם בנה: "שלחתי אותם הביתה, אין שוב דבר", אמר לה האלוף. אמרתי לו "למה אתה אומר אין?", והוא השיב "אימא, עכשיו עוד אין שום דבר, עוד מעט את צריכה להדליק נרות, נכון? אז שיהיה שבת שלום". היום בתפילה בבית הכנסת ניגשו מתפללים לברך אותה. האזינו לראיון הטלפוני שערכנו עם האם המאושרת:

   

  שיחה עם אסתר איזנקוט. האם המאושרת    ( )

  שיחה עם אסתר איזנקוט. האם המאושרת    ( )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "כל החיים שלי מאז שנולד אני מברכת אותו, וגם היום מאחלת לו המון בהצלחה לאן שהוא יפנה וכל מה שיעשה שיצליח בעזרת השם. התרגשתי מאוד, מאוד. אמנם אחרים ידעו לפניי כי אני שומרת שבת אבל ידעתי שזה יהיה ככה". לדבריה, בנה האלוף "עבד הרבה וקשה בשביל זה. מגיל 18 הוא בצבא. עכשיו אני מתחילה לקבל הרבה טלפונים. תמיד האמנתי בו, ובקדוש ברוך הוא. בעזרת האל הוא יהיה רמטכ"ל טוב. מגיל 18 עד גיל 54 הוא שירת את המדינה בכבוד והוא ימשיך כמה שצריך לשרת".

    

  עוד סיפרה "הוא ילד טוב, בן למופת, בן שעושה כבוד ומדבר בדרכי נועם, אני לא משוויצה בו הרבה", צחקה, "אבל אילת זו עיר קטנה אז כולם יודעים מי הוא. היום בבית הכנסת כבר התחילו לברך אותו ואותי. אמרו לי מזל טוב, תשמחי, אבל שאלתי אותם מאיפה הם יודעים. כבר היה מי שסיפר להם. שיהיה לכולם מזל טוב, לכל מדינת ישראל ולצבא ההגנה למדינת ישראל".

   

  אייזנקוט לצלמים, הבוקר: "יום טוב"    (צילום: עידו ארז)

  אייזנקוט לצלמים, הבוקר: "יום טוב"    (צילום: עידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שר הביטחון משה יעלון הודיע הערב רשמית כי סיכם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו להמליץ לממשלה למנות את איזנקוט לרמטכ"ל ה-21 של צה"ל. במקביל, סוכם בין שר הביטחון לראש הממשלה, ובעצה אחת עם הרמטכ"ל בני גנץ ואיזנקוט עצמו, על מינויו של האלוף יאיר גולן לתפקיד סגן הרמטכ"ל. "האלוף איזנקוט נבחר מתוך קבוצה מצוינת של אלופים להוביל את צה"ל מול האתגרים הביטחוניים המורכבים שמדינת ישראל ניצבת בפניהם", הודיע נתניהו.

    

  עודד איזנקוט, אחיו של הרמטכ"ל הבא: "בירכתי את אחי, זה עדיין מוקדם כי יש את ועדת טירקל שצריכה להתכנס. זה עדיין לא סופי ועם זאת יש שמחה שזה אחיך שאיתו גדלת כל החיים. אני שמח מאוד וכולם מפרגנים אבל אין התרגשות מסוימת. זה פשוט שמחה שהוא הגיע לשם. כבר סיפרנו לאימא, היא שומרת שבת אבל הצלחנו להודיע לה. היא מאוד שמחה. אני מאמין שהמדינה והצבא מקבלים רמטכ"ל מצוין והוא יעשה את העבודה כמו שצריך". על האתגרים שמצפים לאחיו, אמר: "בוודאי שיש לו עכשיו לא מעט אתגרים, כל המדינה שלנו תחת אתגר אחד גדול, אתה לא יודע מאיפה זה יבוא לך. אני תקווה שיהיה שקט ושלא נגיע שוב למלחמה. אני בוודאי חושב שהוא יכול להנהיג את הצבא במערכה, יש לו יכולות עצומות". 

   

  כילד, חשבת שיגיע רחוק? "בתוך ילד ונער הוא היה מאוד מיוחד. כשהוא הגיע לצבא תמיד חתם לטווחים קצרים לא להרבה שנים אז התגלגל משנה לשנה. בהתחלה לא ראינו אבל כשהוא הגיע למג"ד ולמח"ט ראינו שיגיע רחוק". איזנקוט נולד וגדל באילת ומתגורר כיום בהרצליה: "אנחנו שומרים על קשר טלפוני לפחות פעם בשבוע", מספר האח, "עכשיו הבת שלי מתגוררת לידו וכשאנחנו מבקרים אותה מבקרים אותו. אנחנו נפגשים כמה פעמים בשנה". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון
  גדי איזנקוט ושר הביטחון
  צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון
  מומלצים