שתף קטע נבחר

יהדות התורה: לא נצטרף לממשלה חלופית

במפלגה החרדית יישרו קו עם ש"ס והכריזו כי לא יסייעו להרכיב ממשלה חלופית בראשות לפיד או הרצוג. מנהיג הציבור החרדי-ליטאי והפטרון הרוחני של דגל התורה, הרב אהרון לייב שטיינמן בן ה-101, קיבל את ההחלטה. עדיין אין תשובה לשאלה אם יתמכו בנתניהו לאחר הבחירות

צעד נוסף בדרך לבחירות: אחרי ימים של המתנה הכריע היום (א') מנהיג הציבור הליטאי, הרב אהרן לייב שטיינמן בן ה-101, והורה להתחייב בפני בנימין נתניהו שיהדות התורה לא תתמוך בממשלה חלופית בראשות יאיר לפיד או יצחק הרצוג. בכך הוא מצטרף לאנשי אגודת ישראל במפלגה ולש"ס, וסולל את הדרך לפירוק הקואליציה הנוכחית ולהליכה לבחירות.

 

עם זאת, עדיין לא ברור אם המפלגות החרדיות יסכימו להתחייב בפני נתניהו שימליצו עליו לנשיא המדינה אחר הבחירות.

 

יהדות התורה, המפלגה החרדית האשכנזית, מורכבת משתי סיעות - אגודת ישראל (חסידים - בראשות ליצמן), ודגל התורה (ליטאים - בראשות גפני). החסידים שולטים במפלגה, ליצמן יושב הראש ויש להם יותר נציגים, אבל דווקא לדעתם של רבני הליטאים, בעבר הרב אלישיב והיום הרב שטיינמן, יש משקל משמעותי יותר בגלל מעמדם בציבור החרדי כגדולי הדור.

 

נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר:

ח"כ ליצמן, הבוקר: 

הרב אהרן לייב שטיינמן. חיכו למוצא פיו (צילום: משה גולדשטיין, אתר "חרדים") (צילום: משה גולדשטיין, אתר
הרב אהרן לייב שטיינמן. חיכו למוצא פיו(צילום: משה גולדשטיין, אתר "חרדים")
 

מוקדם יותר היום התראיין יו"ר אגודת ישראל ח"כ יעקב ליצמן לאולפן ynet והתייחס לתיאום מול ש"ס: "כל החלטה תתקבל בין יהדות התורה וש"ס ביחד. אנחנו מתואמים.

אני מניח שאריה דרעי יתן את התשובה יחד איתנו".

 

הוא הוסיף שתפקידו כחבר אופוזיציה הוא להפיל את הממשלה: "אנחנו רוצים בחירות. נקודה".

 

במקביל, בפתח ישיבת הממשלה רמז נתניהו שאם הקואליציה תמשיך להתנהל תחת איומים של שרי המפלגות השונות, הוא ייאלץ ללכת לבחירות: "כמעט אין יום שבו איננו נתקלים בתכתיבים או באיומים או באיומי התפטרות. יש משימות גדולות לפנינו, וכדי לבצע אותן אנחנו צריכים יציבות שלטונית והתנהלות תקינה. רק כך אפשר לנהל מדינה, ואם לא - נסיק את המסקנות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו וליצמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים