שתף קטע נבחר

"מעבר צה"ל לנגב תקוע. נתניהו, קבל החלטה"

מעבר התקשוב והמודיעין לדרום מתעכב, וראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' פונה במכתב תחינה לראש הממשלה. "הנושא נקלע למבוי סתום. דרושה התערבותך, מנהיגותך והאחריות הלאומית שלך. קבל החלטה לאלתר"

הזעקה של ראש העיר באר שבע: הפרויקט הגדול ביותר בנגב בשנים האחרונות תקוע, וראש העיר רוביק דנילוביץ' דורש במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו לפתור את פלונטר מעבר צה"ל לדרום כמה שיותר מהר, ולקבל החלטה מיידית. "איננו מחפשים אשמים, אבל מעבר צה"ל לנגב תקוע! הנושא נקלע למבוי סתום ודרושה התערבותך, מנהיגותך והאחריות הלאומית שלך כראש ממשלה, לקבל החלטה לאלתר", כתב דנילוביץ' במכתבו.

 

"מכתב זה נכתב בדם לבי", הוסיף ראש העיר. "תחושותיי קשות ומבטאות תסכול עמוק ועצב רב, לנוכח חוסר היכולת להניע קדימה משימה לאומית כה חשובה ולבצע החלטת ממשלה חיונית ואסטרטגית למדינת ישראל". הוא שחזר את פגישתו הקודמת עם ראש הממשלה, שבה עלה הנושא: "לבקשתי, נפגשנו לפני כשנה בלשכתך במשרד הביטחון. במעמד זה הבאתי לידיעתך לראשונה כי מעבר צה"ל דרומה תקוע, בשל מחלוקת חריפה בין משרדי האוצר והביטחון. דרושה התערובתך המיידית, הדגשתי באותה שיחה".

הדמיה. קריית התקשוב (הדמיה: משרד הביטחון) (הדמיה: משרד הביטחון)
הדמיה. קריית התקשוב(הדמיה: משרד הביטחון)

נתניהו. "דרושה התערבותך המיידית" ( צילום: קובי גדעון,לע"מ) ( צילום: קובי גדעון,לע
נתניהו. "דרושה התערבותך המיידית"( צילום: קובי גדעון,לע"מ)

דנילוביץ' הוסיף במכתב לראש הממשלה: "בעקבות פניותיי בחודשים האחרונים אליך ואל השרים הרלוונטיים, האוצר והביטחון, קיבלתי בימים האחרונים התייחסותם והיא מדברת בעד עצמה (אני מצרף תשובותיהם, אף על פי שכיתבו גם אותך). מעבר צה"ל לנגב הוא פרויקט לאומי מחולל שינוי, המשרת אינטרס לאומי, גדול וחשוב יותר מכולנו. אין מקום למאבקי כוח ולכיפופי ידיים. אין לאף גורם את הזכות לעכב או לסכל אותו. אי-מימושו גורם לפגיעה קשה במדינת ישראל ולחזון פיתוח הנגב".

 

דנילוביץ' הסביר את ההשלכות לדחיית מעבר צה"ל לנגב: "מיותר לציין אילו השלכות כבדות יש לעיכוב מעבר התקשוב והמודיעין, הן בהקשר לעתיד התעשיות עתירות הידע, ובכללן החברות הבינלאומיות שהגיעו לפארק ההייטק בבאר שבע בעקבות הכרזת הממשלה, והן לתעסוקה בנגב ולהתיישבות העתידית של אוכלוסיות חלשות". דנילוביץ' סיים את מכתבו בתחינה: "אני פונה אליך באופן אישי ומבקש התערבותך הדחופה לקיים דיון בנושא עם כל הגורמים הרלוונטיים".

ח"כ לוין: "להעביר את הכספים ולהשלים את המהלך ללא דיחוי" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ לוין: "להעביר את הכספים ולהשלים את המהלך ללא דיחוי"(צילום: גיל יוחנן)

בשבוע שעבר פורסם ב-ynet שמעבר קריית המודיעין והתקשוב לנגב מעוכב בגלל מחלוקת בין משרד הביטחון לאוצר. בימים אלה היה אמור לצאת לדרך המכרז להקמת קריית התקשוב בבאר שבע (זאת לאחר שמכרז מיון מקדים החל אבל נעצר). אלא שבמשרד הביטחון טוענים כי משרד האוצר לא העביר את הכספים ולכן לא ניתן לצאת במכרז.

 

יו"ר ועדת תקציב הביטחון, ח"כ יריב לוין, התייחס לעיכוב מעבר צה"ל לדרום: "המעבר לנגב הוא מהלך חברתי מדרגה ראשונה שחיוני לחיזוק הפריפריה. אני קורא לשר האוצר להעביר באופן מיידי את הכספים שמשרדו התחייב להעביר, על מנת שניתן יהיה להמשיך ולהשלים את המהלך ללא דיחוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד אליאס
רוביק דנילוביץ'
צילום: דוד אליאס
מומלצים