שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

לבני: הולכים לבחירות מסיבה מפוקפקת

לאחר הנאום התקיף של לפיד, שהטיל על נתניהו את האחריות לדרדור ישראל למערכת בחירות, מתחה לבני ביקורת על שניהם והצהירה: "הבחירות יהיו בין ממשלה קיצונית, פרנואידית ופרובוקטיבית, לממשלה ציונית שלא תנכר אותנו מהעולם וזה מזה"

יו"ר העבודה קרא לה לחבור אליו, גם ביש עתיד הפצירו בה להצטרף לגוש מרכז-שמאל - ויו"ר התנועה ציפי לבני דבקה בעמדתה. לקראת פגישתה המתוכננת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו היא הצהירה: "אני לא מתכוונת להתפשר על שום עיקרון, זה מה שאגיד לו. לא אתמוך בשום חקיקה לאומית קיצונית ואנטי-ציונית, לא אתן ידי לפרובוקציות". ynet העביר את דבריה בשידור חי.

 

 

"הוחלט לקיים בחירות בנימוק המפוקפק של מע"מ 0", היא הצהירה עוד בדבריה בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי והצלב האדום הבינלאומי. "הבחירות יהיו בין ממשלה קיצונית, פרנואידית ופרובוקטיבית שרק תאשים את כולם מסביב, לממשלה ציונית בטוחה בעצמה שיודעת ליישם את עקרונות הציונות מבלי לנכר אותנו מהעולם וזה מזה".  

לדבריה, יש להקים "ממשלה שלא רוצה למוטט את הציונות, ששומרת על הערכים והילדים שלנו, ממשלה שתילחם בטרור אבל תדע לקבל גם את ההחלטות המדיניות הנחוצות, שתדע להוביל כלכלה חברתית-לאומית ולא סקטוריאלית, שתחזיר את הגאווה הישראלית". היא קראה למחנה הציוני הרחב "להתאחד ולהציב אלטרנטיבה שלטונית אמיתית. זה מה שצריך לקרות, וכל עוד זה תלוי בי זה מה שיקרה".
לבני בכנס. "הבחירה בין ציונים לקיצונים" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
לבני בכנס. "הבחירה בין ציונים לקיצונים"(צילום: ירון ברנר)
 
 

הדרמה הפוליטית, שהגיעה לשיאה בפיצוץ המהדהד של פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד, המשיכה להתגלגל הבוקר, כשלפיד תקף בחריפות חסרת תקדים את ראש הממשלה. לפיד, שנאם בכנס אנרגיה, נשמע לוחמני מתמיד, אחרי שנתניהו הציב לו רשימת תנאים שהוא לא יכול לקבל, ובכלל זאת ביטול חוק מע"מ 0. "ראש הממשלה החליט להוביל אותנו לבחירות מיותרות. הוא העלה את דרישותיו רק כדי שיגידו לו 'לא' ואז רץ לספר לחבר'ה. נתניהו בחר לנהוג בחוסר אחריות לאומית ולא לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי הציבור". 

 

בהמשך דבריו שב לפיד ותקף את ראש הממשלה: "במקום לשפר את משכורות מעמד הביניים ולסייע לשכבות החלשות, ראש הממשלה מעדיף להעלות מסים ולשלם למפלגות החרדיות מהכיס של מעמד הביניים הישראלי. זהו דיל עם החרדים מהסוג הישן והרע. מדינת ישראל במצב לא פשוט, היחסים עם ארה"ב נפגעו קשות בשל התנהלות מתנשאת, לעתים מזלזלת. עזה לא פורקה מנשקה, דור שלם אינו גומר את החודש. במקום שיתוף פעולה ועבודה קיבלנו שיתוק ותקיעת מקלות בגלגלים". 

 

באולפן ynet קרא יו"ר העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ללבני וליו"ר קדימה שאול מופז להצטרף ולחבור אליו. "אני מסוגל להחליף את נתניהו, אעשה הכול כדי להקים גוש לפני הבחירות", אמר הרצוג, ותקף את ראש הממשלה ואת שר האוצר: "הכתובת הייתה על הקיר הרבה זמן. זו הייתה ממשלה שכל מרכיביה כשלו בהובלת המדינה, אף אחד לא יכול לרחוץ בניקיון כפיו, אלו שני אישים שדרדרו את המדינה בכל תחום. בסופו של דבר האחריות רובצת לפתחו של נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שרת המשפטים לבני
צילום: ירון ברנר
מומלצים