שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

דרעי: גם אתמול ניסו לשכנע אותי להקים ממשלה בלי נתניהו

"אין דיל לפני הבחירות, אין לנו שום הסכם", טען יו"ר ש"ס ופירט את העסקאות שהוצעו לו על ידי שני הצדדים. לדבריו, "זעקת החלשים והאביונים והמשפחות והילדים הקטנים עלתה לשמיים ובורא עולם קיבל את התפילה"

אחד השחקנים המרכזיים במערכת הפוליטית מגיב לראשונה לפיצוץ הפגישה בלשכת ראש הממשלה, ולהערכה שישראל בדרך לבחירות. יו"ר ש"ס אריה דרעי, שסירב לאופציה של קואליציה חלופית אך סירב גם להתחייב בפה מלא בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ימליץ עליו להקמת ממשלה אחרי הבחירות, מסר הצהרה לתקשורת. ynet העביר שידור חי מדבריו של דרעי.

 

 

"ממשלה של פחות משנתיים לא טובה לעם ישראל, אבל לפעמים אין ברירה", פתח דרעי בהודעה שמסר באשדוד. "עם כל הצער והכאב, אני מברך על כך שהולכים לבחירות. זו הייתה ממשלה שחצנית, יהירה, אטומה ואכזרית. זעקת החלשים והאביונים והמשפחות והילדים הקטנים עלתה לשמיים ובורא עולם קיבל את התפילה".

 

לקראת בחירות - דיווחים נוספים ב-ynet:

לפיד: נתניהו חסר אחריות

נכשלו גם בזה: כמעט הכנסת הכי קצרה

 

דרעי טען: "אין דיל לפני הבחירות, אין לנו שום הסכם. היו שני דילים, מימין ומשמאל. אתמול עוד ניסו לשכנע אותי לא ללכת לבחירות, ולהקים ממשלה בלי נתניהו. אנחנו אמרנו כל הזמן 'ממשלה חלופית? רק אחרי הבחירות'".

 

דרעי שלח מסר ליושבי הראש של המפלגות יש עתיד והתנועה: "אני קורא פה ליאיר ולציפי האחים היקרים: די, מספיק עם השיח של השנאה. אחים אנחנו. מה זה 'החרדים'? אנחנו לא בני אדם?. 'המגזר הערבי', 'החרדים'. למה? אחים אנחנו, הייתם מעדיפים שאכנה אתכם 'החילונים האשכנזים'? אני מציע לכם, ואני פונה אליכם, בואו נלך לשיח חברתי. אין ספק שבחירות זה לא טוב לעם ישראל, לא טוב למשק ולא טוב לכלכלה אבל אין ברירה. עם כל הצער שבדבר, אני מברך על כך שהולכים לבחירות".

 

 

מסר פייסני לעבר לפיד ולבני. דרעי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מסר פייסני לעבר לפיד ולבני. דרעי(צילום: גיל יוחנן)

מוקדם יותר היום אמרו גורמים פוליטיים בכירים כי הלילה דרעי ויו"ר יהדות התורה משה גפני הבהירו לראש הממשלה כי אם לאחר הפיצוץ עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד יגיע הפיוס - יהיו לכך השלכות. לפי הבכירים הפוליטיים, המסר שהועבר מראשי הסיעות החרדיות לאנשי נתניהו היה חד-משמעי: "אם אתה עושה פיוס עם לפיד - שכח מאיתנו אחרי הבחירות הבאות".

 

הדרמה הפוליטית, שהגיעה לשיאה בפיצוץ פגישת נתניהו-לפיד, המשיכה להתגלגל הבוקר, כשלפיד תקף בחריפות חסרת תקדים את ראש הממשלה. לפיד, שנאם בכנס אנרגיה, נשמע לוחמני מתמיד, אחרי שנתניהו הציב לו רשימת תנאים שהוא לא יכול לקבל, ובכלל זאת ביטול חוק מע"מ 0. "ראש הממשלה החליט להוביל אותנו לבחירות מיותרות. הוא העלה את דרישותיו רק כדי שיגידו לו 'לא' ואז רץ לספר לחבר'ה. נתניהו בחר לנהוג בחוסר אחריות לאומית ולא לעמוד בהתחייבויות שלו כלפי הציבור".

 

בהמשך דבריו שב לפיד ותקף את ראש הממשלה: "במקום לשפר את משכורות מעמד הביניים ולסייע לשכבות החלשות, ראש הממשלה מעדיף להעלות מסים ולשלם למפלגות החרדיות מהכיס של מעמד הביניים הישראלי. זהו דיל עם החרדים מהסוג הישן והרע. מדינת ישראל במצב לא פשוט, היחסים עם ארה"ב נפגעו קשות בשל התנהלות מתנשאת, לעתים מזלזלת. עזה לא פורקה מנשקה, דור שלם אינו גומר את החודש. במקום שיתוף פעולה ועבודה קיבלנו שיתוק ותקיעת מקלות בגלגלים".

 

בתגובה לדברי לפיד נמסר מהליכוד: "לפיד נכשל כישלון מחפיר בניהול הכלכלה. הוא התבזה וכשל בניסיונו לפתות את החרדים למזימה של פוטש נגד ראש הממשלה. לפיד ממשיך להשתלח, לאיים ולחתור תחת הממשלה שבה הוא מכהן ולרקוח דיל פוליטי עם לבני - והכול מתוך אינטרס פוליטי צר מהסוג הישן והמכוער. לפיד מונע העברת תקציב ביטחון אחראי הדרוש לצה"ל, הוא מטרפד את העברת הבסיסים לנגב ומקדם חוק מע"מ 0 שכל כולו אחיזת עיניים ולא יוריד את מחירי הדיור".

 

באולפן ynet קרא יו"ר העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ללבני וליו"ר קדימה שאול מופז להצטרף ולחבור אליו. "אני מסוגל להחליף את נתניהו, אעשה הכול כדי להקים גוש לפני הבחירות", אמר הרצוג, ותקף את ראש הממשלה ואת שר האוצר: "הכתובת הייתה על הקיר הרבה זמן. זו הייתה ממשלה שכל מרכיביה כשלו בהובלת המדינה, אף אחד לא יכול לרחוץ בניקיון כפיו, אלו שני אישים שדרדרו את המדינה בכל תחום. בסופו של דבר האחריות רובצת לפתחו של נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
יו"ר ש"ס, אריה דרעי
צילום: יונתן בלום
מומלצים