שתף קטע נבחר

סמארטפון שתרכיבו ממוח, לב ושלד

חברה פינית בשם Circular Devices מבטיחה סמארטפון מודולרי כבר בשנה הבאה, שיתחרה ביוזמה של גוגל

השבוע הכריזה חברת Circular Devices הפינית כי הסמארטפון המודולרי שלה, PuzzlePhone צפוי לצאת לשוק במהלך 2015, ככל הנראה בספטמבר.

 

 

 

שלד, מוח ולב

כמו פרוייקט Ara של גוגל גם הפאזלפון יורכב מחלקים שניתן להחליף בעת שדרוג או שבר, מבלי להיפטר מהטלפון כולו. המטרה של Circular Devices גם דומה למטרה של גוגל - למזער את כמות הפסולת האלקטרונית בעולם.

 

עוד אין הרבה מידע טכני על פאזלפון, אבל ממבט ראשון הוא נראה הרבה פחות מודולרי מפרוייקט ארה, לטוב ולרע. לפאזלפון שלושה חלקים המכונים "שלד", "מוח" ו-"לב". השלד הוא החלק המרכזי והוא מכיל את המסך, הפומית, הרמקולים, המיקרופון והכפתורים הקדמיים. השלד הוא גם הרכיב שמחבר בין שלושת החלקים.

 

המוח הוא חלק קטן יחסית שמתחבר בגב המכשיר כמו קלטת של משחק גיימבוי והוא מכיל את המעבד, המצלמה ושאר "אלקטרוניקה ראשית", כפי שכתוב באתר החברה. אנחנו מעריכים שהמוח מכיל גם את המעבד הגרפי, הזכרון הפנימי וזכרון האחסון. הלב מכיל את הסוללה ו-"אלקטרוניקה משנית".

 

פשוט יותר מגוגל

הסמארטפון של גוגל מכיל בין 8 ל-13 חלקים, תלוי בגודל השלד שתבחרו. ואילו בכל הגדלים של פאזלפון יש רק שלושה חלקים.

 

המבנה של פאזלפון גם לא יוצר בליטות במכשיר, אלא אם תבחרו רכיבים מיוחדים. המכשיר נראה הרבה יותר דומה לסמארטפונים הנפוצים שאנחנו מכירים היום, עם גב קמור, מתכתי וחלק.

 

החסרון במודל של פאזלפון הוא מודולריות מוגבלת - אי אפשר יהיה לשדרג מעבד ולהשאיר חלק מהרכיבים, כמו זכרון פנימי, וגם אם כפתורי הווליום מתקלקלים תצטרכו להחליף את כל רכיב המוח. לעומת זאת, בגלל הבחירה במודולריות מינימליסטית, הטלפון נראה יותר מאוחד ועמיד, וכנראה שתהיה פחות ביקורת על הסכנה שהטלפון יתפרק לחתיכות בכל נפילה קטנה.

 

פתוח

כיאה לטלפון בקוד פתוח, פאזלפון יריץ אנדרואיד אך הוא פתוח גם למערכות הפעלה נוספות, דוגמת מוזילה, ווינדוז פון, מערכת ההפעלה של פיירפוקס ועוד. עוד בדומה לגוגל, פאזלפון תאפשר למפתחים ליצור ולמכור חלקים משלהם לטלפון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים