שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

לבני הטיחה בנתניהו: "לא היה לך אומץ לפטר אותי ב-4 עיניים"

התגובות במערכת הפוליטית לפיטורי לפיד ולבני נעו בין שמחה לאיד לגינוי. יש עתיד: "מהלך פחדני ומבוהל של איבוד עשתונות". לוין: "התלמידים לפיד ולבני קיבלו שיעור". השרים ממפלגתו של לפיד יתפטרו ביממה הקרובה

"ראש הממשלה כשל בניהול מדינת ישראל ובטיפול בצרכים של הציבור הישראלי. האקט המבוהל של פיטורי השרים הוא מעשה של פחדנות ואיבוד עשתונות", כך נמסר הערב (ג') ממפלגת יש עתיד בתגובה לפיטורים של השרים יאיר לפיד וציפי לבני על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שסוללים את הדרך לבחירות ב-2015. בעקבות זאת, בתום פגישה בביתו של לפיד בתל אביב הודיעו שאר שרי יש עתיד שיתפטרו גם הם ביממה הקרובה.  

 

לקראת בחירות - כתבות נוספות:

 

עוד נכתב בהודעה של יש עתיד: "צר לנו כי ראש הממשלה בחר לנהוג בחוסר אחריות לאומית ולגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות מיותרת, שתסב נזק לכלכלה ולחברה הישראלית, והכול מתוך שיקולים פוליטיים קטנים, חולשה וכניעה לחרדים, לחברי מרכז ולקבוצות אינטרסים".

 

אף ששניהם ישבו זה לצד זה בטקס בבית הנשיא רק שעה קלה לפני הפיטורים, נתניהו לא רמז ללבני דבר. ברגע שסיימה את נאומה ויצאה מבית הנשיא – היא קיבלה את טלפון הפיטורים מנתניהו. בשיחה היא הטיחה בו: "חבל שלא היו לך האומץ והגינות לעשות את זה בינינו בארבע עיניים. ההחלטה ללכת לבחירות הייתה שלך. אני מאוד גאה על מה שעשיתי עד כה מול הקיצוניים בממשלה שלך. מקווה שתגלה יותר אומץ מול האיומים שמדינת ישראל ניצבת מולם".

לפיד, הערב מחוץ לביתו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לפיד, הערב מחוץ לביתו(צילום: מוטי קמחי)

לבני ונתניהו, הערב בבית הנשיא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני ונתניהו, הערב בבית הנשיא(צילום: גיל יוחנן)

בהודעת הפיטורים שהעביר ראש הממשלה נכתב: "בשבועות האחרונים, לרבות ביממה האחרונה, תקפו השרים לפיד ולבני בחריפות את הממשלה בראשותי. לא אסבול יותר אופוזיציה בתוך הממשלה ולא אסבול שרים שתוקפים את הממשלה, את מדיניותה ואת העומד בראשה", נכתב בהודעה.

 

שר החינוך המפוטר, שי פירון, דיבר בטקס פרס החינוך של ארגון המורים ואמר: "מי יודע, אולי זה הנאום האחרון שלי כשר חינוך. הספקנו מעט מדי אבל משהו עשינו".

 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין מהליכוד, הביע שביעות רצון מפיטורי השרים: "התלמידים לפיד ולבני קיבלו היום שיעור בדמוקרטיה. מי שיושב בממשלה ופועל נגדה, לא יכול להמשיך לכהן בה. אולי בזכות השיעור הזה הם יחכימו וילמדו לשלב את אותה הדמוקרטיה גם במפלגות שבראשן הם עומדים".

 

ח"כ שלי יחימוביץ מהעבודה אמרה: "לבני ולפיד הושפלו ונבעטו החוצה, במקום להסיק מסקנות מתבקשות בעצמם. אני לא מבינה כיצד הגיעו לפיד ולבני לנקודה המבישה והמשפילה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים