שתף קטע נבחר

ניצחון ליו"ר ועדת הפנים רגב: הסוף לסנקציות על רשויות שלא התאגדו בתאגידי המים והביוב

ח"כ רגב הבהירה בדיון: "אף ממשלה לא תרפה בסוגיית המים"

הישג ליו"ר ועדת הפנים מירי רגב: ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת אישרה לקריאות שנייה ושלישית את הצעת החוק של יו"ר הוועדה, חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד), ולפיה יידחה בשנה נוספת המועד האחרון שבו על רשות מקומית להקים או להצטרף לתאגיד מים וביוב קיים וכן תידחה חובת התאגוד האזורי.

 

בדיון קודם של הוועדה תקפה היו"ר רגב את רשות המים על הסנקציות כלפי רשויות שטרם התאגדו ודרשה להפסיקן מיידית ולאפשר שימוש בקרן השיקום. נציגי רשות המים הודיעו כי החל מ-1 בינואר 2015, יאושרו עדכון המדדים והשימוש בקרן השיקום, שעומדת בפני שימוע בימים הקרובים

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב. הישג (צילום: באדיבות דוברות הליכוד) (צילום: באדיבות דוברות הליכוד)
יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב. הישג

רכז מים וחקלאות באגף התקציבים באוצר, אלון מסר, אמר ש"מועצת רשות המים אישרה את הכללים שמאפשרים לה לקבוע ולעדכן אגרות והיטלי מים לביוב, לרשויות שלא התאגדו: זה יצא לשימוע ופורסם.

 לגבי קרן השיקום - נפעל לשנות את המצב, שכספים שהופרשו לקרן השיקום יוכלו לשמש לרשויות, לביוב ותשתיות מים".

 

ח"כ רגב אמרה: "מ-1 בינואר אנחנו משנים את הכללים שמאפשרים לעדכן את היטלי המים לרשויות שלא תואגדו וכן יאושר שימוש בקרן השיקום כמשק סגור. זה הישג עצום שעליו נלחמנו".

 

בהמשך לטענות שהעלה ראש מועצת להבים, אלי לוי, על החובות שטרם שולמו, אמרה רגב כי במהלך פברואר תקיים דיון בנושא החובות ותבחן אם החלטת מועצת המים הביאה לשינוי בעניין המחירים. היא הוסיפה כי תדון גם באמות המידה לרכישת מי הגלם וכי המודל לא מטפל היטב בשכבות החלשות. רגב הבהירה לנציגי רשות המים כי "אף ממשלה לא תרפה מנושא תאגידי המים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ח"כ רגב: לדאוג לשכבות החלשות
צילום: shutterstock
מומלצים