שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

מהלך ספקטקולארי: זוהיר בהלול ירוץ לכנסת

עובר מהמגרש הספורטיבי אל המגרש הפוליטי: איש התקשורת טרם החליט באיזו מפלגה יתמודד, אך משוכנע שיוכל להשפיע: "אתרום בנושא הסובלנות"

בחירות של כוכבים? איש התקשורת זוהיר בהלול צפוי להתמודד בבחירות לכנסת ה-20, אך עדיין לא קיבל החלטה באיזו מפלגה יעשה זאת. לפני כמה חודשים טענו גורמים פוליטיים כי בהלול עשוי להצטרף למפלגת מרצ, אולם בבואו לאשר היום (ד') את ריצתו, ציין השדר כי טרם החליט לאיזו מפלגה להצטרף.

 

בחירות 2015 - דיווחים נוספים:

החוק לפיזור הכנסת עבר בקריאה טרומית

נאחס 17 במרס: הרשעת דרעי, ממשלת גולדה

 

"עדיין איני יכול להצביע באופן מפורש על המפלגה שבסופו של דבר ייתכן שאצטרף אליה", אמר בהלול ל-ynet. "עדיין לא מוצה עד הסוף המשא ומתן עם מפלגת מרצ או מפלגה אחרת, אבל בוודאי שאני פתוח לרעיונות".

זוהיר בהלול. "עדיין לא נפלה החלטה" (צילום: דורון גולן) (צילום: דורון גולן)
זוהיר בהלול. "עדיין לא נפלה החלטה"(צילום: דורון גולן)

בהלול אמר עוד כי "ההודעה על הקדמת הבחירות תפסה אותי בשיא, בתוך הרעיון. מפלגת מרצ היא אופציה, אבל גם מפלגות אחרות הן אופציה מבחינתי. יש גישושים ושיחות לא מחייבות, אבל עדיין לא נפלה ההחלטה".

 

"אפעל למען שיח אחר בין שתי האוכלוסיות" 

על השאלה האם הוא שוקל להצטרף לאחת המפלגות הערביות השיב בהלול כי "המפלגות הערביות עדיין מדסקסות לגבי רעיון האיחוד ביניהן, עדיין לא גיבשו את עמדתן עד הסוף. נמתין כמה ימים ונראה כיצד ייפלו הדברים, גם בצד הערבי וגם בצד הישראלי".

 

לגבי תוכניותיו הפוליטיות אמר בהלול כי "אם אכנס התיק שילווה אותי הוא שיח אחר בין שתי האוכלוסיות, ושיקום ההריסות בעקבות מלחמת צוק איתן. כל מפלגה שתחזור אליי עם אותו רעיון אז בוודאי היא תהיה אופציה לא רעה מבחינתי. במהלך צוק איתן נפערה תהום בלתי רגילה בין שתי האוכלוסיות והקיטוב הזה שהפך לשנאה ואיבה הניב לא מעט שנאה בעיניי".

 

בהלול, תושב עכו, ציין עוד: "הגעתי להשפיע עם מי שאיתי בפוליטיקה ולא להסתפק בעמדת המבקר והצופה באמצעות תפקידי כאיש תקשורת. לכן אמרתי שאני מוכרח, אפילו מחויב, להיענות

לרחשי הלב שבקרבי וחייב לקחת בחשבון את העניין הפוליטי באופן רציני. למרות שבעבר כל הזמן כמעט בכל מערכת בחירות הופנו אליי הצעות וסירבתי והפעם הגענו עד לנקודת שבר".

 

בהתייחסותו באופן כללי למערכת הבחירות אמר בהלול כי הוא "חושב שאנחנו צריכים פוליטיקה אחרת, יותר מפוכחת ויותר ריאליסטית שלא תעמוד בהכנעה ובכניעה אל מול ים ההסתה שהייתה בתקופה האחרונה. שתי האוכלוסיות צריכות לחיות יחד בסובלנות. אם אני אלך לפוליטיקה אני אתרום בעניין הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים