שתף קטע נבחר

המאבטח שירה במחבל: אני לא גיבור, היה לי מזל

אורוג'ו אקסל, מאבטח במשרד רה"מ שעשה קניות לשבת בסניף רמי לוי, מנע פיגוע גדול יותר. "עשיתי את המוטל עליי", הצטנע הסטודנט שעלה מאורוגוואי

"אני לא גיבור. היה לי מזל". כך אמר אמש (יום ד') אורוג'ו אקסל, מאבטח במשרד ראש הממשלה, שנטרל את הדוקר בסופרמרקט של רמי לוי במישור אדומים ומנע פיגוע קטלני. אקסל, עולה ותיק מאורוגוואי שמתגורר באיזור מעלה אדומים, הגיע לחנות כדי לעשות קניות לשבת ונקלע לזירת פיגוע. "עשיתי את המוטל עליי, אני מודה לכל מי ששמר על קור רוח וסייע בנטרול המחבל", אמר ל-ynet.

 

אקסל עובד כבר כמה שנים במשרד ראש הממשלה וקודם לכן שימש מאבטח בעיר דוד. בעת שזיהה את המחבל, נער בן 16 מהכפר עזרייה הסמוך למעלה אדומים, דוקר שני לקוחות, הוא פעל לפי הנוהל - וניסה לנטרל את החשוד מבלי להרוג אותו. הוא ירה בתוך הסופרמרקט ופצע את המחבל ברגל.

 


אמש הפך אקסל, סטודנט ומאבטח מוערך במשרד ראש הממשלה, לגיבור יחידת המאבטחים שברוב ימות השנה לא זוכה לתהילה שכזו. ראש הממשלה נתניהו התקשר אליו ובירך אותו על הפעולה המהירה והמוצלחת שלו שמנעה פיגוע קטלני. "עשית פעולה חשובה ומנעת פיגוע גדול. גם כשאתה לא בעבודה, אתה בעבודה. יישר כוח".

 

נתניהו סיפר על השיחה עם המאבטח בטקס הענקת פרס ראש הממשלה לחדשנות בתחום תחליפי הנפט. נתניהו אמר: "בדרך לכאן שוחחתי עם המאבטח שמנע היום פיגוע קטלני במישור אדומים. אני מכיר אותו, הוא מאבטח במשרד ראש הממשלה. הוא פעל בקור רוח בלתי רגיל, בתושייה, באומץ לב. אמרתי לו שכולנו גאים בו. אמרתי לו שגם כשהוא לא בעבודה - הוא בעבודה, וזאת העבודה שלנו - להילחם בטרור באותה נחישות, באותה עקביות, באותה החלטיות".

 

המחבל נלקח לבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המחבל נלקח לבית החולים(צילום: רויטרס)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

לאחר הירי של המאבטח אקסל לעבר רגלי המחבל, הוא נאזק ונעצר. כוחות הביטחון שהגיעו למקום עצרו בקרבת מקום שני פלסטינים נוספים החשודים שסייעו לו, ובמקביל נעצר בן משפחתו של המחבל בפעילות של צה"ל בכפר. חקירת האירוע עדיין נמשכת.

 

שעתיים לאחר מכן כבר חזר הסניף לתפקוד שגרתי והלקוחות זרמו פנימה, אבל עובדיו - ערבים ויהודים כאחד - התקשו לעכל את אירוע הטרור שהתרחש במקום. הם נוהגים להתגאות במקום שמהווה סמל לחיים משותפים. מוחמד עבדאללה סחורי, שמתגורר גם הוא בכפר אל-עזרייה הסמוך שממנו הגיע מחבל, אמר ל-ynet: "בסניף עובדים יהודים וערבים ואנחנו כמו אחים. יותר מאחים. אנחנו לא יודעים איך זה קרה דווקא פה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים