שתף קטע נבחר

לבני: "ביבי לא צריך להיות ראש ממשלה, הוא אדם חלש"

יו"ר התנועה מתארחת באולפן ynet ותוקפת אישית את נתניהו: "ישראל מדינה חזקה עם ראש ממשלה חלש. יכולת התפקוד של נתניהו נמוכה מאוד. יש פער עצום בין ההופעה המרשימה בנאומים להתנהלות הפוליטית הקטנה בחדר. אני לא רואה את עצמי יושבת בעתיד בממשלה בראשותו"

יו"ר התנועה ציפי לבני התארחה הבוקר (יום ה') באולפן ynet והמשיכה את הקו של השר המפוטר השני, יאיר לפיד, בהתקפה אישית על תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לקראת הבחירות שייערכו ב-17 במרס. "נתניהו אדם מפוחד, לצערי הוא העביר את הפחד הזה לחלקים גדולים בציבור. ישראל מדינה חזקה עם ראש ממשלה חלש", אמרה.  

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

 

בפתח דבריה אמרה לבני: "חובתנו להגיד: יש לנו ראש ממשלה של מדינה שבאמת נמצאת תחת הרבה איומים, אבל יכולת התפקוד שלו מאוד נמוכה. יש פער עצום בין הדמות שנראית בנאומים, ההופעה המאוד מרשימה, לבין ההתנהלות המאוד קטנה פוליטית בתוך החדר, גם במצבים קשים. על הפער הזה צריך לספר לציבור, כי בסופו של דבר אנחנו בוחרים את האדם שיושב על הכיסא. אני לא מאשימה, זה לא אישי ביני לבינו, העניין הוא של האישיות של האדם שישב על הכיסא.

 

"אנחנו נמצאים במצב שצריך לקבל החלטה, העולם מחכה, ופתאום נכנסים לחדר הזמבישים והמתנחלים, ובנט אומר ככה, והלחץ משפיע ולא מתקבלת ההחלטה, ואנחנו מתגלגלים לתוך אירוע שאנחנו בעצם לא שולטים בו. כל השקפת עולמו של ראש הממשלה היא תפישה שבה לא משנה מה נעשה – העולם כולו נגדנו. במשך כמה שנים הוא בעצם הכניס את הציבור להרגשה הזו. הציבור צריך להבין שהוא עבר כמה שנים של שטיפת מוח. הפכנו למדינה בפרנויה. הוא הופך את ישראל לגטו. ב-96' הייתי מנכ"לית רשות החברות. הסתכלתי חצי מהצד וראיתי את הפחד של נתניהו משריו. זה מה שקורה היום. הוא אדם שפוחד מהפוליטיקאים שסביבו, משריו".

 

את יכולה להתחייב שלא תשבי איתו שוב?

"אתם מחפשים כל הזמן את האמירה הזאת. נתניהו לא צריך להיות ראש הממשלה. אני פועלת כדי להחליף אותו. לכן אני לא רואה את עצמי יושבת בעתיד בממשלה כזאת".  

בתוך כך פורסם כי מתגבשים מהלכים במפלגות המרכז-שמאל להקמת גוש חוסם לנתניהו, אשר ראשיהן יתחייבו לא לשבת בממשלה בראשותו. החל משלשום החלו מפלגות המרכז-שמאל במגעים מתקדמים ליצירת מה שהם מכנים "האלטרנטיבה לנתניהו". יו"ר מפלגת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, מנסה לקבץ את כל מפלגות המרכז-שמאל - העבודה, יש עתיד, התנועה, קדימה ומרצ - לחזית אחת.

 

על פי ההצעה, המפלגות אמנם ירוצו בנפרד, אך יובילו קו אחיד ופנייה למצביעים לתת את קולם למפלגה שאותה יבחרו - אך באופן כזה שהקולות יישארו בתוך הגוש. הרצוג ויו"ר מרצ זהבה גלאון, שאף היא מעורבת במגעים, הציעו כי כל המפלגות בגוש זה יתחייבו לא לשבת בקואליציה עם נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים