שתף קטע נבחר

היועמ"ש ללבני: את שומרת הסף של הדמוקרטיה

השרים המפוטרים לבני ולפיד נפרדו מעובדי משרדיהם. היועץ וינשטיין אמר לשרת המשפטים היוצאת: "מצאתי בך משענת איתנה ונוצרה בינינו חברות". לפיד החמיא לעובדי האוצר: "רווחתם של האזרחים נמצאת בידיים טובות"

השרים המפוטרים  ציפי לבני ויאיר לפיד נפרדו היום (ה') מהמשרדים שבראשם עמדו בשנה וחצי האחרונות בטקסים שנערכו להם בירושלים. במהלך הטקס במשרד המשפטים אמר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ללבני כי היא "שומרת הסף של הדמוקרטיה".

 

בחירות 2015 - הכתבות האחרונות:

יוזמה במרכז-שמאל: להתחייב לא לשבת עם נתניהו

הרצוג בפאב: "נוביל גוש שינצח את נתניהו"

ח"כ רוזין: רק לא ביבי, רוצה גוש מרכז-שמאל

 

וינשטיין הוסיף ואמר: "הפרידה הזאת קשה לי באופן אישי. נוצרה בינינו חברות אמת. אני לא רוצה לומר דברים פוליטיים, אבל הציבור בישראל לא יכול לוותר על כישורייך ויכולותייך ויושרך. מצאתי בך משענת איתנה ומוצקה לכל דבר שניסיתי להוביל במשרד".

 

וינשטיין, לבני ושי ניצן בטקס בדצמבר אשתקד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
וינשטיין, לבני ושי ניצן בטקס בדצמבר אשתקד(צילום: גיל יוחנן)
 

השניים שיתפו פעולה במגוון סוגיות במהלך הקדנציה הקצרה, ובין היתר, היו תמימי דעים בהתנגדותם לתיקון חוק המסתננים ולחוק הלאום שהתגבש. כמו כן, התנגדו וינשטיין ולבני לגל החקיקה שתוכנן בניסיון להגביל את סמכויות בית המשפט העליון.

 

אחריו נשא דברים פרקליט המדינה שי ניצן, שסקר את פעילות משרד המשפטים בהובלת לבני. "פעלנו בנחישות על מנת להילחם בתופעת ההסתה והגזענות המסוכנת", הוא ציין והזכיר את היוזמות שננקטו, דוגמת פתיחת מוקד טלפוני לטיפול בתלונות אזרחים והרצאות שנתנו אנשי המשרד בפני תלמידים. ניצן סיכם: "די בנר קטן, בלהבה קטנה ומרצדת, כדי לדחות הרבה חושך, ואין לך חושך גדול מחושך הגזענות".

 

בטקס הפרידה ממשרד האוצר אמר לפיד: "היום הייתי אמור לחגוג כאן את חתימה על הסכם להעלאת שכר המינימום, אבל זה יצטרך לחכות לשלב הבא". הוא פנה לעובדי המשרד ואמר: "היו לא מעט דיווחים על ויכוחים ביני לבין בכירי המשרד. ישבתי איתם מקודם והיו אפילו דמעות. אנשים שכחו כמה עשייה הייתה כאן. מתוך הוויכוחים יצא בסוף יצא לניצולי שואה, העלאת קצבאות ותוכנית שתשנה את כל היצע הדיור.

 

"הדבר האחרון שאני אומר לכם זה שתשמרו על האינטגריטי של המשרד הזה כי הוא האינטגריטי של מדינת ישראל. אני אדם אחר כי אתם לימדתם אותי שיעור גדול של איך פועלים בשביל החברה הישראלית. כשאצא מכאן אני אדע דבר אחד: רווחתם ושלומם של אזרחי מדינת ישראל נמצאים בידיים הכי טובות שאפשר".

 

נתניהו פיטר את לבני שלשום, שעות ספורות אחרי שנפגש עמה לפגישה קצרה מאוד, שככל הנראה הייתה חסרת תועלת. זמן קצר לפני הפיטורים הם גם ישבו זה לצד זה בטקס בבית הנשיא, ועדיין נתניהו לא רמז ללבני דבר. ברגע שסיימה את נאומה ויצאה מבית הנשיא - היא קיבלה את הטלפון מנתניהו.

 

בשיחה היא הטיחה בו: "חבל שלא היו לך האומץ וההגינות לעשות את  זה בינינו בארבע עיניים. ההחלטה ללכת לבחירות הייתה שלך. אני מאוד גאה על מה שעשיתי עד כה מול הקיצוניים בממשלה שלך. מקווה שתגלה יותר אומץ מול האיומים שמדינת ישראל ניצבת מולם".

 

הבוקר התארחה לבני באולפן ynet והמשיכה את הקו של השר המפוטר השני, יאיר לפיד, בהתקפה אישית על תפקודו של ראש הממשלה, לקראת הבחירות שייערכו ב-17 במרס. "נתניהו אדם מפוחד, לצערי הוא העביר את הפחד הזה לחלקים גדולים בציבור. ישראל מדינה חזקה עם ראש ממשלה חלש", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים