שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  בקרוב בכפר יונה: כ-400 דירות חדשות

  גינדי החזקות ושיכון ובינוי זכו במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 379 דירות בעיר, ובגינדי החזקות מעריכים כי המחיר התחלתי של דירה חדשה יהיה 1.1 מיליון שקלים. המחיר הממוצע כיום לדירה חדשה הוא 1.3 מיליון שקלים

  חברת גינדי החזקות דיווחה היום (ה') כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 284 יחידות דיור חדשות בכפר יונה. לדברי החברה, לאחר הקלות שב"ס (הקלות שמאפשר משרד הפנים בצפיפות מגורים, כך שניתן יהיה לבנות יותר יחידות דיור) - ניתן יהיה לבנות במתחם 318 יחידות דיור. במגרש נוסף במסגרת המכרז זכתה חברת שיכון ובינוי נדל"ן, שתקים 95 יחידות דיור במתחם - ובסך הכל מדובר בכ-379 דירות חדשות.

   

   

  בחברת גינדי החזקות, שבבעלות ליטל, אבי, גיא, רועי ומנחם גינדי, מעריכים כי מחירי הדירות החדשות שייבנו יעלו בממוצע החל מ-1.1 מיליון שקלים לדירות 3 חדרים. יצוין כי על פי נתוני משרד הבינוי ורשות המסים, המחיר הממוצע לדירות חדשות בעיר עומד על כ-1.3 מיליון שקלים. בסך הכל תבנה החברה במגרש שבו זכתה 10 בניינים בני 8 קומות כל אחד על שטח של כ-16.5 דונם, עליו שילמה כ-100 מיליון שקל.

   

  כפר יונה, שהפכה ממועצה מקומית לעיר בשנה החולפת, צוברת תאוצה בכל הקשור לבנייה חדשה למגורים. לפני כחצי שנה נסגרו בהצלחה שני מכרזים נוספים לבנייה בעיר, שקודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי. חברת אשדר זכתה בקרקע לבניית 284 יחידות דיור תמורת 112 מיליון שקל; וחברת משולם לוינשטיין זכתה בקרקע לבניית 95 יחידות תמורת 37.5 מיליון שקל.

  כפר יונה. הקבלנים משקיעים מיליונים (צילום: רמי סיני) (צילום: רמי סיני)
  כפר יונה. הקבלנים משקיעים מיליונים(צילום: רמי סיני)

  ב-4 השנים האחרונות מחירי הדירות טיפסו

  בשנים האחרונות נחשבה העיר כאלטרנטיבה למגורים לזוגות צעירים שרצו לשמר את מקום מגוריהם סמוך לגוש דן. ואולם, מחירי הדירות ביישוב זינקו בכ-30% - ולפי תוצאות המכרזים האחרונים לא צפויים לרדת. על פי נתוני משרד הבינוי, בשנת 2008 מחיר ממוצע של דירה חדשה עמד על כ-1.03 מיליון שקלים; ב-2009 המחיר עמד על כ-1.1 מיליון שקלים; וב-2012 ממוצע מחירי הדירות החדשות בכפר יונה עמד על כ-1.3 מיליון שקלים.

   

  לפי נתוני אתר מדלן, המנתח את שוק הנדל"ן לרוכשי הדירות ומתבסס על עסקאות ממסד הנתונים של רשות המסים, המחיר הממוצע לדירת 4 חדרים בבנייה החדשה בכפר יונה בשנת 2010 עמד על 1.072 מיליון שקלים; בשנת 2011 טיפס המחיר הממוצע של דירה חדשה ועמד על כ-1.142 מיליון שקלים; ובשנת 2013 עמד המחיר הממוצע לדירת 4 חדרים על 1.292 מיליון שקלים.

   

  שלומי אברהם, מנהל העסקים הראשי בגינדי החזקות, התייחס למכרז בכפר יונה ולמכרז נוסף שבו זכתה החברה בשכונת כרמי גת בקריית גת. "הן כפר יונה והן שכונת קריית גת בעלות פוטנציאל צמיחה משמעותי, והן צפויות להרחיב את מעגל הביקושים. אלה אזורים הנמצאים בפיתוח מתקדם של תשתיות, חינוך וסביבה ירוקה, בקרבה לצירי תנועה מרכזיים ובסמיכות לכביש 6. קהל היעד העיקרי בפרויקטים אלה הם הזוגות הצעירים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רמי סיני
  כפר יונה. עוד קרוב ל-400 דירות
  צילום: רמי סיני
  מומלצים