שתף קטע נבחר

הרב הצבאי לשעבר רונצקי יתמודד בבית היהודי

הרב שעמד במוקד סערה במבצע צוק איתן לאחר שנטען שהדליף מידע משיחות עם קצינים לנפתלי בנט יתמודד ברשימתו של בנט לכנסת

הרב הצבאי לשעבר תת-אלוף במיל' אביחי רונצקי (63) הודיע הערב (שבת) על כוונתו להתמודד בפריימריז לרשימת הבית היהודי. רונצקי עמד בקיץ האחרון במוקד סערה במהלך מבצע צוק איתן. גורמים פוליטיים האשימו אותו שהגיע לחזית והדליף ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מידע משיחות עם קצינים. הדבר גרם למורת רוח בסביבתו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שאמר ש"בשום אופן אסור לשרים לדבר עם קצינים ללא אישורי וידיעתי. הייתה תקשורת שכזו, אבל היא לא לגיטימית ולא ראויה וטופלה".

 

רונצקי הוא בוגר ישיבת מרכז הרב והמכון להכשרת מורים ליהדות. הוא הקים את ישיבת ההסדר באיתמר ועמד בראשה. לפני כשנתיים הרב רונצקי הקים את המנהלת לזהות יהודית ועמד בראשה.

 

הרב רונצקי התגייס ב-1969 לשייטת 13. בהמשך עבר לצנחנים, שימש כמפקד מחלקה וסגן מפקד פלוגה בגדוד 890. במלחמת יום הכיפורים היה רונצקי מפקד פלוגה בסיירת שקד ולחם בחזית הדרומית‏. בין היתר הוביל את פלוגתו בקרבות בראס סודר נגד לוחמי קומנדו מצרים שהונחתו באזור‏. במהלך שירותו בסיירת החל בתהליך חזרה בתשובה יחד עם אשתו רונית שאותה הכיר במסגרת שירותה כפקידה פלוגתית.

 

לאחר שחרורו מצה"ל עסק בהדרכת נערי רחוב מטעם עיריית ירושלים. בהמשך שימש כרב מורה בישיבת עטרת כהנים בירושלים. בשנת 1980 היה שותף להקמת הישיבה אלון מורה ולימד בה.

 

בשנת 1984 היו בני הזוג רונצקי ממקימי היישוב איתמר בשומרון, שהוקם על-ידי משפחות של חוזרים בתשובה מבוגרי מכון מאיר. הרב רונצקי שימש כרב היישוב בשנותיו הראשונות. ב-1998 הקים את ישיבת ההסדר ביישוב. שיטתו החינוכית היא לקיחת אחריות על התורה ועל מערכות המדינה בחינוך, בצבא ועוד. הוא חיבר סדרת ספרים העוסקת בהלכות צבא בשם "כחיצים ביד גיבור".

 

במקביל לעיסוקו כרב, שירת במילואים עד לתפקיד של ראש מטה חטיבה מרחבית בשומרון. כן שימש כראש מנהלת השילוב הראוי בצה"ל. בשנת 2006 מונה לתפקיד הרב הראשי לצה"ל.

 

"ההחלטה להתמודד בפריימריז לוותה אצלי בלבטים רבים", אמר הרב רונצקי. "העיסוק בפוליטיקה לא טבעי עבורי. אך נוכחתי לראות את ההשפעה הגדולה שניתן להגיע אליה מתוך הכנסת. מאז ומעולם פעלתי להעביר את היהדות בצורה מאירת פנים לכל עם ישראל. כך עשיתי כרב הראשי לצה"ל וכך גם במנהלת לזהות יהודית. לאחר היבחרי לכנסת אמשיך לפעול ביתר שאת בנושא, תחת הנהגת השר בנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP ,עידו ארז
אבי רונצקי נפתלי בנט
צילום: AP ,עידו ארז
מומלצים