שתף קטע נבחר

בנט: "אין לי אובססיה להיות ראש ממשלה"

יו"ר הבית היהודי הדגיש בכינוס פורום סבן כי הוא מתנגד להקמת קואליציה חלופית. על נתניהו: "סיכמנו לא לתקוף זה את זה בקמפיין ולהקים קואליציה טובה. אני עדיין ביקורתי כלפיו, הוא ביצע שגיאות"

יו"ר הבית היהודי שר הכלכלה נפתלי בנט אמר הלילה כי הוא אינו מודע לניסיונותיו של בנימין נתניהו לכונן קואליציה שונה שתמנע הליכה לבחירות. "אני לא מודע לזה, ואני חושב שבשלב זה יש היגיון להתקדם לבחירות. אני חושב שהעובדה היא שיש שלב שבו אנחנו צריכים ללכת לציבור ולבקש את אמונו", אמר בנט במהלך כינוס "פורום סבן" שנערך הלילה בוושינגטון.

 

בחירות 2015 - עוד כותרות:

נתניהו מנסה לחסום את סער: פועל להקדמת הפריימריז לראשות הליכוד

פרי: נלך עם מי שיביא יותר מנדטים מול נתניהו

 

  

הפאנל המלא עם נפתלי בנט

 

בלחץ הכתבים הישראלים, ששאלו אותו אם בכוונתו לרוץ לתפקיד ראש הממשלה, השיב השר: "אין לי אובססיה להיות ראש ממשלה. אני רוצה להיות בעמדת השפעה. אני רוצה להוביל עם חזון של מדינה חזקה בסערה איסלאמית. מיום ליום אני רואה כמה הרבה יש לי ללמוד. פי מאה יותר קשה לשבת על כיסא ראש הממשלה מאשר להיות בקבינט הביטחוני".  

בנט עם נתניהו במליאת הכנסת. "הייתה מחלוקת עצומה בקיץ" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בנט עם נתניהו במליאת הכנסת. "הייתה מחלוקת עצומה בקיץ"(צילום: EPA)
 

על הבחירות במרס אמר השר בנט: "אני לא יודע איך נצא מהבחירות. זו אווירה כאוטית, עם הרבה מפלגות בינוניות וזה לא טוב לישראל. הבחירות האלה יהיו על אם ישראל תאמץ מדיניות של כוח או של חולשה. זו עמדה עקרונית בתוך סערה איסלאמית. בפעם הקודמת היינו במצב יותר טוב וירדנו בבחירות".

 

על ראש הממשלה נתניהו אמר בנט כי "יש לנו הסכם שלא לתקוף זה את זה במערכת הבחירות, ולהקים קואליציה טובה לישראל". עם זאת הודה בנט במחלוקות הכבדות שהיו במהלך "צוק איתן" ובמו"מ עם הפלסטינים, שאותן כינה "אי-הסכמות".

 

"בעימות בקיץ הייתה לנו מחלוקת עצומה. אני חשבתי שצריך להיכנס ולהרוס את המנהרות עשרים יום לפני שיצאנו לשם. היינו צריכים לעשות את זה עשרים יום קודם לכן. הגנרלים לא צודקים. הייתי ביקורתי כלפי ביבי ואני עדין ביקורתי כלפיו. הוא ביצע שגיאות ותומך במדינה פלסטינית", אמר השר.

 

אינדיק: "אתה חי בעולם מדומה"

את הדיון הנחה מרטין אינדיק, שהיה במשך שנה השליח המיוחד לשיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. בין השניים פרץ עימות לאחר שאינדיק הטיח בו: "אתה חי בעולם מדומה". בנט השיב לו במשפט זהה. "אתם לא יותר חכמים מתושבי אשקלון. אני לא קונה את ההפחדה", אמר בנט לנוכחים בכינוס.

 

לגבי תוכנית הסיפוח שלו של שטח C, המהווה 40% משטח הגדה, הודה בנט: "לא נספח מחר את שטח C. זה מצריך עבודה בשטח. זה יכול לקרות ב-20 שנה, או ב-40 שנה. זה לא

מה שנעשה מיד, אבל נשנה את הטון. צריך להתחיל באיזשהו מקום".

 

בנט הודה שטעה בהתקפה החריפה על מזכיר המדינה ג'ון קרי. "אמריקה היא הידידה הטובה ביותר של ישראל. קרי הוא ידיד. נתניהו מדבר באופן חיובי על קרי", אמר בנט. עם זאת לא התנצל בנט על דבריו שקרי אנטישמי ומעודד טרור.  

 

אינדיק אמר לו: "יש תחושה שבימין בישראל מתייחסים בחוסר כבוד למנהיגי ארה"ב. אתה זוכה לנקודות פוליטיות בהתקפה על ארה"ב ולא משלם מחיר". בנט הודה ש"כמו כל פוליטיקאי אני עושה פוליטיקה, אבל אני מקווה ש-80 אחוז זה לטובת ישראל. יש לי הערכה עמוקה לממשל. יש לנו אי-הבנות עמוקות וצריך לעשות את זה בכבוד, ואני הראשון שמודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט
צילום: Peter Halmagyi
בנט ומרטין אינדיק בוושינגטון
צילום: Peter Halmagyi
מומלצים