שתף קטע נבחר

התפתחות בחקירת הצתת ביה"ס הדו-לשוני

בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על אודות פרטי החקירה. לפני שבוע הוצת בית הספר בירושלים וכתובות נאצה רוססו על קירותיו

שבוע לאחר שנחשפה ההצתה במזיד בבית הספר הדו-לשוני "יד ביד" בירושלים חלה התפתחות בחקירת המשטרה. בית משפט השלום בבירה פרסם צו איסור פרסום על אודות פרטי החקירה.

 

צוותי כיבוי שהוזעקו במוצאי השבת שעברה לבית הספר מצאו על קירות המוסד גם כתובות בגנות הדו-קיום וכתובות גזעניות ובכללן "מוות לערבים" ו"כהנא צדק". מנהל בית הספר, אריק ספורטה, אמר מיד לאחר היוודע ההצתה: "התחושות קשות מאוד אבל אנחנו מאמינים במה שאנחנו עושים וזה לא ישבור אותנו. חיים פה יחד יהודים וערבים בצורה שוויונית, ואף אחד לא ייקח את זה מאיתנו".

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

ההצתה בבית הספר הדו-לשוני גררה גל של תגובות גינוי. שר החינוך לשעבר, שי פירון, אמר כי "מדובר במקרה אלים, נפשע ונתעב שיש בו כדי לפגוע ולערער את יסודות הדמוקרטיה הישראלית. העובדה שמדובר בהצתה של מסגרת חינוכית הדוגלת בדו-קיום מהווה פגיעה קשה במרקם היחסים בין יהודים לערבים. המקרה חמור שבעתיים בעיקר על רקע העובדה שמבצעי הפשע בחרו לפגוע בבטן הרכה של החברה הישראלית, בגן שבו לומדים ילדים רכים ותמימים".

 

גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת הצטרף לגינויים ואמר: "לא ניתן לפירומנים ולמפרי סדר שלוקחים את החוק לידיים לשבש את שגרת חיינו. נמשיך להוקיע את הקיצונים ולעשות כל שנדרש להחזרת השקט לירושלים. שוחחתי עם מפקד המחוז במשטרה ששם את החקירה וביטחון ילדי ירושלים בראש סדר העדיפויות".

 

באמצע השבוע שעבר הוזמנו תלמידי בית הספר ואנשי הצוות למשכן הנשיא וקיימו במקום יום לימודים. הנשיא ראובן (רובי) ריבלין אמר לילדים ולמוריהם: "אתם העדות לכך שאנו יכולים לחיות זה עם זה בשלום. אסור שניתן לחוויות קשות כמו זו שעברתם לפגוע באמונה שלנו ביכולתנו לחיות זה לצד זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ההצתה בבית הספר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים