שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: "ממשלה חלופית זו דחיית הקץ"

אנשי מפלגת ישראל ביתנו מסבירים כי הקמת ממשלה חלופית שנשענת על קול בודד תגרום לחוסר יציבות שלטונית. "אף שסברנו שאין זה הזמן הנכון ללכת לבחירות, האופציה של הקמת ממשלה אחרת היא גרועה אפילו יותר"

מפלגת ישראל ביתנו מסבירה היום (א'), מדוע תמכה בהליכה לבחירות מוקדמות ב-2015, במקום לנסות להקים ממשלה חלופית. לטענת אנשי המפלגה, "ממשלה חלופית שנשענת על קול בודד תגרום לחוסר יציבות שלטונית".

 

"למה אנחנו מתנגדים להקמת ממשלה חלופית בכנסת הזו? כי מהלך כזה הוא דחיית הקץ ולא יותר. הקמת ממשלה חלופית עכשיו, שתהיה ממשלת 61 שבה כל חבר כנסת בודד יכול לאיים ולסחוט, משמעותה המשך חוסר היציבות השלטונית לעוד כשנה - ואז נלך לבחירות אחרי שבוזבזו מיליארדים נוספים בכדי לתחזק קואליציה רעועה", כך נמסר ממפלגת ישראל ביתנו. במפלגה מזכירים מקרה מהעבר הלא רחוק שנגמר לא טוב: "ניסיון דומה נעשה לפני הבחירות הקודמות, כשהכניסו את מפלגת קדימה בראשות שאול מופז, וזה נגמר לאחר שלושה חודשים בכישלון מהדהד".

 

שר החוץ ליברמן (צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות" ) (צילום: אלכס קולומויסקי,
שר החוץ ליברמן(צילום: אלכס קולומויסקי, "ידיעות אחרונות" )

מהמפלגה נמסר עוד כי "ישראל ביתנו מעולם לא פסלה אף אחד, כי אנו סבורים שאין מקום לפסילות בחברה הישראלית. גם לאחר הבחירות האחרונות ישראל ביתנו לא פסלה אף מפלגה, ומי שמנע את צירוף המפלגות החרדיות לקואליציה הייתה מפלגת הבית היהודי. השיקול היחיד צריך להיות האינטרס הלאומי".

 

ב"ישראל ביתנו" אומרים שבמפלגה לא רצו בחירות בעיתוי הנוכחי, אך האפשרות השנייה גרועה יותר. "אף שסברנו שאין זה הזמן הנכון מבחינת המדינה ללכת לבחירות, האופציה של הקמת ממשלה אחרת היא גרועה אפילו יותר. אם הפור נפל והולכים לבחירות, צריך לעשות את זה בצורה ראויה - בלי שטיקים, בלי טריקים ובלי 'תרגילים מסריחים'. אנחנו מקווים שהבחירות הבאות יאפשרו הקמת ממשלה יציבה, עם מנהיגות חזקה ואחראית, שתאפשר שלטון יציב וכהונה מלאה של הממשלה והכנסת כדי שיוכלו לשרת את הציבור באופן ראוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
יו"ר ישראל ביתנו, השר ליברמן
צילום: עפר מאיר
מומלצים