שתף קטע נבחר

אם החשוד בהצתת בית הספר הדו-לשוני: "אלמלא החוק, גם אני הייתי עושה את זה"

זה הרקע שממנו באים העצורים בפרשת ההשחתה של ביה"ס בי-ם. אמו של אחד החשודים אמרה ל-ynet: "יהודים וערבים שלומדים ביחד זה גועל נפש. אחר-כך מתפלאים למה יש התבוללות". על החשודים: "ילדים טובים, קיבלו חינוך חרדי". האזינו לשיחה

"יכול להיות שתפרו להם תיק". אמו של אחד החשודים בהצתת בית הספר הדו-לשוני, שנעצרו בשבת על ידי ימ"ר ירושלים ושב"כ, שוחחה עם ynet וסיפרה את שידוע לה על מעורבות העצורים בפרשה. היא מתנערת מהתנכלות לערבים, אך עם זאת מביעה סלידה מכך שיהודים וערבים לומדים ביחד באותו בית הספר. "אם לא היה מדינת חוק גם אני הייתי עושה את זה", היא אומרת. האזינו:

 

אתמול אחר הצהריים (יום א') התיר בית משפט השלום בפתח תקווה לפרסם את דבר מעצרם של החשודים. מעצרם הוארך עד יום חמישי, אף שבשב"כ ביקשו להאריך את מעצרם בשמונה ימים. העצורים חשודים בהצתת הכיתות בבית הספר הירושלמי ובכתיבת כתובות נאצה.

 

בשיחה עם ynet אמרה האם על בית הספר הדו-לשוני: "גועל נפש. יהודים וערבים לומדים ביחד. אחר-כך מתפלאים למה בנות ישראל יוצאות עם ערבים ולמה יש התבוללות. ההורים התנגדו שילמדו שם ערבים אבל אף אחד לא שמע להם".

 

על החשודים הוסיפה: "הם ילדים טובים, רק שיש להם בעיה שהם מתגרים בגויים, הם מתגרים בערבים. בשביל מה להתגרות בהם? להתגרות בהם זה מתסיס את כל האווירה. זה גורם למחלוקות, זה גורם לרציחות של יהודים, לדריסות ברכבת וכל מיני דברים. אנשים שלא עשו עוול צריכים לסבול בגלל אנשים שמתסיסים את האווירה. אני ממש לא יודעת מה הם עשו ואני לא מתערבת ולא אעזור להם. כל עוד הם לא יפסיקו עם השטויות האלו אני לא אעזור להם".

השחתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השחתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

על החינוך שקיבלו שניים מהעצורים היא אומרת: "הם קיבלו חינוך חרדי. זה שהם קצת הידרדרו ועזבו את היהדות זו בעיה שלהם. לא בעיה של אף אחד. בדרך כלל הם ילדים טובים".

 

- חינכו אותם לשנוא ערבים?

"מה פתאום. לא לשנוא. גם אבא שלי לימד אותנו לא לשנוא ערבים. לשמור מהם מרחק. אין לנו קשר איתם. כולם אמרו להם (לחשודים, נ"ד) 'תפסיקו עם זה',

אבל הם לא שומעים. חבל שיש מי שמסית אותם".

 

- מישהו שלח אותם לעשות את זה?

"אני ממש לא יודעת. לא נראה לי. מה אכפת לך שיהודייה הולכת עם ערבי? זו בעיה שלה. היא תיתן על זה את העונש. היא רוצה את זה. מה אתה צריך ללכת להרביץ לערבי? זה כואב לי. זה בנות ישראל, זה כואב לי. אבל מה אכפת לך מ-15 אלף יהודיות שהולכות עם ערבים? מה זה צריך להיות אכפת לך? תתעסק בעניינים שלך. הוא סתם הורס את העתיד שלו".

 

בא כוחם של החשודים, עו"ד איתמר בן גביר, אמר כי "ההתנהגות של שב"כ מחפירה. לא נותנים לחשודים להיפגש איתי ועם עורך דין נוסף שמייצג אותם אביחי חג'בי. שב"כ פוגע בזכויות הבסיסיות שלהם ואנחנו הגשנו עתירה לבית המשפט כדי שיאפשרו לנו לפגוש אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הצתת בית הספר הדו-לשוני
צילום: גיל יוחנן
אביחי חג'בי
מומלצים