שתף קטע נבחר

סערה בוועדת הכספים: ברגע האחרון הועברו מיליונים להתנחלויות במקום ליישובי הדרום

מחאה קולנית של האופוזיציה נגד יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי מהבית היהודי. ח"כ שפיר הוצאה מהדיון ואמרה: "הוא מעביר כסף לבוחריו בפריימריז בזמן שהסיוע לרשויות בדרום תקוע". יש עתיד: "מדובר בשוחד בחירות"

מהומת ענק בוועדת הכספים: שעות ספורות לפני ההצבעה על פיזור הכנסת התבקשו הבוקר (ב') חברי הוועדה לאשר תקציבים חדשים למועצות ביהודה ושומרון ולהתיישבות הצעירה בסך 211 מיליון שקל. זאת בנוסף ל-3.76 מיליארד שאמורים להעביר הבוקר למערכת ביטחון, מתוכם 2.5 מיליארד על חשבון קיצוץ רוחבי ברווחה ובמשרדים החברתיים.

 

רוב חברי סיעות יש עתיד והעבודה הגיעו לוועדה כדי לנסות לבלום את ההעברה. מנגד, כמעט כל אנשי נתניהו - בהם מנהלת הסיעה, מקשרת כנסת-ממשלה ועוד בעלי תפקידים - הגיעו כדי לפקח שהכספים יעברו.

 

סתיו שפיר (העבודה) תקפה את יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) בצעקות והוצאה מהדיון. "מה שאתה עושה פה זה העברות פוליטיות נטו בכלל בלי לנסות לנקות את זה", צעקה. "אתה מנצל את היום האחרון של הכנסת כדי להעביר כסף לבוחריך בפריימריז בזמן שהתקציבים והסיוע לרשויות בדרום עוד תקועים ולא מקודמים. במקום להעביר כסף לדרום, לסלומינסקי דחוף עכשיו התנחלויות ביום האחרון של הכנסת. הציבור הישראלי לא מעניין אותו".

 

ח"כ סתיו שפיר. "הציבור הישראלי לא מעניין את סלומינסקי" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ סתיו שפיר. "הציבור הישראלי לא מעניין את סלומינסקי"(צילום: אוהד צויגנברג)

ארכיון. "מעבירים מיליונים במחטף" (צילום: אילן ארד, lowshot.com ) (צילום: אילן ארד, lowshot.com )
ארכיון. "מעבירים מיליונים במחטף"(צילום: אילן ארד, lowshot.com )

הסדרנים הוציאו את שפיר מהדיון, ויתר החברים המשיכו לתקוף את סלומינסקי. גם ח"כ דב חנין הוצא מהדיון לאחר שלא אפשרו לו לשאול שאלות. "בושה וחרפה שגם ביום האחרון לכנסת הממשלה מנסה להעביר במחטף עוד מיליונים להתנחלויות בלי לאפשר כל דיון ושאלות ובניגוד לתקנון הכנסת", אמר.

 

יו"ר "יש עתיד" עפר שלח: "כפי שהוביל את המדינה לבחירות מיותרות כדי לרצות את שותפיו בימין הקיצוני ובמפלגות החרדיות, ראש הממשלה מנסה להעביר מאות מיליונים להתנחלויות במחטף עלוב, תוך ביזוי נוהלי הכנסת והייעוץ המשפטי. פניה של קואליציית נתניהו האמיתית, המתנחלים והחרדים, נחשפות במלואן עוד בטרם פוזרה הכנסת הנוכחית".

 

מ"יש עתיד" נמסר: "מדובר בשוחד בחירות. העברות שמגיעות באישון לילה בצורה נכלולית ותחמנית וכל מטרתן היא אתנן פוליטי לחברים של ראש הממשלה במועצת יש"ע. זה מהלך לא ראוי למדינה דמוקרטית ואנחנו כבר הבוקר נבקש מהיועמ"ש לכנסת לבדוק את חוקיות ההעברות התקציביות.

ראש הממשלה לא יכול להפוך את משרד האוצר לקופה הפרטית שלו לצורכי בחירות".

 

ח"כ אראל מרגלית, מרכז האופוזיציה בוועדת הכספים, הוסיף: "נתניהו מנסה לעשות מחטף עבור ההתנחלויות בדקה ה-90 לפני הבחירות. תחושת המיאוס מממשלת הימין עולה על גדותיה ואנחנו נשים לזה סוף. הממשלה יצרה קו עימות חברתי שהוא לא פחות חמור מקו העימות הביטחוני, ולכן הוא יתנפץ לה בפנים בבחירות הקרובות.

 

"בהעברת הכספים הזו פוגעים באמהות שרוצות לשלוח ילדים למעונות היום, בצעירים שנאלצים לתפוס טרמפים במקום לנסוע בבטחה בתחבורה הציבורית ובאוכלוסיות שלמות בפריפריה המשוועות להשתלב בשוק העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ארכיון. הח"כים סלומינסקי ושפיר בוועדת הכספים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים