שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דיווח: מקור ההדלפה מסוני בתאילנד
  האקרים שפעלו מרשת אלחוטית ציבורית בתאילנד כנראה אחראים להדלפת הסרטים, המסמכים, משכורות ומידע אישי על עשרות אלפי עובדים של סוני. מקור הפירצה הראשונית עוד לא ברור לגמרי כי החקירה בעיצומה, אבל צפון קוריאה חשודה

  ההדלפה ממחשבי אולפני סוני של סרטים, מסמכים, תסריטים ומשכורות הגיעה ככל הנראה ממלון בבנגקוק, בתאילנד או מהסביבה שלו. כך לפי דיווח של רשת בלומברג שמצטט גורם שמקורב לחקירה. בנוסף התגלה כי מקור נוסף לפעילות הפורצים הוא באוניברסיטה בתאילנד.

   

   (צילום: business2community)
  (צילום: business2community)

   

  ההאקרים השביתו את מחשבי סוני בשני בבוקר לפני שבועיים, ואיימו לחשוף מידע סודי שנגנב מהמחשבים. במהלך הימים שחלפו, העלו הפורצים לרשת

  העתקים של סרטים שטרם יצאו לקולנוע, מסמכים פנימיים, ומידע על משכורות ופרטים אישיים על מנהלי הרשת, השחקנים והמגישים שמועסקים בה וסה"כ 47,000 עובדים. לפי הדיווח, חלק מההדלפות התרחשו בשבוע שעבר ממחשבים שהיו מחוברים למלון או לאוניברסיטה. שימוש ברשתות ציבוריות כאלה מאפשר לפורצים לפעול באופן יחסית אנונימי.

   

  הקשר הקוריאני - התקפה חסרת תקדים

  בתזכיר לעובדים  שפורסם ב-re/code מנכ"ל אולפני סוני,מייקל לייתון, כתב "חלקכם שאל אותי כיצד פריצה כזאת יכולה להתרחש. אני לא יכול לחשוף הרבה על אמצעי האבטחה שלנו מסיבת ברורות, אבל אשתף מכתב ממנהל חברת האבטחה שמנהל את החקירה", בהמשך מודה המנכ"ל לעובדים במסר אופטימי של "ממשיכים קדימה".

   

  לייתון הסביר שהחקירה עוד בעיצומה וצירף את המכתב של קווין מנדיה, מנכ"ל חברת מנדיאט, שכתב "זו התקפה חסרת תקדים. התוכנה הזדונית לא התגלתה על ידי הכלים התקניים בתעשייה והייתה מספיק חמורה בשביל להביא את ה-FBI להזהיר חברות אחרות מפני האיום (...) זהו פשע מתוכנן היטב, שבוצע על ידי קבוצה מאורגנת, שאי אפשר היה להערך לו".

   

  באופן לא רשמי, הופנתה אצבע מאשימה לקבוצה שפועלת בחסות צפון קוריאה, שעשתה זאת כנקמה על סרט קומדיה בשם "הראיון", שבו לועגים למנהיג המדינה. עיתון מקומי הכחיש את המעורבות הישירה של קוריאה בפריצה, אבל הביעה שמחה על כך שהתרחשה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים