שתף קטע נבחר

נתניהו מקדים בשבוע את הפריימריז בליכוד

מקשה על התמודדות סער: רה"מ מציע לקיים את הבחירות המקדימות ב-31 בדצמבר, שבוע לפני המועד המתוכנן. שני שריונים, 4 נציגים למחוזות ורק אישה אחת ב-24 הראשונים: כך תיראה רשימת הליכוד אם ההצעה תאושר

הפריימריז לראשות הליכוד ייערכו ככל הנראה כבר בשנת 2014: בשעות הערב המאוחרות אמש (ב') פוזרה הכנסת ה-19 ובכך נפתח באופן רשמי המרוץ לבחירות 2015. ראש הממשלה כבר עמל על נטרול סיכונים אפשרים לשלטונו כיו"ר הליכוד. אמש אישרה ועדת החוקה של המפלגה את ההצעה של בנימין נתניהו לקיים את הבחירות לראשות המפלגה ולרשימה לכנסת ב-31 בדצמבר.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

הקבוצה הצולעת של נתניהו/פרשנות

רשמית: הכנסת פוזרה, בחירות ב-17 במרס

הערבים שואלים: למה יש בחירות בישראל?

 

היום יכונס מרכז הליכוד באריאל וידון בהצעות שיובאו בפניו, כולל בקשת נתניהו להקדים את הפריימריז בשבוע במקום התאריך המקורי שתוכנן, 6 בינואר. ההצבעות יתקיימו ביום רביעי.

 

הנימוק הרשמי להקדמת הפריימריז הוא רצונו של נתניהו להיערך כמה שיותר מהר לבחירות, אולם נראה כי המטרה האמיתית של ראש הממשלה היא להקשות על מועמדותו של השר לשעבר גדעון סער ששוקל אם להתמודד לראשות המפלגה. החלטת נתניהו להקדים את הפריימריז, שנחשפה ב-ynet, נועדה לצמצם משמעותית את זמן ההתארגנות של סער - דבר שיקשה עליו מאוד את ההתמודדות.


כך תיראה רשימת הליכוד

כך תיראה רשימת הליכוד
מקום  
1 יו"ר הליכוד
2-10 הרשימה הארצית
11 משוריין - בחירת היו"ר
12-15 הרשימה הארצית
15 משוריין לאישה
16 מחוזות
17 הרשימה הארצית
18-19 מחוזות
20 הרשימה הארצית
21-22 מחוזות
23 הרשימה הארצית
24 משוריין - בחירת היו"ר
25 משוריין לאישה חדשה (לא כיהנה כח"כית)

נתניהו וסער. ראש הממשלה מקשה על האפשרות שיתמודד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו וסער. ראש הממשלה מקשה על האפשרות שיתמודד(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

סקר שהתפרסם בשבוע שעבר חשף נתון מפתיע: בקרב ראש בראש בין סער לנתניהו בציבור הכללי גובר סער עם 43 אחוזים על נתניהו, שמקבל 38 אחוזים בלבד. 

 

בשבועות האחרונים הבהיר נתניהו בכמה הזדמנויות כי הוא מבקש לעצמו שריונים ברשימה על מנת להציג נבחרת אטרקטיבית יותר בבחירות הבאות. עם זאת, בעקבות תסיסה גדולה שנרשמה בקרב חברי הכנסת, ויתר נתניהו על שריון בעשירייה הראשונה והסתפק בשריון במקום ה-11 ובמקום ה-24. המקומות 16, 18 ו-19 שוריינו עבור נציגים אזוריים.

 

כמו כן, נתניהו מבקש לשריין מקומות לארבע נשים ברשימה עד המקום ה-34. בהצעה נכתב כי אם לא תיבחר אישה בסדר המקומות האלה, הן ישובצו למקומות 10, 25, 31 ו-34.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים