שתף קטע נבחר

לא רק הרצוג מחזר: לפיד נפגש עם לבני

יו"ר העבודה אמר בשבוע שעבר כי הוא "עובד על הזוגיות" עם לבני, אבל יו"ר יש עתיד עדיין לא איבד את התקווה לצרפה למפלגתו. בניסיון של הדקה ה-90, נועד לפיד עם יו"ר התנועה. הערכה: לבני תודיע השבוע על חבירה לעבודה

ניסיון אחרון של יו"ר יש עתיד לצרף אליו את ציפי לבני, שבשבוע האחרון נראה כי היא בדרך לחבור למפלגת העבודה: אמש (יום ב') התקיימה פגישה בארבע עיניים בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ובין יו״ר התנועה, ציפי לבני, בניסיון לייצר שיתוף פעולה לקראת הבחירות הקרובות.

 

לבני ולפיד ערכו את הפגישה כשברקע הצעה ממפלגת העבודה לשריין את לבני כמספר 2 אחרי היו"ר יצחק (בוז'י) הרצוג, לצד שני שריונים לנציגי התנועה במקומות הריאליים. לבני הודיעה להרצוג כי בימים הקרובים תבחן את האפשרויות ולאחר מכן תחליט באיזו מסגרת להתמודד.

 

לבני ולפיד בכנסת (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
לבני ולפיד בכנסת(צילום: רויטרס)
 

לבני והרצוג בפורום סבן ()
לבני והרצוג בפורום סבן

על אף הפגישה, ההערכות הן שלבני תשתף פעולה עם הרצוג והשניים יודיעו עד סוף השבוע על האופן שבו יתבצעו הדברים וכיצד תורכב הרשימה המשותפת. הן אנשי יש עתיד והן אנשי התנועה סירבו להגיב לדבר הפגישה. בשבוע שעבר, לאחר שהמריא לארצות הברית, סיפר הרצוג כי אמר לרעייתו שהוא מתכוון "לעבוד על הזוגיות עם לבני".

 

אמש, אחרי חזרתה של יו"ר התנועה מפורום סבן בוושינגטון, קבעו לפיד ולבני פגישה שהתקיימה בכנסת. הם דנו באפשרויות השונות של ריצה משותפת ובאופן שבו ניתן יהיה להתמודד בצורה הטובה ביותר מול גוש הימין. לבני צפויה לקבל את החלטתה עד סוף השבוע הקרוב. גם אם תתמודד במסגרת שיתוף פעולה עם מפלגת העבודה או עם מסגרת אחרת, גוש המרכז הגיע להסכמות כי יציג מול הציבור חזית אחידה מתוך רצון לייצר כמה שיותר מנדטים לגוש ולהביא להחלפת ראש הממשלה.

 

ביש עתיד אמרו ללבני כי הצטרפותה למפלגה, יחד עם שניים או שלושה חברי כנסת מסיעתה, יכולה לייצר נבחרת אטרקטיבית, שעשויה להניב מספר מנדטים רב בהרבה מהצפוי כעת. במפלגתו של לפיד הוסיפו כי שיתוף הפעולה יכול לחדד ולקדם נושאים רבים שעליהם מסכימים לבני ולפיד, כמו התהליך המדיני ושורה של צעדים בענייני דת ומדינה שקודמו בכנסת הנוכחית על ידי אלעזר שטרן מטעם התנועה, ושי פירון מצד יש עתיד. למרות זאת, ההערכה נותרה בעינה - לבני תצטרף לעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
לפיד ולבני עם פרי, אתמול
צילום: עידו ארז
מומלצים