שתף קטע נבחר

לגנוב רכב בלי בעיות: שלט אוניברסלי חדש

מחפשים את רכבי היוקרה - ופורצים בקלות: כמה כנופיות במרכז מחזיקות בשלט שמשתלט על תדרי שלטי כלי רכב ומאפשר את הגניבה

החיים הקלים של הגנבים: בתקופה האחרונה החלו להיערם בתחנות המשטרה באזור המרכז תלונות של בעלי כלי רכב, שהתלוננו על פריצה לרכבם מבלי שנגרם לו נזק. בדיקות שערכו במשטרה העלו חשד כי מדובר בכנופיית גנבי רכבים, שמשתמשים בשלט מקודד שיכול לפתוח את רכבי היוקרה שלהם.

 

עוד בחדשות:

תישאר מחוץ לכנסת זו: נדחתה עתירת זועבי

מללה קיבלה נובל: "זה לא רק הסיפור שלי"

 

כעת מתברר כי באזור המרכז פועלות ככל הנראה כמה כנופיות שמתמחות בפריצה לרכבים מבלי שבעליהם כלל ירגישו. במשטרת מרחב ירקון כבר נתפסו שלוש חוליות כאלה. סקירה מודיעינית שערכה המשטרה העלתה שהגנבים מחזיקים שלט אוניברסלי חכם, המסוגל לעלות על תדרים של שלטי רכבים ובו במקום לשכפל אותם.

 

על פי החשד, אותם גנבים מגיעים לחניונים ושם באמצעות שלטים שקודדו מראש מנסים לפתוח רכבים. בנוסף לכך, חלקם מחזיקים בשלטים אף מתוחכמים יותר וכשהם מבחינים בבעל רכב יוקרתי, הם נצמדים אליו.

 

כשבעל הרכב לוחץ על נעילת השלט, הגנבים מצליחים לעלות על תדר השלט ובכך לשכפל אותו. רגע לאחר שבעל הרכב יוצא מהחניון, הם פותחים את הרכב בלי בעיה ובלי שהאזעקה תופעל. לאנשים שמגיעים למקום, הם נראים כמו בעלי הרכב וכך יש להם זמן יקר לגנוב מתוכו את מה שהם רוצים.

 

לאחר מכן הם גם דואגים לנעול אותו וכך יוצא, שבלא מעט מקרים בעל הרכב כלל לא הבחין שמכוניתו נפרצה. רק לאחר זמן רב, כשבעלי הרכב חיפש דבר יקר ערך שהחזיק ברכב והוא נעלם, הוא עולה על כך שרכבו נפרץ ורכושו משם נגנב.

 

בשל התרחבות התופעה במרחב ירקון נערכה ישיבה מיוחדת בהשתתפות גורמי המודיעין והחקירות של המרחב. מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יהודה דהן, ביקש להיערך לקראת "תקיפת" התופעה בשנת 2015 והציב אותה כחלק מיעדי המרחב.

 

לצורך כך, צוותים של חוקרים הופנו ללמוד את שיטת העבודה עם השלטים כדי שיוכלו לעלות על דרך הפעולה של הגנבים. "זאת שיטה מאוד קלה לגניבה", אמר קצין בכיר במשטרה. "בזמן האחרון אנחנו עדים למקרים רבים של התפרצויות בשיטה הזאת. על פי הערכתנו, יש בין שתיים-שלוש כנופיות שמתמחות בתחום הזה ואנחנו נלמד כיצד לטפל בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כבר לא משתמשים במוטות פריצה. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
צילום: מוטי קמחי
מפקד מרחב ירקון יהודה דהן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים