שתף קטע נבחר

תובע סדרתי? ערבי יפוצה כי לא נכנס למסיבה

עומרי קיס, ערבי ישראל שהגיש יותר מ-20 תביעות בנושא, דרש 50 אלף שקל ממועדון "האנגר 17" בתל אביב. בית המשפט קיבל חלקית את התביעה

עומרי קיס, ערבי ישראלי שלא הורשה להיכנס למסיבה במועדון "האנגר 17" בתל אביב, תבע פיצויים מהמקום בטענה לאפליה בשל מוצאו. בית המשפט השלום בעיר קבע שאף שמדובר בתובע סדרתי, שחרף גילו הצעיר הגיש במהלך חייו יותר מ-20 תביעות, הוא יזכה לפיצוי של 30 אלף שקל.

 

פסקי דין מעניינים בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש באחד הלילות של ינואר 2013, והמארחת בכניסה למועדון סירבה לאפשר לו להיכנס בנימוק שמדובר באירוע למוזמנים בלבד. לדבריו הוא המתין זמן רב ליד הכניסה בתקווה שייתכן שיוכל להיכנס בהמשך.

 

בזמן שהמתין הוא הבחין שאחרים נכנסים למועדון ללא בעיה ולכן פנה שוב למארחת, אך זו השיבה את פניו ריקם. בעקבות זאת תבע קיס את חברת "אקסטרים טנגו הפקות", שקיימה את האירוע, ואת בעליה.

 

בבית המשפט הפנו הנתבעים את תשומת לב השופט לעובדה שעסקינן בתובע סדרתי שהגיש בשנים האחרונות תביעות רבות באותה עילה, וכל מבוקשו להתעשר בעזרת הליכי המשפט. לטענתם, המארחת כלל לא ידעה מה מוצאו. לכך הוא ענה שבזמן שעמד לידה הוא שוחח בטלפון בערבית, ולפיכך היא ידעה מה מוצאו.

 

הנתבעים טענו שככל הנראה ראה קיס בליינים שכבר היו במועדון ויצאו להתאוורר, נכנסים בחזרה, או כאלו שהופיעו ברשימת המוזמנים. הם הוסיפו שהתנהגותו הבוטה של התובע הביאה אנשים לעזוב באמצע הערב והמוניטין של המקום נפגע, ולכן בכוונתם להגיש תביעה נגד התובע.

 

אין הצדקה לאפליה

השופט עזריה אלקלעי צפה בסרטון שצילם קיס באותו ערב וראה שהמארחת מחזיקה בידה רשימות. לאור זאת הוא קבע שנראה כי הערב אכן היה פתוח למוזמנים בלבד, עם זאת, בהחלט נראו כמה וכמה אורחים נכנסים למועדון ללא אישור או מעורבות כלשהי מצדה. משכך, השופט קבע שהטענה שלפיה כניסת התובע למועדון נמנעה בגלל שביקש להיכנס ללא תשלום – לא נכונה.

 

השופט הסכים לדחות את התביעה נגד בעל המועדון, שלא היה במועדון באותו ערב, אינו מכיר את התובע, ואף הוכיח שנתן למארחת הנחייה להכניס את כל המוזמנים.

 

השופט לא התעלם מטענות הנתבעים, שלפיהן מדובר בתובע סדרתי, ומהעובדה שהוא דאג מראש שהמארחת והשומר ידעו היטב שהוא ממוצא ערבי, לאחר שטרח לשוחח בקולי קולות בטלפון בערבית בסמוך אליהם. עם זאת, קבע, שאין בכל אלו כדי להצדיק את אפלייתו ואי הכנסתו למועדון.

 

לפיכך התקבלה התביעה חלקית והנתבעת חויבה לפצות את קיס ב-30 אלף שקל, בנוסף לשכר טרחת עו"ד של 5,000 שקל והוצאות משפט.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו״ד אייל אבולפיה

    ב"כ הנתבעים עו״ד צבי רוטמן

  • עו"ד שמואל שטיינר עוסק בדיני נזיקין

  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים