שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שולה זקן: השיחות שמחקתי היו אישיות ופרטיות

  23 שיחות שהוקלטו נמצאו בטלפון הנייד של שולה זקן, לעומת 49 במחשב של בנה, שאליו סונכרנו השיחות. בניגוד לעדותה בעבר שלא מחקה הקלטות, העידה כעת זקן כי מחקה שיחות, אך לא כאלו הקשורות לאהוד אולמרט

  היום (א') התקיים בבית המשפט המחוזי בירושלים דיון שעסק בהקלטות שולה זקן שנמחקו מהטלפון הנייד שלה ונמצאו על מחשבו הנייד של בנה, נדב זקן. במהלך הדיון הסכימו הצדדים כי תמלולי חקירתה של זקן, שכוללים שתי חקירות מהשבועיים האחרונים בנוגע לאותן הקלטות שנמחקו, יוגשו בהסכמה לבית המשפט. לידי ynet הגיעו תמלולי החקירות שבהן סותרת זקן את גרסתה בעדותה בבית המשפט לאחרונה, וכן במשטרה בתחילת השנה. כעת הודתה זקן בחקירתה כי אכן מחקה שיחות ממכשירה הנייד, אך טענה כי היו אלה שיחות פרטיות ולכן לא חשבה לציין זאת בפני בית המשפט וחוקרי המשטרה.

   

  זקן ושמואל דכנר. לא עדכנה את אולמרט שקיבלה כסף (צילום: עידו ארז, יובל חן) (צילום: עידו ארז, יובל חן)
  זקן ושמואל דכנר. לא עדכנה את אולמרט שקיבלה כסף(צילום: עידו ארז, יובל חן)
   

  בעדותה הראשונה שהתקיימה לפני כשבוע וחצי התבקשה זקן על ידי חוקר היחידה הארצית לחקירות הונאה לתאר את נסיבות מחיקת השיחות מהטלפון שלה: "אני אומרת שוב שאני מוכנה להעיד בשבועה ואני מוכנה להיבדק בפוליגרף שלא נגעתי, לא מחקתי ולא עשיתי שום פעולה שיכולה הייתה לפגוע באמינות השיחה שהוקלטה ביני ובין אהוד אולמרט", אמרה זקן, אך הוסיפה משפט שלא ציינה בבית המשפט וממנו עולה כי אכן מחקה שיחות: "בנוסף אני רוצה לומר שהיו שיחות אישיות עם חברים שלי שהחלטתי למחוק, בתקופות הרבה יותר מוקדמות להחלטה שלי להשתמש בהקלטות אלו או בכל הקלטה אחרת".

   


  התמלול מהחקירה של זקן. "לא מצאת ולא תמצא שום מחיקה" ()
  התמלול מהחקירה של זקן. "לא מצאת ולא תמצא שום מחיקה"
   

  זקן טענה בפני החוקרים: "אלו שיחות אישיות ופרטיות שחשבתי בזמנו כשמחקתי, שאני לא רוצה שיישארו על המכשיר שלי. אני מבקשת לחזור על מה שאמרתי כל הזמן וחיזקתי בעדותי בימים אלה, שלא זכרתי שיש לי הקלטות ולכן לא עלה בדעתי כשמחקתי את השיחות האישיות לעשות מניפולציות בהקלטות". במהלך החקירה שבה זקן וטענה כי בפעם הראשונה שהגיעה למשטרה, במסגרת המגעים להסדר עד מדינה, היא לא זכרה שיש לה הקלטות. רק לאחר שעורכי דינה שאלו אותה על כך היא נזכרה בהקלטות, הביאה אותן לעורכי דינה ומאז לא נגעה בהן.

   

  בהמשך הקשה החוקר על זקן ושאל: "מדוע העדת בבית המשפט שלא מחקת אף שיחה?" זקן השיבה כי היא לא חוזרת מדבריה בבית המשפט וטענה כי לא מחקה דבר מהדיסק-און-קי והיא לא יודעת לעשות זאת. לגבי הטלפון הנייד אמרה: "כמו שאמרתי, מחקתי שיחות אישיות ופרטיות שלי הרבה לפני שבכלל נזכרתי שיש לי את אותן שיחות עם אהוד. בכל מקרה, השיחות שמחקתי אינן קשורות לאהוד אולמרט ובטח לא שיחות אישיות איתו. לכן אמרתי את מה שאמרתי בבית המשפט כי לא העליתי בדעתי שמישהו מתכוון בשאלתו לשיחות אישיות ופרטיות שלי, שאינן מעניינו של אף אחד". 

   

  החוקר הוסיף והקשה על זקן ואמר: "את אומרת שלא האזנת לשיחות, איך ידעת אילו שיחות למחוק?" זקן השיבה כי לימדו אותה כיצד ללחוץ ולהגיע לשמיעת ההקלטות לפי תאריכיהן: "ההקלטות שמחקתי היו ההקלטות האחרונות שביצעתי, מקסימום יום או יומיים אחרי הקלטתן". בנוסף ציינה זקן כי לא שמרה תיעוד של אותן שיחות.

   

  החקירה השנייה

  כעבור שישה ימים ב-8 בדצמבר נחקרה זקן שוב על אותן שיחות, הפעם בכלא נווה תרצה שבו היא מרצה את מאסרה ושם כבר עומתה עם העובדה שעל מחשבו של בנה נדב, שאליו סונכרן מכשיר האייפון שלה, נמצאו 49 שיחות שהוקלטו, לעומת 23 שיחות שנמצאו על הטלפון הנייד שלה. זקן שבה וטענה: "אני מחקתי את כל השיחות שאני רואה אותן כאישיות ופרטיות. כפי שאמרתי לכם בחקירה ובבית המשפט, לא מחקתי שום שיחה עם אולמרט ועם עו"ד נבות תל-צור".

   

  החוקר הקשה על זקן כי ב-26 השיחות שנמחקו נמצאו שיחות עם איש העסקים אורי מנצור, עם עו"ד עופר ברטל, עם מגדת העתידות שלה ועם עו"ד נוסף, ושאל כיצד הרשימה הזו מסתדרת עם טענתה שמחקה שיחות אישיות בלבד. זקן טענה כי גם השיחות הללו "הן שיחות אישיות ופרטיות ואינן בהגדרה של שיחות רלוונטיות", אינן מעניינו של איש ואין להן משקל לפרשת טלנסקי.

   

  בשלב מסוים נראה כי זקן מאבדת את סבלנותה מול החוקר והטיחה בו: "לא מצאת ולא תמצא שום מחיקה, שום שיבוש של שיחה עם אולמרט, אז אני מבקשת ממך לא להטריד אותי, בטח במקום שבו אני נמצאת ובו אני משלמת את חובי על מעשיי שלי".

   

  על סמך הסתירה לכאורה שנמצאה בעדויותיה של זקן, בצוות ההגנה של אהוד אולמרט מאמינים כי מדובר בנדבך נוסף שיערער את אמינותה בפני בית המשפט, שבו העידה תחת שבועה כי לא מחקה אף הקלטה ולא סיווגה את השיחות לאישיות ולא אישיות. בדיון היום הוחלט כי השופטים יעברו על ההקלטות שטרם הועברו לצוות ההגנה ויחליטו אילו מהן רלוונטיות בפרשה.

   

  בסוף השבוע התפרסמו הקלטות של זקן

  שבהן כן נמצא קשר לאהוד אולמרט, בהן שיחות שלה עם עורך הדין שלה עופר ברטל כהכנה לעדות בבית המשפט. באחת ההקלטות מתארת זקן כי לא עדכנה את אולמרט שהעבירה לאורי מסר 60 אלף שקל, שאותם קיבלה מעד המדינה המנוח שמואל דכנר ובגינן הורשע אולמרט באחד משני אישומי השוחד בתיק הולילנד בבית המשפט המחוזי, וכן כי לא הייתה עדה לפגישה בין דכנר לבין אולמרט שבה לכאורה אולמרט ביקש מדכנר כסף.

   

  צוות ההגנה של אולמרט מאמין כי יש בדברים חיזוק לטענתם שזקן העבירה את ההקלטות שנוחות לה, תוך הסתרת אחרות. מנגד טוענים בפרקליטות כי אין בהקלטות החדשות דבר רלוונטי לפרשה הנידונה בבית המשפט, וכי שיחותיה של זקן עם עורך דינה שמתועדות בשיחות היו בשלב שבו נערכה לעדותה בבית המשפט באותו זמן במטרה אחת - להגן על אולמרט גם במחיר של מסירת גרסת שקר.

   

  כן טוענים בפרקליטות כי אולמרט לא מתייחס ולא מסביר את שנאמר בשיחות בינו לבין שולה זקן, שמעידות על כך שלכאורה נעשה שימוש פרטי בכספים שהוחזקו בקופה הסודית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים