שתף קטע נבחר

עובדי רשות המסים ינקטו היום בעיצומים

מהוועד נמסר כי החל ממחר תהיה האטה בשחרור סחורות והשירות ביחידת ניהול ספרים וביחידות מיסוי מקרקעין יינתן במקרים דחופים בלבד. החשש הוא כי פעילות המשרדים תשובש לאור העובדה שה-15 לחודש הוא תאריך דיווח ותשלום המע"מ. בנוסף לא יהיו אישורים לטאבו במיסוי מקרקעין

ההסתדרות הודיעה כי עובדי רשות המסים ינקטו היום (ב') בעיצומים בשל "הפרת ההתחייבות מצד משרד האוצר". מוועד העובדים נמסר אמש כי החל מיום שני תהיה האטה בשחרור סחורות, והשירות ביחידת ניהול ספרים וביחידות מיסוי מקרקעין יינתן במקרים דחופים בלבד.

 

לכתבות נוספות בערוץ הקריירה  בנושא רשות המסים

הוקפאו העיצומים ברשות המס; המאבק יימשך

0% מע"מ? עובדי רשות המסים רוצים פיצוי

 

החשש הוא כי פעילות המשרדים תשובש לאור העובדה שה-15 לחודש הוא תאריך דיווח ותשלום המע"מ. בנוסף לא יהיו אישורים לטאבו במיסוי מקרקעין כלומר, לא ניתן יהיה לבצע רכישות, רישום או מכירות. יהיו שיבוש בטיפול בשומות, שסוף השנה הוא התקופה העמוסה עבורם.

 

שיבושי המכס עלולים לפגוע גם בכניסת סחורות. על פי יו"ר ועד עובדי רשות המסים, ואדים אבנשטיין "יהיו שיבושים בכל המעברים, כולל במעברים לרשות".

 

סכסוך בן 3 שנים 

סכסוך העבודה בין עובדי הרשות לבין האוצר נמשך מזה שלוש שנים, כאשר ועדי העובדים דורשים הסכם שכר מחודש והעלאה בשכר. במהלך השנה האחרונה עובדי הרשות איימו בעיצומים מספר פעמים, וביוני האחרון במשך מספר ימים הטילו העובדים עיצומים שהשפיעו בעיקר על כניסת סחורות לישראל דרך המכסים השונים.

 

דרישה נוספת של עובדי רשות המסים היא להסדיר את מעמדם של עובדי יהלו"ם, יחידה שאמורה לטפל בפשיעה המאורגנת. היחידה הוקמה ב-2010 אך טרם הוסדרו תנאי ההעסקה ודרגות השכר של העובדים.

 

אבנשטיין אמר ל"כלכליסט" כי המהלך נעשה "כתגובה לסירובו של משרד האוצר לנהל משא ומתן הגון. ההסתדרות ניהלה משא ומתן על הסכם ביניים לעובדי רשות המסים יחד עם האוצר והיה שיח על מענקים". לטענתו של אבנשטיין "פתאום החלו באוצר עם תירוצים על כך שאין ממשלה ולמעשה ניתקו מגעים, לא ענו על שאלות, ולא הגיבו".

 

מהאוצר נמסר: "הנושא שהיה בבסיס המו"מ עם עובדי רשות המסים הינו פיצוי בגין שינויי חקיקה שנכללו בתוכנית הכלכלית לתקציב 2015 ובכללם גם שינויי המיסוי שנדרשו בגין תוכנית הדיור מע"מ 0%. כעת, עם החלטת הכנסת על הקדמת הבחירות, גם תקציב 2015 ובכללו התוכנית הכלכלית, ירדו מסדר היום ובכך בהיעדר כל תוכנית ליישום התייתר גם הצורך בפיצוי כלשהו. לכשתוקם ממשלה חדשה ותציג את העקרונות הכלכליים שלה ייתכן ויהיה מקום לחדש את המו"מ בגין פיצוי רלוונטי".

פורסם לראשונה 14/12/2014 21:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מישל דור
מכס נתב"ג רשות המסים
צילום: מישל דור
מומלצים