שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מוסלמי אוסטרליה: המחבל לא מייצג אותנו

  מסגדים, בתי כנסת וכנסיות באוסטרליה מזמינים את הציבור להתפלל לשלום בני הערובה. מנהיגי הקהילה המוסלמית מודאגים מהשלכות הפיגוע: "המחבל עיוות את מסר האיסלאם ומייצג רק את עצמו. על התקשורת לגלות אחריות"

  אף שהחשש מפיגועי טרור ג'יהאדיסטיים גבר באוסטרליה בחודשים האחרונים, מתקפת הטרור בבית הקפה "לינדט" בסידני היכתה בהלם גם את הקהילה המוסלמית שחיה במדינה. לפני הצהריים (יום ב') פרסמו מנהיגי הקהילה המוסלמית הודעה מיוחדת שבה הביעו דאגה לשלומם של בני הערובה והבהירו כי המחבל הג'יהאדיסט מייצג רק את עצמו.

   

  טרור בסידני - כתבות נוספות:

  "המחבל אמר: שאירה גם בך?". עדות מהקפה

  דרמה מתועדת: בני ערובה נמלטים בסידני

  זעם באוסטרליה: סלפי ובירה ליד זירת הפיגוע

   

  "הקהילה המוסלמית של אוסטרליה שותפה לזעזוע העמוק של עמיתינו בסידני על רקע המראות חסרי התקדים שמגיעים מבית הקפה לינדט בכיכר מרטין הבוקר", נכתב בהודעת המנהיגים המוסלמים, "מחשבותינו נתונות לבני הערובה ויקיריהם. אנחנו מתפללים למען ביטחונם ומקווים שהעניין הזה ייפתר במהרה ובדרכי שלום".

  בת ערובה בתוך בית הקפה (צילום: AFP / CHANNEL SEVEN) (צילום: AFP / CHANNEL SEVEN)
  בת ערובה בתוך בית הקפה(צילום: AFP / CHANNEL SEVEN)

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  בני ערובה מציגים את הדגל האיסלאמיסטי בחלון בית הקפה בהוראת המחבל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  בני ערובה מציגים את הדגל האיסלאמיסטי בחלון בית הקפה בהוראת המחבל(צילום: AFP)

  "אנחנו דוחים כל ניסיון ליטול את חייו של אדם כלשהו או לזרוע פחד וטרור בלבבותיהם של אנשים", נכתב בהודעה, "כל מעשה מתועב שכזה משרת רק את האג'נדות של אלה הרוצים להרוס את הרצון הטוב של תושבי אוסטרליה ולפגוע בדת האיסלאמית ובמוסלמים ברחבי אוסטרליה ולשים אותם ללעג".

   

  ההודעה של המנהיגים המוסלמיים התייחסה גם לאופן שבו פורש הדגל השחור עם ה"שהאדה" המוסלמית ("אין אלוהים מבלעדי אללה ומוחמד הוא שליחו") שהחוטף כפה על בני הערובה להציג בחלון בית הקפה. "אנחנו מזכירים לכולם שהכיתוב בערבית על הדגל השחור אינו מייצג הצהרה פוליטית, אלא פירושו הצהרת אמונה באיסלאם - הצהרה שעוותה על-ידי אנשים פרטיים שהלכו בדרכים שגויות ומייצגים אך ורק את עצמם".

   (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  המחבל מחזיק בת ערובה בחלון (צילום: Steven Siewert) (צילום: Steven Siewert)
  המחבל מחזיק בת ערובה בחלון(צילום: Steven Siewert)

  אחת מבנות הערובה שנמלטו (צילום: AP) (צילום: AP)
  אחת מבנות הערובה שנמלטו(צילום: AP)

  "אנחנו קוראים לכולם להישאר רגועים בעוד המשטרה והרשויות ממשיכות להתמודד עם האירוע הזה והעובדות מתבררות", נכתב בהודעה.
  "אנחנו קוראים לתקשורת האוסטרלית לנהוג באחריות בדיווחים. בזמן זה על כל האוסטרלים להתאחד ולתמוך זה בזה. אנחנו מתפללים לפתרון מהיר של המשבר, ללא פצועים או הרוגים".

   

  מסגדים, בתי כנסת וכנסיות באוסטרליה הזמינו את הציבור להגיע לתפילות הלילה למען שלומם של בני הערובה. באוסטרליה היו נכון ל-2011 כ-470 אלף מוסלמים. הם היוו 2.2% מאוכלוסיית אוסטרליה.

   

  שעות אחרי תחילת מתקפת הטרור היום דווח באוסטרליה כי הרשתות החברתיות הוצפו בהודעות נגד האיסלאם, אולם בתגובה לכך הושק במהרה קמפיין נרחב עוד יותר שמרגש את האוסטרלים: תחת ההאשטאג #illridewithyou ("אני אסע איתך") מפרסמים אוסטרלים מסרים של שלום ברשתות החברתיות, ובהם הם מציעים לנסוע באוטובוסים וברכבות עם מוסלמים או לתת להם טרמפ לעבודה מחר כדי להגן עליהם מפני התנכלויות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  כוחות הביטחון בסידני, הבוקר
  צילום: gettyimages
  מומלצים