שתף קטע נבחר

"בכל החייאה אני רואה את פני הוריי שטבעו"

לפני ארבע שנים טבעו למוות אברהם ועדה-אדלה חודריאן באכזיב, ומאז מתנדב בנם אסף כחובש ב"איחוד הצלה" ומציל חיים במקום שבו לא יכול היה לסייע להוריו. להנצחת זכרם, אף תרם אופנוע-אמבולנס לארגון בשווי 100 אלף שקלים. "זה פצע שלא יגליד, אך ההתנדבות נותנת לי כוח להמשיך", הוא אומר

סוגר מעגל כואב: ארבע שנים לאחר שהוריו של אסף חודריאן, בן 37 מנהריה, טבעו למוות בלגונה באכזיב, הוא חזר למקום האירוע כחובש של "איחוד הצלה" וכשהוא רוכב על אופנוע-אמבולנס ("אופנולנס") ייחודי שתרם לארגון בעלות של 100 אלף שקלים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

חדשות בריאות נוספות:

FDA אישר: בדיקת דם חדשה שחוזה התקף לב

רופא: כך החלמתי מפריצת דיסק בלי תרופות וניתוחים

לאכול ולרזות: 10 המזונות שעוזרים לרדת במשקל

 

אברהם ועדה-אדלה חודריאן, שהיו אז בשנות השישים לחייהם, טבעו בבריכה טבעית שאינה חוף מוכרז. עדה-אדלה נסחפה במים, ואברהם - שניסה להציל אותה - טבע יחד עמה. את הבשורה הקשה גילה בנם אסף רק כשהתקשר למשטרה בניסיון לאתר אותם.

 

"כל העניין הזה מבחינתי היה הזוי", מספר אסף חודריאן היום ל-ynet. "ביום בהיר אחד אתה מגלה שאין לך הורים. זה זעזוע עצום". סמוך למותם הוא אמר עוד כי "הם היו ההורים הכי נפלאים בעולם. אבי היה אח שכול, לאחר שאיבד את אחיו הצעיר בקרב בגולן במלחמת יום הכיפורים, והשכול ליווה אותו לאורך כל חייו. הוריי גידלו שלושה ילדים לתפארת".

סוגר מעגל. חודריאן על האופנולנס במקום הטביעה באכזיב (צילום: דוברות "איחוד הצלה") (צילום: דוברות
סוגר מעגל. חודריאן על האופנולנס במקום הטביעה באכזיב(צילום: דוברות "איחוד הצלה")
 

בכל החייאה רואה את ההורים

בשנתיים האחרונות מתנדב חודריאן כחובש ב"איחוד הצלה", בניסיון לסייע לאחרים במקום שבו לא יכול היה לעזור להוריו. "בהתחלה היה לי לא פשוט", הוא אומר, "כי האירוע היה עדיין טרי. ההורים שלי נעלמו מחיי, ופתאום מלמדים אותך כל מיני דברים על החייאות ואתה חושב על כך שאלה הפעולות שעשו להורים שלך.

 

"בחלק שבו לומדים על מקרי טביעה ביקשתי לצאת מהכיתה, והמדריך אחר כך לימד אותי את החומר באופן פרטני, כי הוא הבין את הרגישות שלי לנושא".

 

בהמשך ביקש חודריאן, אב לשלושה ילדים בעצמו, לתרום עוד מעצמו. הוא גייס כסף ולפני כמה שבועות תרם "אופנולנס", אופנוע אמבולנס מצויד ומאובזר שמנציח את זכר הוריו, ושעלותו מגיעה כאמור למאה אלף שקלים. מאז הוא מגיע במהירות לכל אירוע חירום רפואי באזור נהריה ומתגייס להצלת חיים.

 

"הייתי צריך לבחור בין תרומת ספר תורה או אופנוע, והחלטתי שאופנוע שמיש ביומיום ומציל חיים. אני נוסע עליו וכבר אנשים מודעים יותר לכך שיש ארגון כמו 'איחוד הצלה'. בימים האחרונים חבר התקשר אליי וביקש עזרה כי אביו מרגיש לא טוב, ותוך דקה כבר הייתי אצלו. יצא לי להחזיר דופק לאנשים שהמשיכו אחר כך לחיות, ומבחינתי זה סגירת מעגל. אני מתאמץ ומחזיר מישהו לחיים, מציל אדם היכן שלא יכולתי להציל את ההורים שלי".

 

על האופנוע הזה הגיע כעת חודריאן ללגונה שבה אירעה הטרגדיה המשפחתית. "זה פצע פתוח שלא יגליד אף פעם", אמר שם, "אך יש לי משפחה וההתנדבות בהצלת חיים נותנת לי כוח להמשיך. בכל פעם שאני מבצע החייאה, אני רואה את הפנים של ההורים שלי מול העיניים. הסיפוק שאני שואב מההתנדבות אדיר".

מציל חיים לזכרם. אברהם ועדה-אדלה חודריאן ז"ל (צילום: שי וקנין) (צילום: שי וקנין)
מציל חיים לזכרם. אברהם ועדה-אדלה חודריאן ז"ל(צילום: שי וקנין)
 

"דרך יפה להנצחה"

"אנחנו מכירים את אסף כחובש מתנדב פעיל מאוד", אומר יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש. "לא שיערנו שהוא חוסך כסף כדי לתרום לארגון אופנולנס, על כל הציוד שבתוכו.
 
"הדרך שבה בחר להנציח את הוריו, באמצעות הגשת עזרה ראשונה לזולת, היא הדרך היפה והטובה ביותר שיש.

 

"מקרים רבים שבהם טיפלנו בהצלחה מעידים על היתרונות הרבים שיש באופנוע האמבולנס. האופנוע מסוגל להגיע למקרי חירום רפואיים במהירות גדולה עם כל הציוד שקיים באמבולנס רגיל, ובזכות אלו להציל חיים".
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות "איחוד הצלה"
תרם אופנוע אמבולנס ומתנדב כחובש. אסף חודריאן
צילום: דוברות "איחוד הצלה"
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים